'Het weer kan me gestolen worden' 'Ach, het was gewoon maar een zomerliefde' LEZERSFOTO 1 Zaterdag 1 september 2007 door Anoeska Gijzel en Timo van de Kasteele September is begonnen, de zo mervakantie is nu echt voor bij. Zeeuwen en toeristen blikken terug. ,,'t Was een Belgische zomer", meent Mai Schoenmaekers uit Hoogstraten (B). „Het weer was niet goed en niet slecht. Voor som migen viel dat tegen, maar voor mij niet." P. de Buf uit Zierikzee heeft een prima zomer gehad. „Ik heb lekker op de stoep voor de deur gezeten. Ik woon aan de kade. Het blijft mooi, de schepen die in- en uitva ren." „Het was deze zomer een rommel tje. De infrastructuur is een grote rotbende", zegt vrachtwagenchauf feur Jaap Geelhoed uit Zonnemai- re. Als het aan hem ligt, zitten er maandag andere mensen op het gemeentehuis. Kayleigh en Donevan van Die- rendonk uit Bleiswijk vierden va kantie in Frankrijk en Zeeland. „Frankrijk was het leukste", vin den ze. „Daar was veel meer te doen. We hebben gezwommen en gegolfd. Dat was best moeilijk." Alex van der Veen uit Zierikzee vond zijn zomer 'best goed'. „Ik ben systeembeheerder, ik heb lek ker gewerkt. Verder ben ik een paar dagen naar Oostenrijk ge weest." „Voor fietsen en wandelen was het aardig weer", zegt Henk Krijnen uit Driehuis. „Maar niet voor het strand. Jammer, ik was graag nog even gaan zwemmen." „De zomer was druk", vertelt Tos- ca Bolster uit Zierikzee. „We zijn net verhuisd, we moesten alles in pakken. Voor de kinderen zijn we nog twee midweekjes wegge weest." Plaatsgenoot Zoë den Boer had een rustige zomer. „Ik heb gewerkt bij AH. Met een vriendin ben ik nog op vakantie naar Kamperland geweest. Het was leuk maar wel slecht weer." „We mogen absoluut niet klagen. Het is een prima zomer geweest. Wat wil een mens nog meer dan lekker op het bankje bij De Ruyter in Vlissingen zitten en de schepen de Schelde zien in- en uitvaren? Mooi toch?" zegt Jozef Theunis- sen uit het Belgische Peer. Jildou Friso uit Vlissingen vindt het een relaxte zomer. „Ik hou niet van die extreme hitte. Bakken aan het strand, dat zie je mij sowieso niet doen. Ik heb lekker gewerkt en daardoor is de vakantie voorbij gevlogen." „Een vreselijke domper", zegt Bart Tuinstra uit Amstelveen. „Eerst worden we in april getrakteerd op een maand prachtig weer. Vervol gens is het de hele zomer, wan neer iedereen vrij is, slecht. Geluk kig is het die paar dagen dat we in Zeeland zijn droog." Jan Verton uit Vlissingen vindt het een matige zomer. „Vooral het weer heeft de pret behoorlijk ge drukt. Maar niets dan lof over de activiteiten in Vlissingen. Vooral Sail was geweldig." Mevrouw G. Zuidweg uit Oost-Souburg vindt de zomer nog niet zo slecht. „Ondanks het weer valt er in Zee land, en met name op Walcheren, genoeg te beleven. De Sail was toch wel het hoogtepunt van deze zomer." „Ik heb de zomer in m'n hart", ver telt Margriet van de Groep uit Bunschoten. „Het is toch geweldig begonnen? Dat het daarna niet beter werd, wil voor mij niet zeggen dat het een slechte zomer is. Het weer kan me gestolen worden." Meisjes van zestien zijn druk in de liefde, al gaat die niet altijd erg diep. door Madelijne Daub „Deze zomer heb ik tijdens de va kantie op Texel met vier jongens op één dag gezoend", pocht Sabi ne (16). „De eerste op de camping, de andere drie 's avonds tijdens het uitgaan. Op eentje na spreek ik ze allemaal nog wel, maar van die ene had ik toch nogal spijt." Zomer, zon, zee en... liefde. Wan neer je je oor te luisteren legt op het schoolplein van het ROC in Goes, krijg je een stortvloed aan verhalen over je heen. Meisjes van zestien zijn druk in de liefde, hoe wel die niet altijd erg diep gaat. Dominique (16): „Eigenlijk had ik twee vriendjes deze zomer: de ene sinds mei, de ander sinds vorige week. We hadden op MSN gepraat en toen afgesproken. De tweede weet wel dat ik al wat had met een andere jongen, maar mijn eerste vriendje ga ik het vanavond vertel len, denk ik." En daar ziet ze tegen op. „Ik weet niet hoe hij gaat reage ren. Het wordt wel een drama, denk ik. En ik vind ze allebei leuk, dus ik moet kiezen. Ik kijk wel ge woon wie het hardst smeekt", zegt Dominique stoer. „Die van vorige week doet dat al." Ook Cheyenne (16) had een kort stondige flirt afgelopen zomer: „Ik was ponykampbegeleider en er werd een nieuwe binnenbak ge bouwd. Een bouwvakker, Ramon, had mijn telefoonnummer ge vraagd en na wat sms'en hebben we een paar afspraakjes gehad." Maar nu is de liefde van Cheyen ne's kant over. „Hij woont in Brui- nisse, veel te ver. En hij is niet mijn type. Hij zag er wel leuk uit, maar hij had geen leuk karakter." Daarbij was hij ook vijfjaar ouder, en daar zijn haar ouders niet blij mee. „Ach, het was gewoon maar een zomerliefde", besluit ze. 'Ik kijk wel wie het hardst smeekt. Die van vorige week doet dat al' Sibel (16) is nog wel verliefd. Sinds anderhalve maand is ze samen met Kadir (21). „Mijn ouders we ten dat nog niet. We hebben één keer echt afgesproken, toen gingen we naar Goes, de stad in. Daar heeft hij nog een ketting voor me gekocht die ik zelf mocht uitkie zen. Superlief." Tegen haar ouders heeft Sibel gezegd dat ze de ket ting zelf gekocht had. „Ja, ik ben helemaal verliefd, dus ik hoop dat we een toekomst hebben, als mijn ouders akkoord gaan. Vooral mijn vader. Mijn moeder vindt het denk ik wel goed." Niet alle liefdes hoeven moeilijk te zijn. Lucinda (16) had deze zomer precies één jaar verkering met Wesley, op zijn verjaardag. „We zijn naar de kermis gegaan, net als vorig jaar. En ik heb hem een oor bel gegeven, met de W erin." Ook Rianne (16) vierde afgelopen zomer dat ze een jaar een relatie had met haar vriendje uit Amers foort. „Vorig jaar hebben we elkaar op een Duitse camping in Mese- nich ontmoet. Toen we precies een jaar verkering hadden, zijn we teruggegaan voor een nachtje. Het was grappig om de plek terug te zien waar we voor het eerst had den gezoend en zo. En we hebben onze namen in een bankje en een boom gekrast." Linsey (17) ging deze zomer met haar vriendje haar de Belgische Ar dennen. Het was de eerste keer dat ze zonder haar ouders op va kantie ging. „Ik vond het niet echt spannend om zonder hen te gaan, maar wel heel leuk en gezellig. We gingen mountainbiken en uit eten, en we hebben gewoon heel veel met zijn tweetjes gedaan. De Ardennen zijn ook zo mooi, en het is wel eens lekker om weg te zijn van je ouders." De laatste lezersfoto op onze vakantiepagina's kregen we van de familie Vermeulen uit Goes. Ze legden hun doch- terje Manoek (6) vast met haar vriendje Sem (5) en schreven: „Ooit eikaars buurtkinderen, maar toen de ouders een jaar of drie geleden verhuisden, bleven ze contact houden, gelukkig maar, wie weet hebben we over een jaar of twintig nog wel een bruiloft." Als dat geen vakantieliefde is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43