Zeeland Sloeweg volledig op z'n kop Van verpleegkundige naar top Arduin S?5 Proef met koffieshops lijkt te mislukken Jeugdige inbrekers opgepakt Conditie verbeteren? Jtoole ^Sport makelaar Start to Run! M2Makelaars.nl Veerenaar mishandeld pzc Zaterdag 1 september 2007 33 Nieuwe aansluitingen zijn behoorlijke ingrepen in landschap. door Harmen van der Werf heinkenszand - Automobilisten krijgen ruim baan op de Sloeweg tussen rijksweg A58 bij Heinkens- zand en de weg naar de Wester- scheldetunnel. De provincie heeft deze week het milieuonderzoek naar de verdubbeling van de Sloe weg afgerond. Niet alleen verkeer van en naar de tunnel gaat van het project profiteren. Als het plan vol gend jaar ongeschonden de finish haalt, komt er bij Heinkenszand een rechtstreekse aansluiting op de A58. Dat zal ook de polderwe gen in de Poel ontlasten, waar nu nog veel sluipverkeer tussen Hein kenszand en Goes rijdt. De verdubbeling van de Sloeweg brengt nogal wat met zich mee. Om te beginnen: de nieuwe A58-aansluiting bij Heinkenszand. Die is gepland in de vorm van een half klaverblad aan de kant van 's- Heer Arendskerke. Verderop bij Heinkenszand zullen de op- en afritten As8-Sloeweg een ware gedaantewisseling onder gaan. Er komen flauwere lusvormi- ge verbindingen om te voorkomen dat - zoals de laatste jaren nogal eens gebeurde - vrachtwagens uit de bocht vliegen. De grootste verandering wacht de omgeving van 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. De in 2005 over de Sloeweg geplaatste fietsbrug in de Vleugelhofweg verdwijnt. Er komt geen fietsoversteek voor terug. De aloude kruising Sloeweg-Stoofweg tussen Nieuwdorp en 's-Heeren- hoek vervalt ook, want die ligt te dicht bij de afslag naar de Wester- scheldetunnel. Nieuwdorp en 's-Heerenhoek krij gen voor deze 'verliezen' wel iets moois terug: een ongelijkvloerse aansluiting op de Sloeweg enkele honderden meters ten oosten van de Stoofweg. Deze nieuwe aansluiting vanaf de Heinkenszandseweg bij 's-Heeren hoek wordt tevens de nieuwe ver binding tussen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp, via de nu nog landelij- Het milieuonderzoek naar verbre ding van de Sloeweg, gepland in 2013, is uit. De gemeenten Goes en Borsele praten er eerst over. In november begint de inspraak. ke Schippersweg. Aanwonenden zullen daar waarschijnlijk niet blij mee zijn. Zoals inwoners van Nieuwdorp ook tegen de hoogte van enkele nieuwe wegen op het knooppunt Sloeweg-Westerschel- detunnelweg zullen aanhikken. Dit knooppunt wordt volledig on gelijkvloers. Wegen kruisen er el kaar. De hoogste komt negen me ter boven het maaiveld. Als alles volgens plan verloopt, is de verbre de Sloeweg in 2013 klaar. Manager R. Murre krijgt lintje voor werk met mensen met handicap. door Lilian Dominicus middelburg - Ze was er helemaal sprakeloos van. De Goese burge meester D. van der Zaag overrom pelde manager R. Murre van de Stichting Arduin gisteren in het Spiegeltheater in Middelburg met een koninklijke onderscheiding. Even daarvoor had ze al met rode konen de toespraak van haar eigen baas, raad van bestuur P. van den Beemt, aangehoord. Omdat ze veertig jaar in dienst van dezelfde werkgever is, was er in het theater een feestje. Van den Beemt: „Dat heb ik haar in de maag moeten splitsen. Anders was ze hier mis schien helemaal niet naartoe geko men. Zo een is het er wel." Murre, geboren en nog steeds wo nend in 's-Heer Arendskerke, stond aan de wieg van een vakan tiehuis in Oostkapelle. Vijver vreugd heette het en Murre heeft het indertijd opgericht om ouders van verstandelijke gehandicapten een welkome adempauze te geven. In eerste instantie deed ze het va kantiehuis naast haar gewone werk. Het huis is er nog en is on der de vleugels van Arduin geko men. „De gehandicapte kinderen komen er naartoe voor een week einde of een vakantie. Als ze dan thuiskomen, komen ze terug bij uitgeruste ouders", legt Murre uit, terwijl ze bedolven wordt onder bloemen en felicitaties. Van den Beemt roemde Murre om het feit dat ze in veertig jaar tijd van verpleegkundige opgeklom men is tot de top van 'het bedrijf. „Ik noem Arduin een bedrijf, ja. We hebben 1026 medewerkers in dienst Die bedienen 700 klanten. Het bijzondere is dat wij beiden WJ Arduinmanager R. Murre is ko- ninklijk onderscheiden voor haar bijdrage om de kwaliteit van le ven van verstandelijk gehandicap ten te vergroten. verpleegkundigen zijn, die van de onderkant de top van de organisa tie hebben bereikt." „Ze is in 1967 begonnen als kinder verzorgster met een salaris van 283,92 gulden per maand. Via afde- lings- en paviljoenhoofd is ze lijn manager geworden. En binnen kort wordt ze waarnemend voor zitter raad van bestuur. Voor als ik er niet ben." De reden voor haar benoeming gis teren tot Lid in de Orde van Oran- je-Nassau was dan ook, zei burge meester Van der Zaag, 'voor haar belangrijke bijdrage om de kwali teit van het leven van mensen met een verstandelijke handicap te ver groten'. START TO RUN POWCRCO BY 4 M Lopen is leu zorgt voor: Mw rel (vertrouw* Start 8 september 2007 t/octfou, tmw er mg .twn ton kwnen! 'W ma to,- 'a1.!» mm RUNNERS pastes o' 9* naa* jouw hanSoopspechutiZMk Brakstraat 24 - Middelburg 0118-627779 www.koolesport.nl Illegale drugshandel neemt toe sinds shops eerder deuren sluiten. door Raymond de Frel terneuzen - De illegale handel in drugs in Terneuzen is de voorbije maanden zorgwekkend toegeno men. Burgemeester |an Lonink hoopt dat het verruimen van de openingstijden van de koffieshops Checkpoint en Miami op vrijdag en zaterdag die tendens terug dringt. Checkpoint besloot in juni om haar deuren in de avonduren drie uur eerder dicht te doen, nadat jus titie bij een inval in de shop en Tu2 Vier jongens van 17 en 16 jaar aangehouden in Vlissingen. vlissingen - Met de aanhouding van vier jongens van zestien en ze ventien jaar denkt de Vlissingse politie een serie inbraken te heb ben opgelost. De inbraken vonden plaats in de periode van 14 juni tot en met 31 juli van dit jaar. De politie hield de vier een tweetal weken geleden aan. Het gaat om drie Vlissingers en een Amsterdammer. Twee van hen, een zeventienjarige Vlissinger en een leeftijdgenoot uit Amster dam, zitten nog steeds vast. In deze zaak hield de politie ook een 27-jarige man uit Vlissingen en een 20-jarige vrouw uit Dor drecht aan. Die twee worden ver dacht van heling. Ze zouden van de jongens gestolen goederen heb ben gekocht. Bij huiszoekingen bij de verdach ten zijn verschillende spullen ge vonden die ontvreemd zijn bij in braken. Ook trof de politie een vuurwapen en kogels aan. vlissingen - Een inwoner van de gemeente Veere (20) werd gisteren omstreeks 2.00 uur in een cafe aan het Bellamypark in Vlissingen knock-out geslagen. Een bekende van hem sloeg hem buiten wes ten. In het ziekenhuis bleek dat het slachtoffer een hersenschud ding heeft. Tijdens de vechtpartij sneuvelde ook een ruit van het cafe. Een gro te glassplinter verwondde een me dewerkster van het cafe. Ze liep een snee op in haar kin en er bra ken stukjes af van haar voortan den. een nabijgelegen magazijn een klei ne honderd kilo softdrugs had aan getroffen. Op verzoek van de ge meente Terneuzen sloot Miami zich bij die proef aan. De shops en gemeente besloten het experiment te verlengen tot september. Een evaluatie in juli liet namelijk gunstige effecten zien. In de avonduren was het rus tiger dan eerst bij de shops. Lo nink: „Maar de druk neemt de laat ste weken met name in het week end weer toe. De bezoekersaantal len zijn dan weer op het niveau als voor de vroegere sluiting. Om on rust in de wijk te voorkomen gaan de koffieshops daarom op vrijdag en zaterdag om twaalf uur dicht." PZC Willem Adriaansens Wijzigingen Sloeweg 's-Heerenhoek Als de plannen doorgaan, verandert er veel aan de aansluitingen van de Sloeweg en de A58. Op de kaart de huidige situatie met in de cirkels de toekomstige situatie. s-Heer Arendskerke Kleding Voor kids teens Maten vanaf 92-176 en maten St. Janstraat 10 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35