Zeeland PZC Rijksweg doorkruist Waterplan Ei? mmm Scholen bezorgd over gymlessen Mexx SCHOUWEN-DUiVELAND 41 29 35 Zuidhoek hoeft niet te betalen Kinderkleding Brandalarm op kerosinetanker Vaktaal Drukte strand neemt af maar schoonmaak gaat door Terugkijken op de zomer van 2007 Ook water uit de Biesbosch smaakt goed Zaterdag 1 september 2007 Tip? redzzee@pzc.nl College heeft absoluut geen intentie te pleiten voor verlegging N59. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wethouder A. Verse- put kan het niet nadrukkelijker zeggen: „Het college van burge meester en wethouders is op dit moment niet van plan te pleiten voor het verleggen van de N59." Hij reageert daarmee op de com motie die donderdagavond ont stond tijdens de gemeenteraadsver gadering bij de vaststelling van het zogeheten Waterplan Schou wen-Duiveland. Dit plan geeft aan hoe de komende jaren wordt om gegaan met het waterbeheer in het binnendijks gebied. Door onder meer klimaatsverandering en toe nemende bebouwing is er behoef te aan meer opvang- en afvoercapa- citeit. Het verleggen van rijksweg N59 staat in de rapportage vermeld als één van de mogelijkheden op lan gere termijn. De weg doorkruist nu een deel van natuurgebied Tu reluur. Met het verleggen van de N59 zou daar aanzienlijk meer ruimte voor waterberging ont staan. Deze overweging is koren op de molen van de Christenunie. Het gaat deze fractie niet specifiek om de voordelen daarvan voor wa terbeheer. De CU ziet echter in het verleggen van de N59 de enige echte mogelijkheid om de toene mende verkeersdruk op Schou- wen-Duiveland aan te kunnen. „Benadruk dit voornemen dan ook", pleit CU-fractievoorzitter M. de Pagter bij wethouder Verseput. Verleggen rijksweg N59 wordt alleen geopperd als mogelijkheid in het kader van waterbeheer. B en w hebben niet de intentie te pleiten voor ander tracé. Hij laat haar echter in diverse toon aarden weten dat het college hele maal niet de intentie heeft de rijks weg te verleggen. „De mogelijk heid wordt alleen genoemd als op tie voor waterbeheer in de komen de vijftig jaar", benadrukt Verse put. „Fijn dat het niet de intentie is, maar het staat er wel zwart op wit", constateert fractievoorzitter B. Flach van het CDA. Het hele Waterplan is haar partij overigens veel te wollig en te eenzijdig opge steld. Dat is ook de reden dat het CDA, samen met de fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland te gen het voorstel stemde. De fractie van Alert! juicht het plan juist toe. „Met het oog op de klimaatsveran deringen is het goed dat de ge meente in dit kader samenwerkt met waterschap en Provincie", zegt woordvoerder J. Hoeijmakers. Enkele andere fracties hebben wel hun bedenkingen, maar gunnen het Waterplan vooralsnog het voordeel van de twijfel. „Zorg wel ook voor goed onder houd aan de watergangen. Anders schieten alle extra maatregelen hun doel voorbij", waarschuwt voorzitter C. van den Berge van de SGP-fractie. ZIERIKZEE - Werkvoorzieningschap De Zuidhoek hoeft toch geen 106.000 euro terug te betalen aan het Rijk. Dat blijkt na overleg tus sen het schap en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid. In juli deelde De Zuidhoek de ge meente Schouwen-Duiveland mee dat ze de nogal ingewikkelde over heidsregels mogelijk verkeerd had geïnterpreteerd en daardoor teveel subsidie had aangevraagd. Dat bleek dus niet het geval. De Zuidhoek, dat in financieel en bestuurlijk opzicht ook gerelateerd is aan de gemeente, krijgt ieder jaar vijf miljoen euro subsidie van het Rijk. Kerkplein, Yerseke ywww.bruundebeer. WESTENSCHOUWEN - Twee beachcleaners van de gemeente Schouwen-Duiveland rijden ter hoogte van Westenschouwen tussen enkele strandbezoe- kers. De gemeente blijft het hele jaar door de stranden schoonmaken. Alleen de frequentie neemt af, naarmate de temperaturen dalen. „Eén keer per dag wordt dan één keer per week. Ten zij er nog warme dagen komen. Dan zorgen we dat het strand er pico bello bij ligt," zegt Eric Da lebout van openbare werken. „En ook in de herfstvakantie zijn de stranden natuurlijk spie en span." foto Marijke Folkertsma BRUINISSE - Een kapotte startmo tor op een kerosinetanker uit Geertruidenberg heeft gisteren voor alarm gezorgd bij de brand weer. De motor sloeg niet meer af, waardoor de bedrading doorbrand de. Dat gebeurde rond 11.00 uur in de Krammersluis. De brandweer heeft de rook weggeblazen en de aak geïnspecteerd. Daarna kon de eepvaart worden hervat. door Martijn de Koning BURCH-HAAMSTEDE - Basisscholen De Kirrewije en Onder de Wieken in Burgh-Haamstede zijn bezorgd over de voortgang van hun gymles sen. In het toekomstplan voor Burgh-Haamstede, dat een onder zoeksbureau voor de gemeente Schouwen-Duiveland maakte, ver dwijnt de huidige gymzaal aan de lulianastraat. Die ligt op een steen worp afstand van beide scholen. Er is volgens hen geen sprake van een goed alternatief Een informatiebijeenkomst vóór de zomervakantie maakte de scho len niet veel wijzer. „Er was alleen sprake dat de gymzaal zou kunnen passen in een (nieuw te bouwen) multifunctioneel gebouw aan de lulianastraat", schrijven vertegen woordigers van De Kirrewije in een bezorgde brief aan het college. Het meest logische alternatief is het sportcentrum Westenschou wen. Maar dat is geen reële optie, vinden de scholen. De afstand is te groot om te lopen en de weg te gevaarlijk om te fietsen. Boven dien zouden er extra leerkrachten nodig zijn om de kinderen onder weg te begeleiden. Vertegenwoordigers van beide scholen praten donderdag met wethouder R. van der Wekken over de situatie. FgWEMALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Ieder beroep heeft zo zijn eigen vaktaal. De huisarts heeft het over een contusie als hij een kneuzing be doelt, een politieagent noemt een strafbaarfeit een delict, de com putermonteur bedoelt een reser vekopie als hij backup zegt en de elektricien monteert liever een wandcontactdoos dan een stop contact. In de wereld van de betaalde lief de werkt dat niet anders. De 'madam' van het polderbor deel bij het Oost-Zeeuws-Vlaam- se Kuitaart liet de gasten en an dere passanten via een bord aan het toegangshek het volgende we ten: 'Wegens opknapbeurt tijde lijk gesloten.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69