AleciïaÊAIarkf Nederland laat meeste sekstoeristen ongemoeid Extra controle op bellen in auto Vogelaar botst met corporaties Geïnteresseerd? Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! Oude Waalbrug aan de kant geschoven PZC Zaterdag 1 september 2007 5 den haag - De politie controleert vanaf morgen meer op mensen die mobiel bellen achter het stuur. Hiervoor gaan vijftig extra agenten met twintig nieuwe, onopvallende motoren de weg op. Dat meldde het Openbaar Ministerie gisteren. Niet-handsfree bellen onder het rij den is sinds maart 2002 verboden. Volgens het OM veroorzaken tele fonerende automobilisten zo'n zes honderd ongelukken met letsel per jaar waarbij 45 doden vallen. Jaarlijks krijgen bijna 120.000 be stuurders er een bekeuring voor. „Ontzettend veel mensen klagen over anderen die telefoneren in de auto", zegt verkeersofficier van jus titie Koos Spee. „In een onderzoek dat we hebben laten doen zegt 90 procent dat heel gevaarlijk te vin den. Tegelijk zegt 30 procent het zelf wel regelmatig te doen." Justitie heeft met alle politiekorp sen in het land afspraken gemaakt over de extra controles, die een jaar lang zullen duren. MIDDELBURG Mortlereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mttfiamarkt.nl Ik ben toch niet gek. zaltbommel - Het eerste deel van de oude Waalbrug wordt letterlijk aan de kant geschoven. Het brugdeel werd gisteren losgesneden, nadat het ondersteund was door een ponton, en het kon zo de kant oprollen. Het gedeelte van de brug over de uiterwaarden was eerder afgebroken. De brug was al ruim tien jaar buiten gebruik. foto Gerard Damoiseaux/ANP Woningbouwkoepel dreigt met stappen naar Europees Hof. DEN HAAG - Het conflict tussen de woningbouwcorporaties en het ka binet over een bijdrage van 3 mil jard euro voor de achterstandswij ken zit muurvast. Nu de corpora ties het overleg over een vrijwillige bijdrage hebben afgebroken, wil minister Vogelaar van Wonen het geld via de vennootschapsbelas ting en een heffing bij de corpora ties weghalen. Aedes, de koepelor ganisatie van woningcorporaties, dreigt naar het Europees Hof te stappen. Vogelaar dacht donder dag na maanden vrijwel tot over eenstemming gekomen te zijn met Aedes. „Er lag een voorstel om de corporaties eerder winstbelasting te laten betalen. Daarnaast zou er een privaat investeringsfonds ko men." Tot haar verbazing trok Ae des zich gisteren echter terug. Volgens de corporaties komt dat door de kabinetsplannen. Ae- des-directeur W. van Leeuwen zegt dat er ongelijkheid ontstaat tussen sociale en particuliere ver huurders. „Het betekent bijvoor beeld dat corporaties ook voor wo- ningbeheer belasting moeten beta len, andere verhuurders niet." Ae des had een eigen belastingvoor stel gedaan. „Daarom was ik hoogst verbaasd dat het kabinet eenzijdig heeft besloten om ven nootschapsbelasting te heffen." Mogelijkheden om te vervolgen worden nauwelijks benut. door Jan Salden den haag - Nederland doet te wei nig aan de aanpak van sekstoeris ten die zich in het buitenland aan jonge kinderen vergrijpen. Een vijf jaar geleden doorgevoerde wetswij ziging die het mogelijk maakt hen in Nederland te vervolgen, wordt amper gebruikt. Dat stelt Terre des Hommes op basis van eigen onder zoek naar de vervolging van seks toeristen in Nederland en Cam bodja. Het rapport wordt maan dag overhandigd aan Tweede Ka merleden. Uit een inventarisatie van Terre des Hommes, de organisatie die zich inzet voor de rechten van kin deren, blijkt dat het Openbaar Mi nisterie sinds 2003 slechts twee keer een Nederlander heeft ver volgd wegens kindermisbruik in het buitenland. Van die twee is er één, een man die zich in Gambia aan jonge kinderen vergreep, door Terre des Hommes aangedragen. Onderzoeker Lucien Stöpler noemt de wetswijziging die vijf jaar geleden door de Kamer werd aangenomen 'een dode letter'. „Er wordt geen prioriteit aan gegeven. Een Nederlandse sekstoerist hier voor de rechter brengen betekent dat je naar het buitenland moet om met slachtoffertjes te spreken. □2 Terres des Hommes vindt dat Nederland de mogelijkheden om sekstoeristen te vervolgen die zich aan kinderen vergrijpen, veel te weinig benut. Dat kost te veel moeite." Stöpler vindt ook dat Nederland andere landen te weinig helpt bij het op pakken van Nederlandse kinder misbruikers. Zo heeft het Verenigd Koninkrijk eigen rechercheurs ge stationeerd in landen in Zuid- oost-Azië die de lokale politie bij staat in onderzoeken naar sekstoe risten. Stöpler: „Waarom doet Ne derland dat niet?" In Camboda, één van de belang rijkste trekpleisters voor sekstoeris ten van het moment, blijken sinds 2003 vier Nederlanders te zijn op gepakt wegens ontucht met min derjarigen. Naar vier anderen loopt een onderzoek door de aan Terre des Hommes gelieerde orga nisatie Action Pour Les Enfants (Actie voor de Kinderen). Volgens Stöpler is dat aantal echter 'het top je van de ijsberg'. Kijk verder in deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5