Xiang Liu pakt ook wereldtitel Ajax staat voor zware klus tegen Dinamo Zagreb 46 Zaterdag 1 september 2007 PZC Hordenloper heeft alle internationale prijzen die hij kan winnen. door Robert-Jan Friele OSAKA - Xiang Liu, de olympisch kampioen en wereldrecordhouder op de no meter horden, mag zich voor het eerst wereldkampioen noemen. De 24-jarige Chinees pak te het WK-goud in een tijd van 12.95 seconden. Liu won drie jaar geleden bij de Olympische Spelen van Athene on verwachts het goud door het toen dertien jaar oude wereldrecord van Colin Jackson te evenaren (12.91). Hij wordt sindsdien gezien als de verpersoonlijking van de 'ro de' machtsgreep die in veel spor ten wordt gevreesd. In China is Lui sinds zijn olympi sche titel een enorme ster, met tal loze sponsorcontracten. En nadat hij vorig jaar het wereldrecord aan scherpte (12.88) en gisteravond zijn eerste wereldtitel pakte, zullen 1.242.612.226 mensen; het officiële aantal Chinezen, in augustus 2008 niets anders verwachten dan een tweede olympische titel. Liu zei gisteravond dat hij zich bewust is van de verwachtingen die hij wekt. „Het hele land wil dat ik win. Dat is niet goed voor mijn wedstrijden, ik was nerveus voor de start. En nu ik wereldkampioen ben geworden, zal er zo mogelijk nog meer druk zijn. Maar daar moet ik me overheen zetten als ik hard wil blijven gaan." Gister avond bewees hij in elk geval zijn klasse door ook bij een wind van 1.7 meter per seconde een tijd on- 'Het hele land wil dat ik win. Dat is niet goed voor mijn wedstrijden' der de dertien seconden te lopen op de horden, een technisch zeer moeilijk nummer. „Ik wilde laten zien hoe snel ik ben. Dit is de snel heid van de nummer één. Er is niets dat ik niet kan doen." Na het WK-brons (2003) en -zilver (2005) heeft Liu nu alle internationale ti tels gewonnen die hij kan winnen. De Amerikanen Terrence Tram- mell (12.99) en David Payne (13.02) eindigden als tweede en derde. Jeremy Wariner prolongeerde zijn wereldtitel op de 400 meter. De Amerikaan wordt in staat geacht om op korte termijn het wereldre cord van Michael Johnson, zijn lan- genoot en manager, te breken. Wariner, drie jaar geleden in Athe ne op zijn twintigste al olympisch kampioen, noteerde in de door hem beheerste eindstrijd 43,45 se conden. Johnson, negenvoudig we reldkampioen, liep acht jaar gele den op de WK in Sevilla 43,18. Toen was hij al 31. De Texaan met zijn blinkende oorringen en don kere bril heeft dus nog de tijd, al straalde zijn gezicht dat gisteren in eerste instantie niet uit. De verwachtingen waren hoogge spannen. De onverslaanbare Ame rikaan had dit seizoen al 43,50 gelo pen en de Japanse organisatoren dachten met de nieuwe, zakkenvol geld kostende baan in Osaka voor een ultrasnelle piste te hebben ge zorgd. Een wereldrecord zou het sfeerloze evenement een dienst be wezen hebben, maar Wariner faal de in zijn opzet. Al bracht hij met zijn persoonlijke toptijd het ver schil wel terug tot 27-honderdste van een tel. Wariner maakte zich na de race niet druk om het mis sen van het wereldrecord. „Dat re cord komt wanneer het komt. Jk heb er voor en tijdens de race niet aan gedacht." De nummer drie van de eeuwige ranglijst - ook zijn landgenoot Harry Reynolds was met 43,29 sneller - liet zijn concur renten ver achter. LaShawn Merritt, die had aange kondigd Wariner tot op de streep tegenstand te bieden, veroverde zil ver. Hij moest meer dan een halve seconde toegeven. Angelo Taylor onderstreepte de Amerikaanse do minantie op het nummer door als derde de finish te bereiken. Alle renners Vuelta door bloedcontroles VICO - Alle deelnemers aan de Ronde van Spanje mogen vandaag starten. De renners ondergingen gisteren allen met goed gevolg een bloedtest. De winnaar van 2005, Roberto Heras, werd wegens een positieve test de zege ontnomen. De winnaar van vorig jaar, Aleks- andr Vinokoerov, rijdt niet mee. Hij is in de Ronde van Frankrijk betrapt op doping en ontslagen. Kasjetsjkin ontslagen na positieve B-staal GENEVE - Wielrenner Andrej Kas jetsjkin is gisteren op staande voet ontslagen door zijn ploeg Astana. Dat gebeurde nadat ook de B-staal uitwees dat de Kazak bloeddope heeft gebruikt. Kasjetsjkin testte op 1 augustus po sitief bij een controle tijdens een training. Astana schorste de ren ner, die vorig jaar derde werd in de Ronde van Spanje, meteen. Trainer Verbeek drie wedstrijden geschorst ZEIST - Trainer Gert-Jan Verbeek mag zijn ploeg SC Heerenveen drie wedstrijden niet coachen. De schorsing volgt na het wegduwen van vierde official Nijhuis in de competitiewedstrijd tegen Ajax af gelopen zondag. De straf is hoger dan het schikkingsvoorstel dat Ver beek afwees. Hij heeft vier dagen om in beroep te gaan. AZ mazzelt met Portugese nummer twaalf in Uefa Cup. AMSTERDAM - Ajax heeft in de eer ste ronde van het Uefa Cuptoer nooi Dinamo Zagreb als tegenstan der. Volgens trainer Henk ten Cate is dat de sterkst mogelijke tegen stander van de vijf clubs die Ajax mogelijk kon treffen. „Maar ik denk dat we de tweede ronde kun nen halen." Het Kroatische Dinamo Zagreb kent een fanatieke aanhang. Jn het stadion heerst vaak een grimmige stemming. In 1998 speelde Ajax in de Champions League ook al eens tegen Dinamo Zagreb, dat toen nog Croatia Zagreb als naam droeg. Ajax wist twee keer niet te winnen. In Zagreb bleef het 0-0. Thuis werd met 1-0 verloren. Momenteel is Dinamo Zagreb, dat vorig seizoen kampioen werd, kop loper in de nationale competitie. Het won vooralsnog alle zes ge speelde wedstrijden. De Kroaten liepen kwalificatie voor de Cham pions League mis omdat in de der de voorronde twee keer van Wer- der Bremen werd verloren. De eerste tegenstander van AZ lijkt van minder allooi. De Noord- Hollanders nemen het in de eerste ronde op tegen FC Paijos de Ferrei- ra, de Portugese nummer zes van vorig seizoen. In de huidige com petitie staat het elftal, dat Euro pees debuteert, twaalfde. Van Gaal: „Ik weet niet heel veel van deze club, maar ik denk dat het een gunstige loting is. Ik heb begrepen dat ze op basis van hun zesde plek vorig jaar Europees voetbal hebben behaald." FC Groningen neemt het op tegen Fiorentina, de nummer zes van Ita lië. Het lot koppelde T\vente aan de Spaanse middenmoter Getafe. Groningen-trainer Ron Jans rea geerde enthousiast, maar voegde er net als Ten Cate aan toe dat de Italianen één van de zwaarste te genstanders was die zijn ploeg kon 'Ik weet niet heel veel van deze club, maar ik denk dat het een gunstige loting is' treffen.Fred Rutten beschouwde de loting wat vlakker: „Het kan in teressant worden", reageerde hij. „We moeten wel realistisch zijn en niet naïef in ons spel. Elke Spaan se club is een lastige klus." Heerenveen moet naar het Zweed se Helsingborg, de werkgever van oud-Feyenoorder Henrik Larsson. Trainer Gert-Jan Verbeek was opti mistisch: „We wilden graag een Scandinavische tegenstander. Ge makkelijk wordt het niet. Als je een spits als Larsson in huis hebt, beschik je over kwaliteit." nrtafi23sePtembet o7C-zonda6 A,a. jiuo van nev. opv«W-' DELTA\ I I 11 the multi-utility company Hordenloper Liu Xiang (onder) in zijn gouden race op het WK atletiek in Osaka. foto David Guttenfelder/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48