'Nee' tegen ziekenhuisfusie 40 t/m 43 Dressuursucces Vrouw en vier kinderen gewond op A58 Zaterdag 1 september 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 206 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Slechts 15 procent van de Zeeuwen is voorstander. door Rinus Antonisse goes - Een grote meerderheid van de Zeeuwen is tegen een fusie van de ziekenhuizen in Goes en Vlis- singen. Slechts 15 procent is voor. Een kwart van de bevolking heeft geen mening. Dit blijkt uit een representatieve opiniepeiling van de PZC - uitge voerd door bureau Newcom te En schede - waaraan 518 Zeeuwen deelnamen. Het fusieplan leeft on der de bevolking: drie op de vier inwoners vanaf 18 jaar zijn ervan op de hoogte, het merendeel via de PZC. De meeste tegenstanders, 83 pro cent, zijn te vinden op Walcheren; de meeste voorstanders op Schou wen-Duiveland (34 procent) en de Bevelanden (30 procent). Onder in woners tot 35 jaar zitten de meeste tegenstanders (62 procent). Bij de mensen van 55 jaar of ouder is dat 57 procent. Bijna de helft, 48 procent, van de bevolking wil dat de verdeling van de ziekenhuiszorg blijft zoals die nu is. Een kwart is neutraal en 22 procent wenst wel verandering. Precies de helft van de Zeeuwen vreest dat de afstand tot het nieu we ziekenhuis (met de hoofdvesti ging in Goes) te groot wordt. „Dat kan levens kosten", wordt opge merkt. En ook: „De aanrijtijd van ambulances wordt veel te lang." Bijna de helft vindt Goes niet te ver weg of is neutraal. Een kwart van de ondervraagden verwacht dat de fusie tot een bete re zorgverlening leidt. „Door ver schillende zorgonderdelen toe te zie pagina Patiënten hoeven na de fusie voor grote operaties niet meer naar een ziekenhuis buiten de provincie (zo als Gent, Rotterdam). Een derde van de Zeeuwen gelooft daar niks van; 29 procent juist wel en 30 pro cent is neutraal in deze. Als het fusieplan wordt doorgezet, is een meerderheid van 41 procent voor Goes als hoofdvestiging, 'dat ligt centraal voor iedereen'. Voor Vlissingen kiest 23 procent, 13 pro cent is voor Middelburg en 23 pro cent heeft geen voorkeur. Liefst 90 procent van de mensen op de Be velanden is voor Goes en op Schouwen-Duiveland is dat 80 pro cent. De meeste Zeeuws-Vlamin gen, 59 procent, hebben geen voor keur; 28 procent kiest Goes en 14 procent Walcheren. pagina 2 en 3: reacties, commentaar pagina 11bijdrage Te Gast pagina 13: tekening Cor de Jonge Geen mening PZC Rolant Quist GN bron Newcom wijzen aan een bepaalde locatie, wordt specialisatie beter mogelijk." Een derde is het daarmee oneens en 34 procent onthoudt zich van een mening. Bijna een derde van de Zeeuwen is bereid voor een be tere zorg verder te reizen, maar 41 procent wil dat per se niet. Een groot ziekenhuis is aantrekke lijker werken voor nieuwe artsen, meent 39 procent. Veel steun voor die stelling komt uit Schou wen-Duiveland (48 procent) en Tholen (45 procent). Hiermee is 27 procent het oneens en hetzelfde percentage heeft geen mening. Voor of tegen Zeeuwen en hun mening over de fusie plannen tussen het Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555547 Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 goes - De Zeeuwse dressuurrui ters Hans Peter Minderhoud (links) en Laurens van Lieren heb ben op het Europees kampioen schap geschiedenis geschreven. Zij pakten gisteren met de Nederland se dressuurequipe de titel en ont troonden daarmee voor het eerst in de geschiedenis de Duitsers. pagina 45: ruiters schrijven historie kapelle - Een 28-jarige vrouw uit Katwijk en haar vier kinderen, van respectievelijk 8, 6, 2 jaar en 4 maanden, zijn gistermiddag rond vijf uur ge wond geraakt bij een ongeluk op de A58, vlak voor de afslag 's-Gravenpolder. De vrouw reed door onbekende oorzaak eerst links en daarna rechts in de berm, kwam in de sloot terecht en sloeg over de kop. Zij moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd. De zwaargewonde vrouw en haar 6-jarige dochter werden naar het ziekenhuis in Antwerpen gebracht, de drie ande re kinderen naar Goes. Na het ongeval werd de zuidbaan van de weg korte tijd afgesloten. Later kwam één rijstrook beschikbaar. Rond 19.30 uur was de weg weer vrij. foto Manfred Berrevoets Er moet een referendum komen over de ziekenhuiskwestie reageer op www.pzc.nl Internet is een prima bron voor het maken van werkstukken oneens 11% aantal reacties: 294 Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 10; Meningen: 11 en 13; Econo mie: 16 en 17; Beurs: 18; Buitenge bied: 19 t/m 21; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 44; Sport: 45 t/m 50; Bijlagen: Spectrum en Prisma met daarin Televisie: v50 t/m v54.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1