'Er zijn ook homo's die gewoon een marathon lopen' Van Basten stapt op als kwalificatie EK mislukt Roeiviertal Lievens naar B-finale FC Den Bosch wint periodetitel pzc Zaterdag 1 september 2007 47 Hardlopen is een geweldige uitlaatklep voor Jan van Doorn. door Koen de Vries heinkenszand - Wie zich voorbe reidt op een marathon moet vaak op ongunstige tijden trainen. Jan van Doorn vertrekt om 18.00 uur in de Dorpsstraat van Heinkens- zand voor een duurloop van 25 ki lometer. Andere lopers hebben ge werkt en hebben de aardappels en broccoli nog maar net achter de kiezen. Over vijf weken is de Kustmara- thon en er dienen nu veel kilome ters te worden gemaakt. Desnoods bij nacht en ontij. We lopen naar Nisse, om daar het parkoers van de Grote Zakloop, een halve mara thon over prachtige dijkjes, te vol gen. Het is een prachtige avond voor een trainingsrondje. Jan van Doorn geniet met volle teugen, mede omdat hij in bloedvorm ver- TRAINEN VOOR DE met: Jan van Doorn leeftijd: 51 woonplaats: Heinkenszand aantal marathons: 2 beste tijd: 4.15.23, Kustmarathon, 200$ Bondcoach selecteert 25 spelers voor duels tegen Bulgarije en Albanië zeist - Het contract tussen de voet balbond KNVB en bondscoach Marco van Basten stopt als de bondscoach zich deze herfst niet met het Nederlands elftal kwalifi ceert voor het EK in Oostenrijk en Zwitserland. Pas in november, als duidelijk is of Oranje zich kwalifi ceerde, wil van Basten met de KN VB over contractverlenging pra ten. Afgelopen zomer legde hij voorstellen daartoe nog naast zich neer. „Dat was niet het moment, zo middenin de kwalificatie." De bondscoach zei dit gisteren bij de presentatie van zijn definitieve selectie voor de EK-kwalificatie- wedstrijden tegen Bulgarije (8 sep tember thuis) en Albanië (12 sep tember uit). Hij reageerde op de vraag of hij voor volgend seizoen in de markt is voor de positie van Henk ten Cate wiens contract bij Ajax afloopt. „Daar weet ik hele maal niets van en daar houd ik me ook niet mee bezig." Dinsdag start Van Basten met een selectie van 25 spelers de voorberei- Als Marco van Basten zich met Nederland niet kwalificeert voor het EK voetbal staat het niet bij voorbaat vast dat hij trainer van Ajax wordt. ding op beide wedstrijden. Hij heeft slechts vier namen (Boy Wa terman, Tim de Cler, Hedwiges Maduro en Arjen Robben) van de voorlopige lijst geschrapt. Van de huidige selectie hebben 10 spelers reeds een gele kaart achter hun naam staan, waardoor ze bij een volgende boeking automatisch voor één duel geschorst zullen zijn.Rafael van der Vaart wordt in de huidige selectie weer gerang schikt onder de middenvelders. Dat zou er op kunnen wijzen dat Robin van Persie (terug na een lan ge blessureperiode) op de rechter flank komt te spelen. Ajax-spits Klaas Jan Huntelaar zit nog wel bij de selectie (Van Basten: „Hij zit er dicht tegenaan") maar voor de bondscoach is Ruud van Nistel- rooij de spits die een belangrijke rol speelt. De selectie. Doel: Van der Sar (Manches ter United), Stekelenburg (Ajax) en Tim mer (Feyenoord). Verdediging: Boulah- rouz (Sevilla), Bouma (Aston Villa), Ema- nuelson (Ajax), Heitinga (Ajax), Jaliens (AZ), Mathijsen (HSV), Melchiot (Wigan Athletic) en Ooijer (Blackburn Rovers). Middenveld: Afellay (PSV), Van Bronck- horst (Feyenoord), De Jong (HSV), Land zaat (Wigan Athletic), Seedorf (AC Mi lan), Sneijder (Real Madrid), Van der Vaart (HSV) en De Zeeuw (AZ). Aanval: Babel (Liverpool), Huntelaar (Ajax), Kuijt (Liverpool), Van Nistelrooij (Real Madrid), Van Persie (Arsenal) en Vennegoor of Hes- selink (Celtic). mÜnchen - De Nederlandse vier zonder stuurman lichtgewicht is gisteren op het WK roeien uitge schakeld voor een finaleplaats. De boot met Roeland Lievens uit IJ- zendijke aan boord eindigde als vijfde in de halve finale, terwijl al leen de beste drie formaties naar de eindstrijd mochten. Bondscoach Susannah Chayes was na de uitschakeling van 'haar' boot duidelijk in haar commentaar. „Ik heb ze nog nooit zó slecht zien roeien. Ook niet bij de slechtste training. Zelfs het uitroeien was be ter. Het was nog schokkend hoe dicht ze er na duizend meter nog bijzaten - ik had maar drie goede halen geteld. Maar goed, ze heb ben alles gegeven, alleen op een verkeerde manier. Ik denk dat het stress is." De lichte vier zonder stuurman hoeft morgen in de B-finale maar één boot achter zich te houden om olympische kwalificatie af te dwingen. Dat wordt volgens Chayes allerminst een a-b-c'tje, ze ker niet als het kwartet zijn off-day van gisteren herhaalt. WGGGNGR dagbladen Meer bereiken Mel Wegener DEN BOSCH - FC Den Bosch heeft S gisteren net als vorig seizoen de A-AX: i eerste-periodetitel gewonnen. De ploeg versloeg voor eigen publiek i Cambuur (3-1) en is na vijf duels pg|||jpMfe: nog zonder puntenverlies. minimi m FC Den Bosch heeft al vijf punten Elke week in de zaterdagkrant meer dan achtervolger Helmond D -- Sport. De ploeg van trainer [an i Daar moet je naar toe. Poortvliet raakte verder achterop door een nederlaag bij RKC (1-2). keert. „Ik heb echt een topdag", zegt hij herhaaldelijk. „Het gaat zo makkelijk. Oppassen dat ik niet te vroeg in vorm ben voor 6 okto ber." Hardlopen is een geweldige uitlaat klep voor de 51-jarige inwoner van Heinkenszand sinds zijn relatie is stukgelopen en hij zijn werk kwijt is. Van Doorn loopt al een jaar of acht, maar de marathon staat nog niet zo lang op zijn repertoire. Vorig jaar liep hij de loodzware Kustmarathon in 4 uur en 15 minu ten, een geweldige tijd voor een de butant van 50 jaar. De marathon van Rotterdam ging minder snel, vooral door de hitte op die zondag in april. Maar uitlopen deed hij hem wel. Jan is homo en heeft geen moeite daarover te vertellen. „Zeker nu er een opleving van homo-discrimi natie is. Een aantal jaren geleden was de emancipatie verder. Mis schien heeft het te maken met de eenzijdige berichtgeving rondom extravagante gebeurtenissen zoals de Gay Pride, waar mannen met een paar veren op een boot staan Jan van Doorn verkeert in topvorm. of in leren pakken met blote kont. Ik wil het tot zijn normale propor ties terugbrengen. Er zijn ook ho mo's die gewoon een marathon lo pen." Van Doorn heeft op het parkoers wat flesjes water neergelegd. Het koelt behoorlijk af, maar dat bete kent niet dat er niet gezweten wordt. Naarmate de kerktoren van Heinkenszand dichterbij komt, gaat het tempo omhoog. Na 2 uur en 7 minuten keren we terug in de Dorpsstraat. Daar vraagt Van Doorn zich af waar al die andere homo's zijn die foto Ronald den Dekker aan de Kustmarathon deelnemen. „Eén op de zeven mensen heeft een homoseksuele geaardheid. On der de 900 deelnemers moeten er dus behoorlijk wat rondlopen. In de sportwereld rust nog steeds een taboe op het gay zijn. Dat vind ik een slechte zaak! Kun je de naam noemen van één voetballer die uit komt voor zijn homo-geaard heid?" Het is tijd voor een koude cola. Het lijf krijgt even rust. Deze week nog een paar korte loopjes en dan zondag weer echt aan de bak: een duurloop van drie uur. 21 september wonen in de regio' bouwen of kopen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49