Legendarische werf aan rand afgrond PZC AIRCO Naakt in hondenkooi Blauwtong in Andalusië Weer groot schandaal met vlees Duitsland CONTROLE C42,96 Bosch Car Service WEDGWOOD 1 O Zaterdag 1 september 2007 pzc Compleet voor slechts Wij controleren voor u: Dichtheid van het systeem Uitblaastemperatuur In de auto De V-snaarspannlng compressoraandrijving De uiterlijke conditie van de hoofdcomponenten Autocenter Snoodijk Drleschouwen-Zuld 18 <"0115 - 56 20 45 Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 <*0113 - 35 08 63 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 <"0113 - 27 36 65 Garage Hoogesteger Dljkwelsestraat 59 <"0113-34 13 15 Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 <"0118 - 55 19 91 Auto Service Van Llere bv Vottaweg 33 <"0118 - 62 76 80 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 <*0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <*0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4 <*0111 - 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar AXEL BORSSELE GOES KAPELLE KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN brussel - Een 47-jarige man uit Luik kreeg gisteren een onvoor waardelijke gevangenisstraf van zestien maanden opgelegd, omdat hij zijn dochter van twaalf had mishandeld. De vader sloot in fe bruari van dit jaar zijn dochter op in een hondenkooi, omdat zij een mobiele telefoon had gestolen. De vader, die te veel had gedronken, sloot zijn ontklede dochter op in een kooi en gooide water over haar heen. Bovendien deed hij haar een halsband om, zodat hij stroomstoten kon toedienen. Vol gens het meisje duurde deze mar teling meer dan twee uur. Zij ver telde het gruwelverhaal nader hand aan haar leraren. De vader zag de ernst van de zaak in, maar hij beweerde dat de scène 'slechts' twintig minuten zou heb ben geduurd. In het gezin speel den al langer problemen. De voormalige Lenin- werf in het Poolse Gdansk is onrendabel. door onze correspondent Hans Gertsen brussel - Edward Roeding is ten einde raad. „Onze werf is de afgelo pen decennia al enorm afgeslankt. Maar als Kroes haar zin krijgt, is het helemaal gedaan met de scheepsbouw in Gdansk." De 55-ja- rige scheepsbouwkundige demon streerde gisteren in Brussel met een honderdtal collega's bij het ge bouw van de Europese Commissie voor het behoud van de legendari sche Poolse scheepswerf Begin jaren tachtig van de vorige eeuw, toen nog Lenin-werf gehe ten, was het bedrijf de bakermat van Solidarnosc ('Solidariteit'), de eerste vrije vakbond ooit in een communistisch land. De oprich ting van Solidarnosc was het begin van het einde van het communisti sche systeem. De bond, destijds ge leid door Lech Walesa, een electri- cien die het na de val van het com munisme tot president van Polen zou schoppen, voert nu een ande- 'Veel werknemers denken dat ze recht hebben op een speciale behandeling' re strijd: die voor het voortbestaan van de werf en de banen van de ruim drieduizend werknemers. De Nederlandse Europees Com missaris Neelie Kroes van Mede dinging speelt een cruciale rol in die strijd. Want zij wil dat de Spaar nu extra snel uw servies bij elkaar met de speciale 60-puntszegel Met deze speciale zegel heeft u in één keer èen hele spaarkaart vol. Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/spaaractie. W zwaar verliesgevende werf in Gdansk ofwel twee derde van de huidige capaciteit wegsaneert of 51 miljoen euro aan ontvangen subsi dies terugbetaalt aan de Poolse staat. Volgens Kroes is de werf in de hui dige omvang niet levensvatbaar meer. Haar woordvoerder wees er gisteren op dat andere grote Pool se werven wel akkoord zijn gegaan met vergaande en pijnlijke her structureringen. „We kunnen niet met twee maten meten. Er is een toekomst voor een kleinere, afge slankte werf in Gdansk, maar op de huidige voet doorgaan kan niet." Edward Roeding en zijn collega's zijn daar nog niet van overtuigd. De voorstellen van Kroes komen er volgens hen op neer dat er nog eens tweeduizend banen verloren gaan in Gdansk. Van de ruim ze ventienduizend werknemers die de werf in 1981 nog telde, zouden er nog amper duizend overblijven. „Europa is ondankbaar, Jullie heb ben zoveel aan ons te danken", zegt de scheepsbouwkundige. Zijn vroegere collega Lech Walesa uitte zich onlangs aanzienlijk scherper. Hij vergeleek de Brusselse eis om twee derde van de capaciteit te sa neren met 'de opdracht je moeder te liquideren'. Volgens bronnen bij de Europese Commissie heeft een deel van de problemen in Gdansk indirect te maken met de historische rol die de werf gespeeld heeft. „Veel werk nemers denken dat ze recht heb ben op een speciale behandeling vanwege die historische rol. Maar er zijn signalen dat ze beginnen te begrijpen dat een onrendabel be- drijf geen toekomst heeft." Afgekeurde producten omgekat en opnieuw in omloop gebracht. mÜnchen - Duitsland is opnieuw in de ban van een groot vlees schandaal. Vanuit een vleesbedrijf in de deelstaat Beieren is in ruim een jaar tijd tussen de 140 en 160 ton bedorven vlees naar vleesver werkende bedrijven in Berlijn ge stuurd. Daarna is het vlees vooral in kebabrestaurants in heel Duits land terechtgekomen, meldde justi tie in Beieren gisteren. In de afgelopen jaren zijn er al schandalen geweest met wat in Duitsland 'Gammelfleisch' of 'Ekelfleisch' wordt genoemd. Het jongste schandaal kwam onlangs aan het licht, maar de ware om vang is nu pas duidelijk geworden. Eerder was er sprake van 20 ton af gekeurd vlees. Het vlees zou niet bedorven zijn, maar ongeschikt voor menselijke consumptie om dat er veren, huid, hoeven of ho rens tussen zitten. Dergelijk vlees, 'K3-materiaal', is wel geschikt voor diervoeding. Omdat er eerder pro blemen waren met afgekeurd vlees dat op de markt verscheen, gaan in Duitsland stemmen op om K3-vlees met kleurstoffen te mer ken. „Niemand eet groene kebab", zei de Beierse minister voor Con sumentenzaken, Schnappauf. madrid - Op 47 boerderijen in het Zuid-Spaanse Andalusië is de veeziekte blauwtong geconsta teerd. De autoriteiten hebben dit gisteren bekendgemaakt. Er is een vervoersverbod ingesteld voor dieren uit de getroffen stre ken. De aandoening heet naar een ziekteverschijnsel, een blauwe tong. Verder krijgen de getroffen dieren hoge koorts, gezwellen in de bek en opgezwollen koppen. Blauwtong trof periodiek vooral het Middellandse Zeegebied, maar maakt sinds het afgelopen jaar ook slachtoffers onder vee in Neder land, België, Duitsland en het noorden van Frankrijk. Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl Merkel invloedrijkste vrouw ter wereld washington - De Duitse bonds kanselier Angela Merkel is door het Amerikaanse tijdschrift Forbes voor het tweede jaar op rij uitge roepen tot invloedrijkste vrouw ter wereld. Zij wordt op de voet ge volgd door de Chinese vicepre- mier Wu Yi. De derde plaats in de rangschikking is ingeruimd voor Ho Ching, bestuursvoorzitster van Temasek Holdings, de staatsinves- teringsmaatschappij van Singapo re. Zij is bovendien getrouwd met de premier van de stadstaat. Fransen onderzoeken bedreiging met gif parijs - Een extremistische groep dierenbeschermers uit Engeland heeft gedreigd een reinigingsvloei- stof voor contactlenzen te vergifti gen. De Franse justitie deelde giste ren mee de zaak te onderzoeken. De dreigementen waren volgens de Franse autoriteiten gericht aan het bedrijf Novartis. Duizenden flesjes van de vloeistof zijn in Groot-Brittannië en in Frankrijk uit voorzorg uit de handel geno men, maar er is nog geen enkele vergiftiging geconstateerd. Kosovo houdt op 17 november verkiezingen pristina - In de omstreden Servi sche provincie Kosovo worden op 17 november een parlement en ge meenteraden gekozen. De verkie zingen in Kosovo, waar Albanezen een overweldigende meerderheid vormen, zijn de vierde sinds Na- vo-bombardementen en etnisch Albanese guerrilla's in 1999 de Ser viërs dwongen Kosovo praktisch op te geven. De etnisch Albanese meerderheid wil Kosovo zo spoe dig mogelijk afscheiden van Ser vië. Belgrado accepteert dat niet. Veel Belgische leraren sluiten agressiepolis af brussel - Meer dan 27.000 Bel gische leraren hebben een speciale polis afgesloten die agressie van leerlingen tegen hen dekt. De po lis wordt uitgegeven door verzeke raar Ethias. „De leerkrachten beta len 25 euro per jaar en zijn niet al leen verzekerd tegen agressie op school", vertelt een Ethias-woord- voerder. „Ook buiten de schoolmu ren, als leerkrachten worden opge wacht door leerlingen, blijven let sels gedekt." Of het geweld op school toeneemt, is niet zeker. Drie doden door aanslag in Ingoesjetië nazran - Bij een bomaanslag in de deelrepubliek Ingoesjetië in de Russische Kaukasus zijn gisteren drie mensen gedood en verscheide ne gewond geraakt. De daders lie ten voor een cultureel centrum in de hoofdstad Nazran een bom ont ploffen toen een legervoertuig pas seerde. Eerder op de dag werden in Karabulak in Ingoesjetië drie le den van een etnisch Russische fa milie vermoord. Ingoesjetië wordt al jaren geplaagd door talrijke ge welddaden. Bosbrand in Kroatië eist zes levens zagreb - Zes Kroatische brand weerlieden zijn omgekomen toen zij donderdagavond tijdens het be strijden van een bosbrand op het eiland Kornat werden ingesloten door het vuur, doordat de wind van richting veranderde. Nog eens zeven brandweerlieden raakten ge wond en vijf van hen verkeren in levensgevaar. Acht mensen zijn ge arresteerd op verdenking van brandstichting. De slachtoffers wa ren leden van de plaatselijke vrij willige brandweer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10