v43 PZC Zaterdag 1 september 2007 ETALAGE De Deense fa brikant Pressalit heeft een artike- lenlijn in productie genomen die 'de hectiek in de badkamer' moeten indammen. De 'soft clo-- se' wc-brillen en wandafvalem- mers zijn zo gemaakt dat de dek sels niet meer luidruchtig dicht klappen. Dat komt volgens de Denen een rustgevende, aange name sfeer in de badkamer ten goede. Daar hangt ook een prijs kaartje aan: vanaf 117,70 euro. Wandafvalemmer Pressalit. foto CPD De interieurs van Jan des Bouvrie zijn gevuld met 'een tiet van licht'. www.pressalit.com De meeste houders voor waxinelichtjes zijn niet echt handig. Probeer maar eens een nieuw waxine lichtje te plaatsen in zo'n smal glas met een hoge rand. De Waxitaxi, een roestvrijstalen tang waarmee de lichtjes gemak kelijk in de houder kunnen wor den geplaatst, is daarvoor een uitkomst. Het kleinood is ont worpen door Jos Groeneveld en kost 4,99 euro. www.waxitaxi.com STOFCONTAINER De Koreaan- se fabrikant LG heeft een oplos sing bedacht voor snel vol raken de stofzuigerzakken: de LG Kompressor. Die stofzuiger perst het stof in elkaar, waar door er vier keer zoveel stof in kan als in doorsnee stofzui- gers-met-zak. Het stof wordt bo vendien hermetisch dicht opge slagen, zodat er bij het legen van het apparaat geen stof vrij komt. Prijs: vanaf 249 euro. Doordat woningbou wers tegenwoordig nauwelijks rekening houden met opberg ruimte, moeten de bewoners zelf voor kasten zorgen. Uit cij fers van de Centrale Branchever eniging Wonen (CBW) blijkt dat er vorig jaar in Nederland 1,5 miljoen kasten zijn verkocht voor een bedrag van 609 mil joen euro. Dat is bijna 3 procent meer dan in het jaar ervoor. WA Dat vloerverwar ming en houten vloeren niet sa mengaan, is volgens het Deense bedrijf Danfoss onzin. Het be drijf ontwikkelde vloerverwar ming voor een vloer van hout of laminaat. Dit DryWood sys teem bestaat uit een grondplaat van kunststof met daarop een aluminium plaat. In de laatste is een elektrische verwarmingska bel aangebracht. Een klokther- mostaat regelt de temperatuur. Daarop wordt een maximum- temperatuur ingesteld, zodat de vloer nooit te warm wordt. www.warmevoeten.nu De gracieuze trappenhal van Kasteel Withof. Kasteel Withof Dineren in stijl. Dat kan in het nabij het Vlaamse Brasschaat gelegen Kasteel Withof. Het prestigieuze project van Corne- lis de Braven is ondergebracht in het gelijknamige kasteel dat in 1902 gebouwd is. Het door Willem Asaert geschreven boek Kasteel Withof bevat fo to's van het imposante interi eur en landgoed, maar ook een dertigtal recepten. Kasteel Withof is verschenen bij Terra Lannoo. Prijs: 99,50 euro. Emile van Dijk In het door Hanneke van den Nieuwenhof geschreven boek Thuiskomen zijn de meest recen te projecten van interieurvorm gever Emile van Dijk gebun deld. Ook zijn eigen woning is in dit boek opgenomen. Type rend voor het werk van Van Dijk is de romantische stijl waarin eigentijdse designobjec ten altijd een plaats krijgen. Thuiskomen is begin juni ver schenen bij de Boekenmakers. Prijs: 59,95 euro. Walda Pairon De enigszins klassieke stijl van de Vlaamse interieurarchitecte Walda Pairon is het best samen gevat met de term bourgon- disch. In Interiors With A Soul be schrijft Ivo Pauwels een aantal van haar meest recente projec ten, waaronder haar eigen wo ning en werkplek. Interiors With A Soul verschijnt medio november bij Terra Lan noo. De prijs ligt rond de 60 euro. Jan des Bouvrie Leren Kijken geeft een overzicht van recente projecten van Jan des Bouvrie. Het boek biedt ook een kijkje in zijn eigen wo ning. Daarnaast worden in het boek, dat verschijnt ter gele genheid van de 65e verjaardag van Des Bouvrie, een aantal producten beschreven die Ne derlands bekendste designer heeft ontworpen. Leren Kijken verschijnt half sep tember bij uitgeverij Lannoo. Prijs: 49,95 euro. Fotoboeken van Cees Roeiofs VAN DIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129