Zeeland heeft nauwelijks 'gelejen' Terneuzen houdt woondag Campertarief in Duindoorns geweerd tunnel niet omlaag van voetpad bij strand Feest brengt mensen bijeen Z PZC Zaterdag 1 september 2007 3 1 Alle informatie over bouwprojecten op één plek in te winnen. terneuzen - Terneuzen staat aan de vooravond van een kortstondi ge bouwgolf Min of meer door een samenloop van omstandighe den staan er in de Terneuzense binnenstad diverse bouwprojecten op stapel. Het ene project vergde beduidend minder voorbereidings tijd dan het andere, waardoor ze nu toch allemaal gelijktijdig in de realisatiefase terechtkomen. Naast de bouw van de nieuwe wo ningen en appartementencom plexen wordt ook de openbare ruimte anders ingericht door de ge meente. Het gaat dan om de gebie den Pastersbos, Arsenaal- en Thea terplein. Over wat er allemaal te bouwen en te veranderen staat wordt op het Arsenaalplein zaterdag 15 sep tember een grote informatiemarkt gehouden. Daar wordt aan meege werkt door de gemeente, woon- stichting Clavis, bouwonderne- meing Van de Poel en verschillen de makelaarsbedrijven. De woon dag wordt omlijst met muziek en andére activiteiten op het plein. De woonmarkt biedt info over de bouwprojecten Korte Kerkstraat, Arsenaalstraat, Schuttershof, Nep- tunus, Walstraat en het oude Klooster. De te bouwen woningen komen terecht in de verkoop en de verhuur. De markt begint om 10 uur www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle f Prijs wordt niet bepaald L door de functie van het fc voertuig. ^koor Harold de Puysseleijr «Hulst - Het toltarief voor campers Hin de Westerscheldetunnel gaat niet omlaag. De directie van de W tunnel laat dat weten aan de ge- f meente Hulst. 1 De Westerscheldetunnel is 11,50 euro duurder voor camperbezit- ters dan de Liefkenshoektunnel. Hulst en de beide andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten zijn bang dat -t campers Zeeuws-Vlaanderen mij- 1 den, terwijl ze door het aanleggen van camperplaatsen hun gemeen- f te juist aantrekkelijker willen ma- 1 ken voor die doelgroep. Directeur Tin Buis van de NV Wes- t terscheldetunnel wil echter niet f weten van een verlaging van het ta- t rief. Dat druist volgens Buis volledig in tegen de manier waarop de tolta rieven voor de passage van de Wes terscheldetunnel worden vastge steld. Bij wet ligt vast dat niet de functie van een voertuig (zakelijk of toeris tisch verkeer) de hoogte van het toltarief bepaalt. De prijs van het tunnelkaartje is afhankelijk van de lengte en de hoogte van het voer tuig. De NV Westerscheldetunnel-direc- teur vergelijkt een kampeerwagen in deze context met een 'kleine vrachtwagen die ingericht is voor het vervoer van personen'. Hij wijst er verder op, dat in het tarie- vensysteem ook geen onderscheid wordt gemaakt tussen een auto met aanhanger of een auto met ca ravan. „En dat is ook zo bedoeld", laat hij burgemeester en wethouders van Hulst weten. Wortelschermen langs Promenade tegen wildgroei. door René Hoonhorst breskens - De gemeente Sluis wil zo snel mogelijk wortelschermen laten aanleggen langs de Promena de van Breskens. De schermen moeten ervoor zorgen dat wortels van duindoorns en ander struikge was het wegdek van de strandweg niet langer omhoog duwen. De Promenade - de dijkweg langs 'Eerste en Tweede Strange' - is twee jaar geleden nog helemaal op- genknapt. Ook voet- en fietspad la gen er daarna weer perfect bij, liet oud-wethouder Rein Leentfaar we ten. Leentfaar klom deze week in de pen, omdat het voetpad op veel plaatsen omhoog komt. Dat wor tels van duindoorns verantwoorde lijk zijn voor schots en scheef lig gende stoeptegels, staat voor hem vast. „Op plaatsen waar zich geen duindoorns bevinden, is het voet pad in goede staat." Leentfaar en zijn echtgenote kwa men onlangs op de Promenade een vrouw tegen die lelijk op haar gezicht was gevallen. De suggestie om een schadeclaim bij de ge meente in te dienen, werd door Leentfaar van harte onderschre ven. „De Promenade is een ge meentelijke weg, waardoor claims over ongevallen op die weg bij de gemeente terecht zullen komen", betoogt hij in een briefje aan colle ge en raad. De klachten zijn bij de gemeente bekend. Behalve Leentfaar trokken meer Bressiaanders aan de bel. Op knappen van het wegdek en het aanbrengen van wortelschermen, worden 'zo snel mogelijk' in de planning opgenomen, beloofde een Sluise woordvoerster gisteren. terneuzen - Welzijnsorganisatie Aan Z houdt zaterdag 8 september een buurtfeest voor de bewoners van de Terneuzense wijken Oude- landse Hoeve en Katspolder. Er worden op verschillende loca ties in de buurt activiteiten aange boden. Onder andere een rommel markt, een fietstocht, creatieve acti viteiten, een basketbaltoernooi, een expositie met oude foto's en krantenknipsels, een picknick en een 'schatteneiland' waar van alles te beleven valt. Het buurtfeest maakt deel uit van het wijkproject 'Op zoek naar schatten in de buurt'. Dit project wil buurtbewo ners dichter bij elkaar brengen. Er werden veertig bewoners geïnter viewd over verschillende thema's, waarbij op zoek werd gegaan naar ieders capaciteiten. Zo is men geko men tot verschillende 'schatten in de buurt'; mensen die iets te bie den hebben of een aanbod zoe ken. Bedoeling is deze mensen bij elkaar te brengen. Gielliet laat de briefjes zien die bezoekers aan de kerk in de houten kelk hebben achtergelaten. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63