Fietsers binnenstad Hulst teleurgesteld Verbinding tunnel met A58 wordt vierbaans Kunstgras voor korfbal Fashion-week m R r. w 1 TJfiariia 1 1 Dagelijkse bestuur Hulst vindt kritiek op fotopanelen onterecht Hulst heeft projectontwikkelaars nodig voor stadsvernieuwing makelaar M2Makelaars.nl Nieuwe cd Levoy Herdenking van gesneuvelde Indiëgangers Z PZC Zaterdag 1 september 2007 133 Fietsers spenderen meer in Hulst dan automobilisten. door Harold de Puysseleijr HULST - De afdeling Zeeuws-Vlaan- deren van de Fietsersbond is te leurgesteld dat de gemeente Hulst fietsverkeer nog maar in één rich ting toestaat in de Gentsestraat. Dat zegt woordvoerster Marina Govaert. Die is net zo bedroefd over de respons op een enqüete die ze eerder dit jaar wilde hou den over het fietsverkeer in de Hulster binnenstad. Van de ruim vijftig uitgezette formulieren kreeg ze er slechts een handjevol inge vuld terug. Govaert geeft grif toe dat ze zelf te weinig tijd en energie heeft gesto ken om het onderzoekje goed uit te kunnen voeren. Ze hield het on derzoek op verzoek van een in woonster van Clinge die het er niet mee eens is dat de gemeente tweerichtingverkeer voor fietsers in de Gentsestraat afschaft. De mensen die er wel aan meewerk ten, gaven overwegend te kennen dat ze het doodjammer vinden dat het na de herinrichting van de Gentsestraat niet meer mogelijk is om daar in twee richtingen door heen te fietsen. „Er zijn toch nog De Fietsersbond betreurt het dat de gemeente Hulst na de recon structie van de Gentsestraat tweerichtingverkeer voor fiet sers uitsluit. terneuzen - In Terneuzen vond gisteren de jaarlijkse herdenking plaats van de 35 jonge Zeeuws-Vlamingen die in de periode 1945-1962 in het voormalige Neder lands Indië en Nieuw-Guinea zijn gesneuveld. De her denking begon met een bijeenkomst in de Goede Her derkerk. Daarna ging het naar het monument aan nabij zorgcentrum Bachtendieke, waar bloemen en kransen werden gelegd. foto Wim Kooyman meer plekken in Hulst waar je te gen het verkeer in kunt fietsen. Bo vendien gaat het telkens maar om kleine stukjes", aldus Govaert. Die vindt met de mensen die de vra genlijst wel invulden, dat de Gent sestraat niet onveilig is voor fiet sers. Wel doen ze de aanbeveling om op drukke dagen het autover keer uit de winkelstraat te weren. Dat is niet alleen rustiger winke len voor voetganger en fietser, maar ook beter voor het milieu. Govaert roept de gemeente op voortaan eens wat meer aan de fietser te denken. „Die geeft meer geld uit dan iemand die met de au to van ver op bezoek komt om even wat rond te slenteren. Fiet sers komen bewust naar Hulst om hun boodschappen te doen." «rterfiftg 1 t/m aaterdeg 0 september Korn tijdens da Fasfitewvweek naar onze en laai-ti verrassen deer onze sprankelende collectie najaar 2007, Onder bei genot van ©en kopje koffie of een dMkjs kunt u onm eplleeite bewomierm Fen deskundig verfcgopte&m staat voor u kisar. Grmg tot stem Pooiatrsëi 19 4901 AA Zmiktm 'fel. 0111-4 Plem 17 4843 SJ Zaemeleg fel, 0118*431979 College van B en W noemt project WV origineel en creatief. door Harold de Puysseleijr hulst - Het project om de streek met grote fotopanelen in stads- en polderlandschap te promoten is origineel en creatief. Dat is de me ning van burgemeester en wethou ders van Hulst. Ze stellen dat in antwoord op kritische vragen door PvdA-gemeenteraadslid Ron de Kort over het project 'Oost-Zeeuws-Vlaanderen in the picture'. De Kort vond de grote fotopane len storend in het landschap. Bo vendien noemde hij de kosten (80.000 euro) geldverkwisting. B en W van Hulst delen die visie niet. Ze wijzen erop, dat voor de 80 mille veel meer aan promotie gedaan wordt dan alleen de buiten expositie. Daarnaast komt de helft van het geld van buiten de streek (Europa, provincie en cultuur fonds Nederlandse gemeenten), terwijl het volledige budget wel in de streek wordt besteed. De bijdra ge van Hulst in het project van de WV bedraagt 2500 euro, zo laat het college nog weten in antwoord op de schriftelijke vragen die het PvdA-raadslid stelde. Het gemeen tebestuur weet niet wat het effect van de campagne is, want 'het pro moten van de streek op deze ma nier is nog nooit gebeurd'. hulst - De gemeente Hulst heeft projectontwikkelaars hard nodig om stadsvernieuwing zoals aan de Paardenmarkt en de Houtmarkt in de binnenstad te kunnen plegen. Dat antwoord krijgt de gemeente raadsfractie van de Socialistische Partij (SP) te horen op kritiek dat de gemeente te weinig zelf aan stadsvernieuwing doet. De SP ageerde tegen de sluiting van de bioscoop en de plannen in die om geving een vermaakscentrum met appartementen te bouwen. Vol gens de partij kiezen projectont wikkelaars voor de gemakkelijkste weg; oude panden slopen en er 'nieuwe oude' gevels voor terug- bouwen. Het college wijst er op dat het vermaakscentrum wordt gebouwd binnen het gebied dat te boek staat als 'beschermd stadsge zicht'. Daarom wordt er over het nieuwbouwplan onder meer over legd met de Rijksdienst Monumen tenzorg. Nieuwe aansluitingen zijn behoorlijke ingrepen in landschap. door Harmen van der Werf heinkenszand - Automobilisten krijgen ruim baan op de Sloeweg tussen rijksweg A58 bij Heinkens zand en de weg naar de Wester- scheldetunnel. De provincie heeft deze week het milieuonderzoek naar de verdubbeling van de Sloe weg afgerond. Niet alleen verkeer van en naar de tunnel gaat van het project profite ren. Als het plan volgend jaar onge schonden de finish haalt, komt er bij Heinkenszand een rechtstreek se aansluiting op de A58. Dat zal ook de polderwegen in de Poel ontlasten, waar nu nog veel sluip- verkeer tussen Heinkenszand en Goes rijdt. De verdubbeling van de Sloeweg brengt nogal wat met zich mee. Om te beginnen: de nieuwe As8-aansluiting bij Hein kenszand. Die is gepland in de vorm van een half klaverblad aan de kant van 's-Heer Arendskerke. Verderop bij Heinkenszand zullen de op- en afritten As8-Sloeweg een ware gedaantewisseling onder gaan. Er komen flauwere lusvormi- ge verbindingen om te voorkomen dat vrachtwagens uit de bocht vlie gen. De grootste verandering wacht de omgeving van 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. Nieuwdorp en 's-Hee renhoek krijgen een ongelijkvloer se aansluiting op de Sloeweg enke le honderden meters ten oosten van de Stoofweg. Deze nieuwe aan sluiting vanaf de Heinkenszandse- weg bij 's-Heerenhoek wordt te vens de nieuwe verbinding tussen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp, via de nu nog landelijke Schippers- weg. Aanwonenden zullen daar waarschijnlijk niet blij mee zijn. Zoals inwoners van Nieuwdorp ook tegen de hoogte van enkele nieuwe wegen op het knooppunt Sloeweg-Westerscheldetunnelweg zullen aanhikken. Dit knooppunt wordt volledig ongelijkvloers. We gen kruisen er elkaar. De hoogste komt negen meter boven het maai veld. Als alles volgens het plan verloopt, is de verbrede Sloeweg in 2013 klaar. |<W De provincie wil de weg tussen de Westerscheldetunnel en de A58 verdubbelen. De verbrede weg moet in 2013 af zijn. terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse singer-songwriter Francis Levoy (Frans Hallegraeff) presenteert vol gende week zaterdag vanaf 21.30 uur zijn nieuwe cd Austin Streets in jazzclub Porgy 8c Bess in Ter neuzen. Morgen (zondag) doet hij dat ook vanaf 16.30 uur in het Vlis- singse strandpaviljoen Panta Rhei. zaamslac - Korfbalvereniging Zaamslag heeft sinds een paar maanden een nieuw veld in ge bruik. Wethouder Adhémar van Waes opent het eerste Zeeuws- Vlaamse kunstgrasveld voor korf ballers officieel vanmiddag om 15.00 uur. De wethouder krijgt die eer, om dat KV Zaamslag zonder gemeen telijke steun geen kunstgrasveld had kunnen aanleggen. Leden en symphatisanten van de club doen veel zelf. Maar 60.000 euro subsi die én een renteloze lening waren nodig om het veld daadwerkelijk aan te leggen. Voorafgaand aan de officiële opening worden aan het eind van de morgen nieuwe shirts gepresenteerd en uitgereikt. Vanaf 13.00 uur speelt Zaamslag 1 een wedstrijd tegen TOP 2 op het nieu we veld. Na de opening en de feli citatiereceptie spelen TOP 1 en Tjo- ba 1 dé openingswedstrijd op het nieuwe veld. Muziekvereniging Volharding zorgt de hele middag voor vrolijke muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65