Seizoen 2007/2008 een nieuwe routinier bij Jong Ambon gaat voor de titel Slechts drie Zeeuwse clubs in vierde klasse B van zondagvoetbal. 1 PZC Vrijdag 31 augustus 2007 21 Jeffrey van de Velde: „Zeelandia Middelburg stelt realistische doelen die niet meteen morgen moeten worden behaald." foto Ruben Oreel door Aector Dooms GOES - Jong Ambon, Domburg en Zeeland Sport zijn de drie Zeeuw se vertegenwoordigers in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. De Walcherse ploegen krijgen en kel met tegenstanders uit Brabant te maken. Jong Ambon, met zeven nieuwe spelers in de selectie, kende een prima voorbereiding en start als absolute favoriet voor het kam pioenschap. Ook Domburg heeft titelaspiraties. Beide clubs treffen elkaar op de eerste competitiedag. Bij Zeeland Sport is men gematigd optimistisch. Jong Ambon Levi Waisapy gaat de favorietenrol niet uit de weg. „We zijn sterker dan vorig jaar en door de bredere selectie is er ook meer concurren tie. Wat mezelf betreft klikt het goed met Josimar Pattinama", ver telt de 21-jarige spits. Pattinama is een van de aanwins ten. De ploeg van trainer Paul Te- lussa is versterkt met zeven spelers van RCS, Vlissingen en Oostkapel- le en dat is in het bestaan van Jong Ambon uniek te noemen. Er is genoeg reden tot optimisme, want de kersverse vierdeklasser won alle oefen- en bekerduels. „Vooral tegen Serooskerke hebben we goed gespeeld. Het positiespel en het kaatsen liep perfect. Het was onze beste wedstrijd", meent Waisapy, die aan zijn derde sei zoen bij Jong Ambon begint. De snelle aanvaller was vorig jaar in de vijfde klasse nog goed voor 25 doelpunten. Het scoren komt voor Waisapy niet op de eerste plaats. „Het is mooi meegenomen, maar ik ben afhankelijk van mijn me despelers. We gaan voor het kam pioenschap. Als deze groep bij el kaar blijft, dan moeten we twee klassen hoger kunnen spelen", ziet hij de toekomst rooskleurig in. Domburg De selectie is nagenoeg intact ge bleven, maar er is geen (echte) trai ner. Dat laatste ziet Frank de Jong niet als een handicap. John Bent- schap Knook, voormalig speler van Kloetinge, Hoek en RCS, neemt samen met Ko Uitterhoeve die taak voor zijn rekening en daar is de negentienjarige linkspoot heel blij mee. „De ploeg is er tactisch en tech nisch op vooruit is gegaan. Het gaat eigenlijk hartstikke goed. We komen meer aan voetballen toe. Bentschap Knook doet zelf mee op de trainingen en speelt ook Frank de Jong (Domburg): 'De ploeg is tactisch en technisch vooruit gegaan' mee als het nodig is. Het elftal draait nu beter." De Jong begint aan zijn vierde sei zoen. Hij speelt aan de linkerkant, waar hij met zijn snelheid de aan val kan steunen. Ook fungeert hij soms als linkerspits. Hij dicht Domburg goede titelkansen toe. „Jong Ambon is onze grootste te genstander, maar ook HSC en SC Gastel zijn geen verkeerde ploe gen." Zeeland Sport De ploeg uit Vlissingen heeft er een aantal nieuwe spelers bij gekre gen. Jack Blijlevens heeft buurman Vlissingen voor zijn oude club ver ruild. Volgens Aarnoud Stok (20) had de jonge selectie een sterke behoefte aan zo'n routinier. „We hebben een grote selectie met veel spelers van rond de twintig jaar, waarmee ik in de jeugd samen en tegen heb gevoetbald." Trainer Abdou Ben Khedda gunde Stok ook zijn speelminuten, hoe wel hij tot aan de winterstop niet inzetbaar zal zijn. „Ik loop een half jaar stage bij Adi das in Duitsland. Daarna kom ik weer terug en hoop ik nog een aandeel te hebben in een succesje. De vierde klasse B is sterker gewor den. Jong Ambon is voor mij de grote favoriet voor het kampioen schap. Voor Zeeland Sport moet een plaats in de middenmoot haal baar zijn. Wellicht kunnen we voor een periodetitel gaan", vindt de centrale middenvelder. Aector Dooms COMPETITIE-INDELINGEN Derde klasse A BSC Clinge Dosko Goes Meto MOC'17 Roosendaal Steen Vlissingen Walcheren Zeelandia Middelburg Zierikzee Eerste speeldag, zondag: BSC - Zeelandia Middelburg, Clinge - Meto, Goes - Zierikzee, MOC'17 - DOSKO, Roosendaal - Steen, Vlissin gen - Walcheren. Vierde klasse A Aardenburg Axel Biervliet Breskens Hontenisse Hulsterloo Koewacht Kwadendamme Luctor'88 Patrijzen RIA W. Robur Eerste speeldag, zondag: Koewacht - Robur, Hulsterloo - Breskens, Luctor'88 - Biervliet, Kwadendamme - Axel, Hontenisse - Patrijzen, Aardenburg - RIA W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99