Bewoners willen heft in eigen hand nemen Elke parkeerder krijgt zijn Jack heeft wel twintig beste ideeën te bieden Feest op vernieuwde Van Nassauschool 3 O Zaterdag 1 september 2007 pzc W Middelburger doet mee aan programma Beste idee van Nederland. door Maurits Sep middelburg - Hét beste idee van Nederland? Zo mag het tv-pro- gramma dan heten, Jack Gravema ker heeft er wel twintig. Dat von den ze een beetje veel bij SBS. Drie mocht hij er indienen. Van avond gaat hij met één idee in de herkansing. De twee andere zijn in de uitzen ding van vorige week al afgewe zen. Hoe het morgen afloopt, wil Gravemaker (57) vanzelfsprekend niet verklappen. Kijken dus. „Het begint om 20.00 uur, op SBS6." Thuis in Middelburg dwarrelt de ene schets na de andere op de keu kentafel. Een vierkante verrekijker ('breedbeeld, dan zie je meer'), een centerparcs voor ouderen ('al les bij de hand'), doodskisten in verschillende vormen ('ik was toch bezig met ouderdom'), een militair voertuig met een bodem als een scheepskiel zodat landmij nen er na ontploffing langs weg schieten en niet door de bodem slaan, een monorail waarvan de pi laren in de middenberm van de snelweg staan ('die wordt nu niet gebruikt') en auto's die voor en achter zijn uitgerust met magne ten. „Plus voor, min achter. Dan stoten ze elkaar af bij een botsing." Eigenlijk wil hij helemaal niet dat zijn ideeën in de krant worden be schreven. „Straks gaat een ander ermee aan de haal." Anderzijds, zelf kan hij ze toch niet laten uit voeren. „Weet je hoe duur het is om octrooi aan te vragen. Dat kan ik niet betalen." De ideeën heeft Gravemaker uitge werkt in tekeningen. Mooie, aan sprekende schetsen. „Tekenen heb ik altijd goed gekund. Daar was ik op school de beste in. Ik wil niet opscheppen, maar ik kreeg er ne gens en tienen voor." De stapel ideeën is het resultaat van jaren denken. „De beste inge vingen kreeg ik als ik ging slapen." Als zijn idee niet het beste van Ne derland wordt, is dat gewoon pech. „Heb ik in ieder geval een leuke tijdsbesteding gehad." SBS6 zendt vanavond om 20.00 uur de tweede aflevering uit van Het beste idee van Nederland. Uitvinders presenteren hun idee aan een professionele jury. Gemoederen lopen hoog op tijdens buurtbijeenkomst. door Emile Calon MIDDELBURG - Eigenrichting dreigt in de Middelburgse wijk Dauwen- daele. Buurtbewoners zijn de over last van enkele groepen jongeren zo beu dat het moment niet ver is dat ze zelf het heft in handen ne men. Die waarschuwing klonk gis teren tijdens een bijeenkomst in buurtcentrum 't Meandertje, waar ze bijeen waren om te praten met vertegenwoordigers van de ge meente en de Stichting Welzijn. Tijdens deze bijeenkomst bleek dat de overlast, veroorzaakt door jongeren, niet het enige probleem is. Bewoners vinden dat hun wijk ge bruikt wordt als een soort dump plaats, waar iedereen maar naar toe wordt gestuurd zonder dat er gekeken wordt of ze wel kunnen Automobilist slaat zestienjarige fietster middelburg - Het trommelvlies van een Middelburgse (16) is ver moedelijk gescheurd nadat ze werd geslagen door een automobi list. Het meisje reed donderdag te gen de avond over de Wester- scheldstraat in haar woonplaats. Een passerende auto bleef eerst naast haar rijden, sneed haar ver volgens, waarna de bestuurder uit stapte en haar twee klappen tegen het oor gaf Tweedehandskleding voor 1 euro per stuk oostkapelle - In de winkel van Woord en Daad in Oostkapelle is van 3 tot en met 15 september alle tweedehands zomerkleding te koop voor één euro per stuk. De winkel aan de Dorpsstraat 25 is open op maandag-, dinsdag-, don- derdag- en zaterdagochtend. Op woensdag is de winkel ook 's mid dags open. De opbrengst is voor vluchtelingenhulp in Colombia. aarden in die wijk. „En als er ver volgens problemen ontstaan geeft niemand thuis." Dan kunnen be woners bellen en brieven schrij ven zonder dat er iets gebeurt. De politie bellen heeft volgens hen ook geen zin, want, 'als die al komt, is het vaak veel te laat'. Niet de laatste dagen, bezwoeren enkele bewoners. Dauwendaele staat momenteel zo hoog op de prioriteitenlijst dat bijna elk belle tje naar de politie tot een snelle reactie leidt, verzekerde ook wijk- manager K. van de Beek. Bewo ners vrezen echter dat die hoge at tentie waarde maar van korte duur is. Dat ze over enige tijd weer on der aan de lijst bungelen. „Als deze problemen zich hadden voorgedaan in de wijk De Monte re Voor de Dauwendaelers is de overlast, veroorzaakt door jonge ren, niet het enige probleem. Zij vinden dat hun wijk gebruikt wordt als een soort dumpplaats. Kleuter komt onder heftruck vast te zitten middelburg - Op een bedrijfster rein aan de Voltaweg in Middel burg kwam gisteren rond vier uur 's middags een 4-jarig Middel burgs jongetje onder een heftruck. Hij viel van de heftruck doordat een 17-jarige Middelburgse hef truckchauffeur een stuurbeweging naar links maakte. De kleuter werd per ambulance naar het zie kenhuis in Vlissingen gebracht. Hij liep alleen lichte verwondingen op ▲1 www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle re was binnen een week al ieder een in actie gekomen", zei een ge frustreerde bewoner. Anderen vonden het zeer vreemd dat de politie gisteren niet aanwe zig was op de bijeenkomst. Vol gens Van de Beek kunnen ze door personeelsproblemen niet overal zijn. De problemen van de wijk zijn met name in de spotlichten geko men door de overlast die drie twaalfjarigen veroorzaken. Van de Beek vertelde dat de kinderrechter zich donderdag gebogen heeft over het trio. „Dat is uitzonderlijk snel." Hij verwacht dat ze binnenkort uit spraak doet. Mogelijk laat ze die drie dan uit huis plaatsen. Wijkbe woners hopen daarop, omdat het trio ook een aanzuigende werking heeft op andere jongeren. Maar ook wat oudere jongeren uit de buurt maken zich volgens de be woners schuldig aan vandalisme en straatterreur. Hagenpreek in Fort Rammekens RITTHEM - De Protestantse gemeen ten van Ritthem en Nieuw- en Sint Joosland houden morgen een openluchtdienst over het thema 'Doorgeven'. Deze 'hagenpreek' bij het begin van het kerkelijk seizoen wordt gehouden in Fort Ramme kens bij Ritthem. De dienst wordt geheel verzorgd door leden van beide gemeenten en er treedt een gelegenheidskoor op. Aanvang 10.00 uur. Tien bands spelen op festival Loze Vissertje WILHELMINADORP - Café-restaurant 't Loze Vissertje bij het Goese Sas houdt zondag een muziekfestival. Tien Zeeuwse bands spelen elk een uur lang op twee podia. Het festival begint om twee uur. De bands die spelen zijn Eddy en de Hetro's, Hitpoints, Delta Blues band, Onrust, Punt Uit, Outback, Zeeuwse Ricky, de Broodroosters, Mobunk en the Bluessensation. Verbouwing van reformatorische school in Vlissingen is klaar. door Carla van de Merbel vlissingen - „We zijn er zo trots op", zegt directeur H. Roubos van de Graaf Jan van Nassauschool in Vlissingen blij. De uitbreiding en verbouwing van 'zijn' reformatori sche school in West-Souburg is klaar en dat werd gisteren gevierd. Gisterochtend werd de vernieuw de school officieel geopend, met een openingslied, toespraken, bal lonnen en de onthulling van een cadeau (een ballenvanger) van de aannemer aan de school. Daarna was het bouwvakkersfeest: er wa ren spelletjes die iets met 'de bouw' te maken hadden. De uitbreiding en verbouwing van de school heeft ruim een half jaar geduurd. Er zijn twee nieuwe werkkamers, een personeelska- met, een keuken en een groot com puterlokaal bij gebouwd. Verder is het sanitair opgeknapt en zijn over al nieuwe aluminium kozijnen met dubbel glas geplaatst. De kos ten (500.000 euro) komen voor re kening van de gemeente. Morgenochtend houdt de Graaf lan van Nassauschool open huis. Iedereen kan van 9.30 tot 12.30 uur komen kijken hoe de school is op geknapt. Duurdere vergunning is volgens wethouder in belang van bewoners. door Maurits Sep MIDDELBURG - Bewoners van de binnenstad, bezoekers van de bin nenstad, werknemers in de bin nenstad - iedereen moet kunnen parkeren in het centrum van Mid delburg. Dat, zegt wethouder Frank Streng, is het idee achter de forse verhoging van de prijs voor parkeervergunningen. „Het is nog maar een voorstel", be nadrukt Streng meermaals: „Het is nog geen besluit. Het bureau Goudappel Coffeng heeft de par keersituatie in de stad onderzocht en adviezen gegeven. Wij vinden het een goed verhaal, maar willen eerst van de mensen horen wat zij ervan vinden." Het rapport staat maandag op de website van de ge meente: www.middelburg.nl. Streng snapt dat mensen vooral naar de prijs zullen kijken. Hij is ook best bezorgd dat het plan al leen daarom al op veel weerstand zal stuiten. „Maar ik heb er ook vertrouwen in dat de bewoners verder kijken dan hun neus lang is." Dat moet ook, want als de ge meente nu niets doet, zit zij na 2010 met een groot probleem, voorspelt Goudappel Coffeng. Het autogebruik neemt toe, er zijn meer gezinnen met één en soms twee auto's in het centrum komen wonen, economisch en toeristisch gaat het de stad goed; allemaal ont wikkelingen die leiden tot een gro tere vraag naar parkeerplaatsen. Streng: „We sorteren voor op de problemen die we verwachten. We willen alle doelgroepen de ge legenheid geven goed en snel te kunnen parkeren, of je hier nu 'We sorteren voor op de parkeerproblemen die we in 2010 verwachten' woont, werkt of op bezoek komt. Bewoners en kort bezoek in het centrum, lang bezoek in de kelders en aan de rand van het centrum." De vergunningen worden duur der. Bewoners worden niet als melkkoe gebruikt, vindt Streng. „De beste ingevingen kreeg ik als ik ging slapen", zegt uitvinder Jack Grave maker. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32