Amateurvoetbal Kwadendamme hoop op goals RIA W. 'Als ik Erik elke wedstrijd kan opstellen, zal ik het Onmiddellijk doen Serge Beulens Veel spelers uit het verleden treffen elkaar nu weer als trainers. 1 8 Vrijdag 31 augustus 2007 PZC COMPETITIE-INDELINGEN Derde klasse A Apollo'69 Colijnsplaatse Boys De Meeuwen Duiveland FC Dauwendaele Heinkenszand Krabbendijke VCK Noad'67 Rillandia Veere WHS Eerste speeldag, morgen: Colijnsplaatse Boys - Veere, VCK - Noad'67, Rillandia - WHS, Krab bendijke - Apollo'69, Duiveland - FC Dauwen daele, Heinkenszand - De Meeuwen. Derde klasse B Alliance Beek Vooruit Kogelvangers Klundert Olympia'60 Rust Roest Seolto SVC Tholense Boys The Gunners TSW Merlijn ZPR'84 Eerste speeldag, morgen: Rust Roest - The Gunners, ZPR'84 - SVG, Alliance - Merlijn, Ko gelvangers - Klundert, Tholense Boys - Beek Vooruit, Seolto - Olympia'60. Vierde klasse A Bevelanders Borssele Cadzand De Noormannen DFS 's-Heer Arendskerke Hoedekenskerke Mevo MZVC Nieuwland Spui SVD Wemeldinge Wolfaartsdijk Eerste speeldag, morgen: De Noormannen - 's-Heer Arendskerke, Borssele - Hoedekensker ke, Mevo - SVD, MZVC - Wolfaartsdijk, Nieuw land - DFS, Wemeldinge - Cadzand, Spui - Be velanders. Dit seizoen speelt dorpsclub Kwadendamme in de vierde klasse zondag, handhaving is het doel. Stiekem hoopt iedereen op een rustig seizoen, dankzij de reputatie van de nieuwe spits: Erik de Groene. Kwadendamme beleeft gouden tijden. De voetbalploeg uit de Zak van Zuid-Beve land bivakkeerde sinds mensenheugenis in de kelder van het Zeeuwse amateurvoetbal. Vo rig jaar promoveerde de dorpsclub echter naar de vierde klasse. En nu houdt heel Kwadendamme, met zo'n 950 inwoners, de adem in. Handhaaft de ploeg zich op het op een na laagste niveau van het zondagvoetbal? Iedereen hoopt dat voormalig Zeeuws topscorer Erik de Groene de helpende hand zal bieden. Zijn de sponsoren nu ook al door gedrongen tot de haarvaten van Zuid-Beveland? Je zou het bijna gaan denken als je de selectie van Kwadendamme bekijkt. Wat moet een erkende scherpschutter als Erik de Groene anders bij het nieti ge clubje? De uitleg is simpel. Erik de Groe ne woont tegenwoordig in het dorpje, dat verscholen ligt tussen Ovezande en Hoedekenskerke. Bo vendien is Serge Beulens, de trai ner van Kwadendamme, een van zijn beste vrienden. „Ik was wel een beetje verrast toen ze me vroegen", erkent de 32-jarige Erik de Groene. „Maar het is niet de bedoeling dat ik elke week in het eerste speel. Als de be lasting te groot wordt, gaat mijn lichaam protesteren. In principe speel ik in het tweede en zal af en toe in het eerste meedoen." De Groene speelde onder meer voor hoofdklasser Kloetinge. Hij vertrok in 2003 omdat hij steeds meer last van heupen en liezen be gon te krijgen. Daar komt bij dat hij trainer is in een ander dorp, bij SVD uit Drie wegen. Bij de club uit de vierde klasse van het zaterdagvoetbal gaat hij voor het tweede seizoen aan de slag. Rustig aan doen is geen optie, getuige de 10-0-nederlaag in het eerste bekertreffen van het seizoen tegen RIA W. Daar werken kost tijd en energie en De Groene wil ook wel eens een beetje rust. Serge Beulens, als speler twaalf jaar een vaste waarde bij Luctor'88 uit Heinkenszand en bijna buur man van De Groene, hoopt dat de praktijk iets anders zal uitpakken. Vorig jaar liet de scherpschutter zien nog aardig mee te kunnen in de vierde klasse. De Zeeuws topscorer van 2000 hielp zijn eerste liefde Luctor'88 voor de derde keer hetzelfde ge beuren. „De resultaten in de voor bereiding zijn niet om over naar huis te schrijven. Neem de beker wedstrijd tegen Noormannen. Na een kwartier stonden we al met 2-0 achter. Het is pure gemak zucht." Uiteindelijk werd het nog 2-2 met een treffer in de laatste minuut van niemand anders dan Erik de Groene. Beulens: „Ik waarschuw al vanaf de eerste training, maar het wil nog niet erg helpen. Ik ver wacht dat het nog komt. Vorig jaar hadden we ook een slechte start, maar werden we uiteindelijk wel kampioen." De trainer kan gelukkig relative ren: „Het is erger als je kampioen van de voorbereiding bent en je wint daarna niets meer." Daar komt bij dat Kwadendamme zich op onbekend terrein begeeft. Serge Beulens: „We hebben geen min derwaardigheidscomplex, maar zijn natuurlijk wel een dorpsclub- uit de brand. Toen de ploeg dreig de te degraderen naar de vijfde klasse maakte hij in de laatste zes wedstrijden zijn opwachting. Het zorgde voor een sterk eindschot en leverde niet alleen klassebe- houd op, maar ook de derde-perio- detitel. Beulens is de architect van het suc ces van Kwadendamme. Hij voet balde na een ingrijpende knie-ope ratie een paar seizoenen mee en werd daarna trainer. „Ik heb de za ken wat serieuzer aangepakt. Klei ne tactische veranderingen kun nen veel opleveren. Daarbij vind ik het belangrijk dat er met plezier gevoetbald wordt. Op de trainin gen zijn nu altijd wel zestien of ze ventien man." Beulens kan niet terugkijken op een sterke voorbereiding. Hij is voor het derde jaar trainer en ziet je. Ik denk dat we soms wat ont zag zullen hebben voor de tegen stander. We voetbalden sinds 1989 in de tweede klasse afdeling en zijn daar nooit meer uitgekomen. Tot de zesde klasse kwam. En toen die werd opgeheven, speelden we in de vijfde klasse. We voetbalden altijd op het laagste niveau en ston den elk jaar stijf onderaan. Soms met slechts een paar doelpunten voor en meer dan honderd tegen. Van de negentien man uit de selec tie hebben er zestien nog nooit op vierdeklasse-niveau gespeeld. Al leen Berry Simonse, Arne Ho- ningh en Erik de Groene hebben ervaring. Je snapt dus wel dat ik een beetje op Erik hoop. Als ik hem elke wedstrijd kan opstellen, zal ik het onmiddellijk doen." Koen de Vries door Aector Dooms GOES - De meeste trainers in de vierde klasse A van het zondag voetbal zijn van dezelfde lichting. Ze zijn de veertig gepasseerd en waren in de jaren tachtig en negen tig op de Zeeuwse velden actief De voetballers uit het verleden zijn de trainers van het heden. Ze blikken vooruit op een nieuw sei zoen, waarin RIA W., Patrijzen en Aardenburg als favorieten voor de titel worden bestempeld. Aardenburg Jean-Pierre Hubregsen (44) begint aan zijn eerste seizoen bij de club. De Terneuzenaar spreekt van een stabiele selectie. „Er hebben enke le jongens een stapje teruggedaan naar het tweede elftal. Daartegen over staat de komst van Rick van de Voorde (IJzendijke) en Wouter Buijze (Zaamslag)." Axel Volgens Fonny Verstraeten (46) valt er nog veel te schaven aan zijn Robbie de Muijnck is na enkele seizoenen als trainer van Aardenburg terug bij Breskens, de club waar hij als voetballer tot een gouden generatie behoorde. f°t0 Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 96