Sport Interim-trainer Paul Telussa goochelt niet met systemen is0fnzeytbaard0f Van der Smissen is er klaar voor Twee vrouwenteams samen competitie in ISpON Michaëlla Krajicek ligt er al uit op de US Open ^0^ - Algemeen verkeersmedewerkers 48 Zaterdag 1 september 2007 PZC W Hoek speelt met twee spitsen en befaamde ruit op het middenveld. door Frits Bakker hoek - Op de dag voor de start draait Paul Telussa er met Hoek niet omheen: „We zullen vandaag weten hoe sterk we zijn." De Zeeuwse hoofdklasser begint de competitie vandaag in Zaltbom- mel tegen nieuwkomer Nivo Sparta. John Schot, de sterspeler, is een licht twijfelgeval, Patrick Okoro, de spits, is weer fit. Verder is Telussa duidelijk over de speelstijl. Hoek komt op het veld met een herkenbaar systeem: twee spitsen, de befaamde ruit op het middenveld en vier verdedigers. Zoals Wim Hofkens het graag had gewild, goochelen met systemen, zal het onder Telussa dus niet ge beuren. De turbulente weken van voorbereiding, die uiteindelijk het ontslag van Hofkens tot gevolg hadden, hebben ongetwijfeld voor bestuurlijke onrust gezorgd. Of het ook sportief zijn sporen heeft nagelaten, moet vandaag blijken. Telussa, de interim-baas, verzeker de twee weken geleden na een wedstrijd tegen ASWH dat hij het elftal op tijd klaar zou krijgen. Hij hamerde die dag vooral op een ho ger baltempo en wilde zo snel mo gelijk het concept naar zijn hand zetten. De wedstrijd van vandaag moet de eerste echte graadmeter worden in dat opzicht. Want de vragen die al weken bij de achterban leven, zijn: Hoe sterk is Hoek met zijn nieuwe injectie in het spelerspotentieel, wat valt er te verwachten en is er nu wel cohesie tussen de tijdelijke trainer en de spelers? Dat was im mers het verwijt aan de wegge stuurde trainer: geen cohesie door een haperende communicatie. Paul Telussa zit vandaag weer in de dug-out, zoals hij dat ook deed op het eind van het seizoen 2005/2006, waarin de club vier trai ners versleet en dankzij een laatste krachtsinspanning (met Telussa) het verblijf in de hoofdklasse kon veiligstellen. Het lijkt op een nood plan. De trainer houdt vol dat zijn hart het meest bij Jong Ambon ligt, omdat hij met die club een vaste overeenkomst als trainer heeft. Bij Hoek is hij verantwoor delijk voor de technische zaken en het aantrekken van nieuwe spe lers. Noem hem alleen geen mana ger, want dan wil John Smael (de 1^ Hoek start de competitie van- daag met een uitwedstrijd tegen Nivo Sparta. Alleen achter de naam van John Schot staat nog een vraagteken. voorzitter) nog wel eens steigeren. „Telussa is adviseur, geen mana ger." Het is nu even van minder be lang, want van Telussa wordt ver wacht dat hij de club voortvarend door de competitiestart loodst. Hij heeft bij die opdracht de weelde van een vrijwel fitte selectie. Zoals al de hele voorbereiding zijn Jeroen van de Broeke en Djamel Buyse nog revaliderend, de rest van de spelers is beschikbaar. Twijfels over het spelen van )ohn Schot zijn er nog wel. De scha duwspits heeft een kwetsuur aan de lies, trainde in het begin van de week niet mee en moest donder dag vroeger stoppen, omdat hij ge raakt was in een duel. „Toch ver wacht ik dat hij speelt", aldus Te lussa. De trainer heeft zijn keuzes uitgesteld tot vandaag. „Ik moet nu moeilijke beslissingen nemen, maar dat is ook een zekere weelde. Mijn spelers tonen gedrevenheid, ze willen allemaal graag spelen." Het meest voor de hand ligt dat Hoek zal aantreden met Sam Yse- baert en Patrick Okoro in de spits, John Schot daar net achter en Gi deon Imagbudu als achterste man in de ruit. De Nigeriaan heeft twee dagen geleden toestemming gekre gen om te spelen. Telussa houdt een slag om de arm: „Ik heb Imag budu namelijk nog nooit in een wedstrijd gezien." Samenwerking tussen Zeelandia Middelburg en Oostkapelle. oostkapelle - De voetbalvereni gingen Oostkapelle en Zeelandia Middelburg zijn met twee vrou wenteams een samenwerking aan gegaan. De twee Walcherse clubs hebben afgelopen week twee teams samen gevoegd, waardoor zo'n 25 speel sters van beide verenigingen als nog aan de competitie kunnen be ginnen. Het tweede team van Oostkapelle en de eerste selectie van Zeelandia Middelburg hadden beiden te wei nig speelsters om het seizoen te kunnen beginnen én tot een goed einde te brengen. Het nieuwe geformeerde team, dat onder de vlag van Oostkapelle zal spelen en ook de blauw-gele te nues van die club zal dragen, komt uit in de derde klasse. De competi tie begint vandaag met een uitwed strijd in en tegen Kerkwijk. De besturen van beide clubs zijn uitermate tevreden over de samen werking, omdat het een unieke ge beurtenis is in het seniorenvoet bal. Bij de jeugd wordt wel vaker samengewerkt tussen twee vereni gingen. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Met de deur in huis vallen. Van de voordeur tot garagedeur. Van de fundering tot en met het dak en alle materialen daartusen vindt u onder één dak bij Raab Karcher. Of het nu gaat om gevelstenen, dakpannen, binnendeuren, sectionaaldeuren u vindt het bij ons in alle soorten en maten. Van rustiek tot modern design. Kwaliteit en innovatie staan hoog in het vaandel bij Raab Karcher. raab karcher Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. www.raabkarcher.nl kloetlnge - Kloetinge kan van daag in de eerste competitiewed strijd tegen LRC (15.00 uur) be schikken over [offrey Geldof De verdediger viel vorige week uit met een lichte hamstringblessure, maar is inmiddels weer fit. „Hij heeft maandag en dinsdag in dividueel getraind", zegt trainer Diederik Hiensch. „Donderdag heeft hij zich bij de groep aangeslo ten en dat ging goed." Kloetinge kan tegen LRC geen be roep doen op Corné SchUperoort (kuitbeenbreuk), Joel Manusama en Bram Plomp. De laatste twee kampten de afgelopen weken met knieblessures, maar zijn inmiddels op de weg terug. Nieuwe verdediger van Kloetinge debuteert vandaag in hoofdklasse. door Jan Dagevos kloetinge - De aanloop was best lastig, wil Arjan van der Smissen toegeven. Toch heeft de 20-jarige verdediger na zes weken voorberei ding zijn draai gevonden bij Kloe tinge. Hij is klaar voor zijn debuut in de hoofdklasse. „Ik heb er ver trouwen in", zegt Van der Smissen aan de vooravond van de thuis wedstrijd tegen LRC. Van der Smissen speelde de voor bije zeven jaar bij RBC, doorliep al le jeugdelftallen en strandde uitein delijk bij Jong RBC. „Ik mocht meetrainen met de eerste selectie, maar kwam daarna op amateurba sis bij Jong RBC terecht. Ik kwam niet in aanmerking voor een con tract. ]a, en dun kun je wel blijven, maar dat is uitstel van executie." Hij koos vervolgens voor Kloetin ge. „Ik wil bij die club uitgroeien tot een volwaardige hoofdklasse speler. Ik heb de laatste jaren de hoofdklasse al een beetje gevolgd en weet dat het een prachtig ni veau is. En als ik dan hoor dat er bij wedstrijden van IJsselmeervo- gels soms 5000 toeschouwers zit ten, dan is het toch prachtig om in die klasse te voetballen." De overstap van Jong RBC naar Kloetinge was best even wennen voor Van der Smissen. „Ik moest in het begin wennen aan het soort voetbal. Bij long RBC was het alle maal wat speelser, terwijl het er bij een hoofdklasser volwassener aan toegaat. Dat is ook zo op het gebied van de beleving. Je werkt er gens naartoe. Donderdagavond hadden we bij Kloetinge een be spreking en hebben we naar aanlei ding van de analyse de sterke en zwakke punten van de tegenstan der besproken. Bij Jong RBC was het een hele week trainen en op maandagavond een wedstrijdje spelen." Van der Smissen vormt vandaag sa men met Erwin van der Woerdt het hart van de defensie. „Ik moet vooral in de linkerzone spelen", vertelt hij. „Dat is soms wel eens ietwat tegen m'n natuur in, omdat ik rechts ben, maar ik heb er wel vertrouwen in." „Ik heb zeven jaar bij RBC gezeten en dan is het best een grote over gang als je naar een andere club gaat. Maar ik heb me bij Kloetinge heel snel kunnen aanpassen. Het is een warme club, in en buiten het veld." Arjan van der Smissen kijkt uit naar de eerste competitiewed strijd van Kloetinge. De Braban der vindt spelen in de hoofdklas se een uitdaging. Vevon B.V. zoekt voor de vestiging in Middelburg: Vereisten: Geen 8 tot 5 mentaliteit, beheersen van de Nederlandse taal. collegialiteit. Wij bieden: Kans op een vast contract, goede secundaire arbeidsvoorwaarden, prettige werksfeer, variërend leuk werk. Voel jij je geroepen voor deze functie, wacht dan niet maar solliceteer! Vevon B.V. Afd. personeelszaken of info@vevon.nl Postbus 4165 Bel: 013-2132202 5004 JD Tilburg Talentvolle tennisster gaat in tweede ronde onderuit tegen Szavay. new york - Michaëlla Krajicek heeft een teleurstellend optreden op de US Open achter de rug. De Nederlandse tennisster (18) ver loor in de tweede ronde in New York van haar leeftijdsgenote Ag nes Szavay met 7-6 (4) en 6-3. Hoe wel haar Hongaarse opponente twee plaatsen hoger op de wereld ranglijst stond, had Krajicek nog nooit van Szavay verloren. De Almeerse, die vorig jaar niet verder kwam dan de eerste ronde, genoot voor de tweede keer in haar leven een beschermde status op een Grand Slamtoernooi. Bij haar eerste, op Wimbledon, maak te ze er meteen gebruik van door vrij eenvoudig via twee onge plaatste speelsters de derde ronde te bereiken. Daarin stuntte ze te gen toptienspeelster Anna Tsjak- vetadze, waarop ze kwartfinale be reikte. Een andere stuntvrouw, fi- naliste Marion Bartoli, versperde haar toen de weg naar meer roem. Nu sneuvelde Krajicek reeds in ronde twee. Een break achter in de eerste set maakte ze nog onge daan. In de tiebreak was ze met 7-4 de mindere. Op 2-0 brak Sza vay opnieuw en dit keer liet de Hongaarse het niet meer glippen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50