Drijvend dineren tussen de mangroven I v35 PZC Zaterdag 1 september 2007 ■■.jmmi—: «ié* Een van de meest luxe resorts op Mauritius: Le Prince Maurice. Mauritius, dat tot Afrika behoort, ligt in de Indische Oceaan op zo'n 850 km oostelijk van Madagaskar. Ook de eilanden Rodrigues, Agale- ga en Cargados behoren tot de re publiek. Een visum is niet nodig, inentingen evenmin. Wel een paspoort dat nog minstens zes maanden geldig is. De spreektaal is officieel En gels, maar wij kwamen toch vooral Franssprekenden tegen. Stopcon tacten (220 volt) zijn Brits. Je kunt er pinnen, met creditcards betalen, je mobieltje doet het er en er zijn internetverbindingen. Wij vlogen met Air Mauritius, waar voor je wel eerst naar Londen of Pa rijs moet. In de luxe hotels is het leven duur tot uitzonderlijk duur, vooral voor alcoholische dranken worden astronomische bedragen gevraagd. Diverse reisorganisaties bieden het eiland aan. Zie daarvoor de reisbu reaus http://mauritius.startpagi- na.nl Verkeersbureau van Mauriti us: www.tourism-mauritius.mu door Gerard Chel foto's GPD I I et is bij ons beter weer dan hier", chagrijnt de I Belgische dame in haar drijfnatte zomerjurkje tegen haar man, in een even natte duikoutfit. Ook al schrijft de reisgids dat mei een prima maand is om Mauritius te bezoeken, de naweeën van een verlate naburige cycloon trekken hun sporen over het eiland. Onder water of erboven maakt qua nattigheid niet uit. Toch wa gen we ons voor de kust van Cap Malheureux aan een duik in het tropische water. Het eiland staat niet voor niets bekend om de prachtige duiklocaties, waarvoor het koraalrif dat bijna het hele ei land omsluit, verantwoordelijk is. De ruwe zee, waar de regen ons als een dichte vitrage het zicht be lemmert en ons nietig bootje tot een speelbal van de golven maakt, zorgt voor ietwat troebel water. En kleurige vissen zonder zonlicht zijn minder kleurig. Een herkansing krijgen we later, wanneer we ten onder gaan in een van de nieuwste attracties van het eiland: de onderwaterscooter. We nemen plaats op het zitje, een koepel wordt over ons hoofd ge- Het in de Indische Oceaan gelegen eiland Mauritius doet er alles aan om het imago van exclusieve droombestemming hoog te houden. Met resorts van vijf sterren of meer lukt dat aardig. trokken en langzaam zakken we in het water. De helft van ons lichaam blijft keurig droog en in de cockpit blijft genoeg lucht over. Het ding duikt tot 3 meter, sturen en gas geven doen we zelf en een begeleidende duiker voorkomt dat we verdwalen. Mauritius heeft de afgelopen de cennia veel geïnvesteerd om het imago van een super-de-luxe exclu sieve droombestemming op te bou wen. Dat is gelukt, vooral dankzij een aantal resorts dat met vijf ster ren of meer pronkt en waar je ver troeteld wordt als in luilekkerland. Ze behoren tot de beste van de we reld en zijn favoriete trouwlocaties en retraiteplekken voor rijke arties ten. Verwend worden we: elke dag klokslag 17.30 staan een glas cham pagne en kleine hapjes in onze riante suite klaar. Maar ja, we zijn dan ook VIP's en mogen daarom zeer romantisch dineren in La Ba- rachois, een drijvend restaurant tussen mangrovebossen en vliegen de vissen. Enig in z'n soort op het eiland en behorend tot Le Prince Maurice, een van de drie meest sjieke verwenhotels op het eiland. Mauritius telt overigens ook talrij ke minder luxe onderkomens, be reikbaar voor wereldburgers met een iets minder gevulde portemon nee. )e vindt ze vooral in en om Grand Baie aan de noordkust, uit gegroeid tot het uitgaanscentrum van het eiland, en Flic-en-Flac aan de westkust. Hoewel het eiland tot Afrika behoort, heeft het daar na genoeg niets van weg. Ver wacht er bij voorbeeld geen wildsa- fari's, op de makaken na vind je er weinig spectaculair wild. De enige apen die wij zien, dartelen rond nabij het uitzichtpunt over de Black River Gorges, uitgestrekt en ruig natuurgebied zuidelijk van Cu- repipe en steeds meer het toneel van avontuurlijke buitensporten. Curepipe ontleent z'n naam aan pijprokende kolonisten die op weg naar de hoofdstad stopten om hun pijp schoon te maken. Dit zuidelijk deel van het eiland is minder ten prooi gevallen aan toe risme dan het noorden. Hier vind je nog weinig veranderde vissers dorpjes waar het leven van alledag is. Met uitzondering van enkele at tracties is het op dit deel bedui dend rustiger en stiller dan elders op Mauritius, dat met meer dan 1.2 miljoen bewoners een van de dichtstbevolkte landen ter wereld is. Natuurschoon is een van de ingre diënten die het eiland biedt als je je resort voor een dagje wilt ont vluchten. Wij bezoeken de water vallen van Chamarel en het gelijk namige park met de veelkleurige, vulkanische en geoxideerde aarde. Het kratermeer Grand Bassin ligt in de buurt, heilige plaats voor de grote hindoegemeenschap op het eiland. We zijn getuige van ingeto gen familiaire rituelen met bloe men, wierook en water. Aangeleg de natuur bekijken we in botani sche tuinen van Pamplemousses, met talrijke bijzondere palmen, rubberbomen, ficussen en reuzen- waterlelies, die als grote pizza's in de vijver drijven. Mauritius ziet eruit als een droombestemming. Klaar voor een duik met de onderwaterscooter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 121