et bal Zeelandia Middelburg heeft er 20 I Vrijdag 31 augustus 2007 PZC 'Hopelijk liggen er nog een paar mooie jaartjes in het verschiet' Jeffrey van de Velde COMPETITIE-INDELINGEN Vierde klasse B De Schutters Divo FC Bergen Domburg Grenswachters HSC'28 Jong Ambon NSV SC Gastel Val Aan Vivoo Zeeland Sport Eerste speeldag, morgen 18.30 uur: De Schutters - SC Gastel. Zondag: Zeeland Sport - HSC'28, NSV - Grenswachters, Vivoo - FC Ber gen, DIVO - Val Aan, Domburg - Jong Ambon. Vijfde klasse A Corn Boys IJzendijke Terhole Graauw G roede Hoofdplaat Oostburg Philippine Schoondijke SDO'63 Sluis Sluiskil Vogelwaarde Volharding Eerste speeldag, zondag: Groede - Oostburg, Sluis - Corn Boys, IJzendijke - Vogelwaarde, SDO'63 - Sluiskil, Philippine - Terhole, Hoofd plaat - Schoondijke, Volharding - Graauw. ZONDAGVOETBAL Vijfde klasse B Dreischor FC Moerstraten Hansweertse Boys Lepelstraatse Boys Lewedorpse Boys Nieuw Borgvliet NVS Odio Ouwerkerk Renesse Rimboe Vosmeer WW'6 7 Zonnemaire Eerste speeldag, zondag: Lewedorpse Boys - Zonnemaire, Dreischor - FC Moerstraten, Le pelstraatse Boys - Vosmeer, Ouwerkerk - Rim boe, Nieuw Borgvliet - NVS, Renesse - WW'67, Hansweertse Boys - Odio. Jeffrey van de Velde speelde in het verleden negen seizoenen voor Kloetinge. Hij daalde af naar een lager niveau, maar het bleek slechts tijdelijk. Bij Zeelandia Middelburg staat hij nu weer in de schijnwerpers. Het afgelopen seizoen voetbalde Jeffrey van de Velde nog recrea tiefin GPC 5. Lekker ballen met zijn broer Guido en andere bekenden van vroeger uit zijn geboortestad; daar was het hem vooral om te doen. Echter, een kampioenschap lonk te. En dus ging het er een wed strijd of acht voor het einde van de competitie veel serieuzer aan toe dan voordien. „Want ook al speel je nog zo laag, als er iets valt te winnen zeg je toch iets minder gemakkelijk af voor een wedstrijd", vertelt de vrije verdediger. De 38-jarige Van de Velde had echter nooit kunnen bevroeden dat het succes met zijn oude makkers zou resulteren in een rentree op een hoger niveau. En wel bij zondag-derdeklasser Zeelandia Middelburg, een club waarvoor hij nooit had gespeeld en waarmee hij ook geen band had. Het balletje ging rollen op een feestavond bij GPC, waar niet alleen het kampioenschap van het vijfde werd gevierd, maar ook de titel van het eerste elftal. Die avond bleek dat Van de Veldes prestaties bij de lagere elftallen niet ongemerkt voorbij waren ge gaan. „Ik kwam in gesprek met Martin Wilken, rechtsback van het eerste. Hij zei gekscherend dat hij me zou aanmelden bij trainer Edwin Kriens. Want die zou een ervaren verdediger heel goed kun nen gebruiken in de eerste klasse. Ik ben daar niet op ingegaan, maar ondertussen was ik wel aan het twijfelen gebracht." Niet veel later belde Ronald Zuijd- wegt, tegenwoordig trainer van Hoedekenskerke. Die had inmid dels lucht gekregen van de sluime rende ambities bij zijn oud-ploeg genoot, met wie hij jarenlang bij Kloetinge speelde. Ook toen hield Van de Velde de boot af Totdat hij via via in contact kwam met Roy Hendriksen, de nieuwe trainer van Zeelandia Middelburg, die hij oppervlakkig kende. Er volg de een gesprek van anderhalf uur waarin de ex-prof van onder meer Helmond Sport, Eindhoven en Veendam de plannen van de club ontvouwde. Dat gesprek verliep ui termate prettig. Hendriksen had een heel goed verhaal, stelt Van de Velde. „Het komt er op neer dat Zeelandia Middelburg na een aan tal matige tot slechte jaren weer een vooraanstaande positie in het Zeeuwse voetbal wil veroveren. Roy ziet daarin voor mij ook een rol weggelegd. Dat sprak me wel aan. Ik ben er van overtuigd van tuatie dan in 2002. Want dat jaar zette Van de Velde na negen sei zoenen een punt achter zijn car rière bij Kloetinge. „Er waren toen meerdere redenen om te stoppen. Ik had het gewel dig druk, omdat ik naast mijn werk bij de gemeente Goes een rechtenstudie volgde. Daardoor trainde ik maar één keer per week. Bovendien was ons eerste kind op komst, waardoor we het nog druk ker zouden krijgen. Dat maakte het besluit om te stoppen gemak kelijker. Ik was het al langer beu. De lange reizen naar uitwedstrij den, het voortdurende gehaast; ik kon het niet meer opbrengen." Helemaal stoppen kon de voetbal gek niet. Daarom besloot hij bij Kloetinge 5 te gaan spelen. Dat duurde drie seizoenen, waarna hij terugkeerde naar GPC Vlissingen, de club waar het voor hem 32 jaar geleden begon. Maar ook Kloetin ge heeft hij in het hart gesloten. Daar maakte Van de Velde van al les mee. Zoals twee keer een pro motie, de derby's tegen Hoek en in 2002 zelfs de tweede plaats in grote waarde te kunnen zijn voor de relatief jonge en talentvolle groep die er nu staat. Wat mij ook aanspreekt is dat de club en de trai ner niet aan luchtfietsen doen. Ze stellen realistische doelen die niet meteen morgen moeten worden behaald. Dit seizoen is een plek in het linkerrijtje het streven. Ik wil daar graag aan meehelpen." Jeffrey van de Velde zit inmiddels weer in het vaste stramien van doordeweeks trainen en in het weekeinde voetballen. Hij heeft daar geen moeite mee, net zoals hij het heen en weer reizen vanuit Goes - waar hij acht jaar geleden vanuit Vlissingen naartoe verhuis de - niet als een zware belasting ziet. En dat is een heel andere si de eindrangschikking van de hoofdklasse. Onder leiding van trainer Diederik Hiensch viel dat jaar alles op zijn plek. „Zo'n mooi seizoen maak je maar zelden mee. Het was niet alleen de verdienste van de groep en de club, maar zeker ook van Diederik. Hij is echt een topper. Niet alleen op het veld, maar ook daarbuiten", aldus Van de Velde, die toch wel onverwacht aan een nieuw hoofd stuk in zijn voetballoopbaan be gint. Hoe lang het nieuwe avon tuur gaat duren, weet hij niet. „Ik heb er heel veel zin in. En ik ben absoluut nog niet te oud. Hopelijk liggen er nog een paar mooie jaar tjes in het verschiet." René van Stee Levi Waisapy start met het gepromoveerde Jong Ambon ook in de vierde klasse B als kandidaat voor het kampioenschap. foto Mario Lawalata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 98