PZC 29 'Mijn moeder heeft dit wel verdiend' Aldi komt waarschijnlijk toch in pand van Edah tgmttg§ Mexx WALCHEREN Kinderkleding Te dronken om auto te rijden Vaktaal Zaterdag 1 september 2007Tip? redwalch@pzc.nl Terugkijken op de zomer van 2007 Ook water uit de Biesbosch smaakt goed Nabestaanden leggen bloemen bij het nieuwe monument op de Souburgse begraafplaats. foto Ruben Oreel Monument vervangt geruimde graven en zerken in Oost-Souburg. door Maurits Sep OOST-SOUBURG - „Ze heeft het ver diend. Ze is altijd een goed mens geweest. Maar als ze zelf kon zien dat haar naam op een monument is gezet, zou ze zeggen: 'Wat een poespas voor mij'." Hannie de Nood uit Oost-Souburg heeft waardering voor het monu ment dat gisteren op de begraaf plaats van het dorp is onthuld. Het vervangt de graven en grafste nen die zijn weggehaald bij de her inrichting. Burgemeester Anneke van Dok van Vlissingen legde sa men met wijkwethouder Ton Croné een krans. Daarna volgden de ruim honderd nabestaanden. Van Dok toonde begrip voor de emoties van nabestaanden. „Als je plotseling het graf van een geliefde niet meer kunt bezoeken, beleef je dat verlies opnieuw. De pijn en het verdriet zijn net zo hevig als Burgemeester Anneke van Dok van Vlissingen biedt nabestaanden excuses aan. toen. Wij hebben ons onvoldoen de gerealiseerd wat de impact zou zijn. Wij betreuren dat zeer en bie den onze oprechte excuses aan." Dat is mosterd na de maaltijd, vin den A. Brasser en W. Schout. „De aandacht die ze nu schenken, had den ze vooraf moeten geven aan het natrekken van namen van na bestaanden", vindt Brasser. „Ze hadden ons vooraf beter moeten inlichten", meent ook Schout. Schout kan de graven van zijn vrouw, twee kinderen en een broer niet meer bezoeken. Of het monument een waardige vervan ging is? „Ik zal het ermee moeten doen." Vaak ging hij niet. „Alleen als ik het nodig had, een paar keer per jaar." Gelukkig heeft zijn zoon nog voor de ruiming de graven ge filmd. Die heeft zelf 'genoeg aan de herinnering'. Zo is het ook voor Hannie de Nood. „Ik heb hier weinig te vinden." Het monu ment noemt de namen van 750 overledenen. „Dat zal moeder ge zellig vinden", glimlacht De Nood, „zo veel mensen om haar heen." lyiUUYl Kerkplein, Yerseke ywww.bruundebeer.nl y MIDDELBURG - De politie betrapte donderdagnacht in zowel Oostka- pelle als Middelburg een automobi list die veel te veel had gedronken. Hun rijbewijs werd ingenomen. Beide mannen zijn al eerder ver oordeeld voor dronken rijden. Het ziet ernaar uit dat Aldi terugkeert in de Vlissingse binnenstad. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De Aldi komt waar schijnlijk toch terug in Vlissingen. Na een afwezigheid van bijna een half jaar en veel gedoe over een nieuwe plek, lijkt het erop dat de Aldi het pand gaat betrekken dat de Edah vandaag verlaat (op de hoek Spuikomweg- Coosje Busken- straat). Personeelsleden van Edah zeggen te zijn ingelicht over de komst van de Aldi en over de mogelijkheid om 'mee te gaan' naar deze win kel. Ook veel klanten zijn al op de hoogte. S&S Winkels, eigenaar van de Edah in Vlissingen, wilde gisteren nog niet bevestigen dat er een Aldi in het pand komt. Een woordvoerder zei wel op heel kor te termijn uitsluitsel te kunnen ge ven. Ook Aldi Vastgoed wilde het bericht niet bevestigen. Op zaterdag 10 maart stopte de Al di aan de Glacisstraat. De winkel had eerder al een plek toegewezen gekregen in De Fonteyne, maar daar werd van afgezien. Aldi vond het bij nader inzien geen geschikte locatie voor een winkel en ging op zoek naar een andere plek in Vlis singen. Die bleek moeilijk te vin den. Aldi wilde graag naar Baskens- burg, in het pand van Leen Bak ker, maar dat mocht niet van de ge meente omdat er dan te veel le vensmiddelenwinkels aan de rand van de stad zouden komen. pagina 31: haar zie ik straks helaas niet meer Het personeel van de Edah zegt te zijn ingelicht over de komst van de Aldi in het Edah-pand en over de mogelijkheid om 'mee te gaan' naar deze nieuwe winkel. zecuwse 2ÏOIEE3WB Tip? redactie@pzc.nl Ieder beroep heeft zo zijn eigen vaktaal. De huisarts heeft het over een contusie als hij een kneuzing be doelt, een politieagent noemt een strafbaar feit een delict, de com putermonteur bedoelt een reser vekopie als hij backup zegt en de elektricien monteert liever een wandcontactdoos dan een stop contact. In de wereld van de betaalde lief de werkt dat niet anders. De 'madam' van het polderbor deel bij het Oost- Zeeuws-Vlaam- se Kuitaart liet de gasten en an dere passanten via een bord aan het toegangshek het volgende we ten: 'Wegens opknapbeurt tijde lijk gesloten.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31