Seizoen 2007/2008 tweedeklasser Terneuzen 'Ik hou ze in het gareel' Va» dar Poal Terneuzen PZC Vrijdag 31 augustus 2007 1 7 Sinan Coban (19) is een vaste waarde bij Terneuzen. De sterke spits praat aan de vooravond van een nieuw seizoen over scoren, andere sporten en zijn vriend Jonathan Constancia. „We voelen elkaar aan." Hij praat als een voet baller van de straat. Veel over scoren, over mooie acties maken en de droom van elke jongen van de straat om van voetbal zijn leven te maken. Si nan Coban (19) koestert vooral die ene passie, want met andere spor ten heeft hij helemaal niets. „Ik kijk naar niets anders dan naar voetbal." De jonge aanvaller van Terneuzen, in een elftal dat gemiddeld niet ver boven de twintig uitkomt, kijkt uit naar de nieuwe start. Vooral ook omdat hij voor het eerst samen in één elftal speelt met Jonathan Constancia, zijn vriend, die net als hij in de bomen- buurt van Terneuzen is opge groeid met straatvoetbal. „Jonathan is twee jaar ouder dan ik, maar ik heb vanaf mijn twaalf de jaar met hem opgetrokken. We voelen elkaar aan. jonathan is snel en heel balvaardig, ik ben sterk, ook wel goed aan de bal, maar meer een bikkel in de spits." De passie voor voetbal heeft hij van zijn vader, die op zijn zesde jaar in Nederland is komen wo nen. „Hij voetbalde met andere Turkse jongens in een team in Sluiskil. Ik ging kijken toen ik klein was en was ook altijd op straat te vinden, ook nu nog. Het is niet zo dat ik veel voetbal kijk op televisie. Als Ajax speelt, of een andere topclub, blijf ik er niet echt voor thuis. Wel als Galatasa- ray speelt, mijn favoriete club. An dere sporten, zoals wielrennen of atletiek interesseren me niets. De enige sport die ik nog wel aardig vind, is basketbal." Zijn jeugd heeft hij achter zich ge laten. „Ik leefde nogal zorgeloos, zoals de meeste jongens, toen ik in de B's speelde. Maar nu denk ik meer aan mijn toekomst. Mijn school vind ik nog belangrijker dan voetbal. Ik volg een opleiding voor commercieel medewerker. Dit wordt mijn laatste jaar op het ROC, daarna wil ik mijn hbo in Vlissingen halen." Sinan Coban begon zijn voetbal loopbaan bij Terneuzense Boys. „Ik ben al snel overgestapt, omdat ik van vrienden hoorde dat Ter neuzen een betere club was." En sinds die tijd is hij een echte rood zwarter, vindt hij zelf Geen club die hem daar kan weghalen, of het zou een profclub moeten zijn. „Want wie wil dat nou niet, prof voetballer worden?" Het wordt zijn tweede volle jaar in Terneuzen 1, als Ardian Lekaj (de trainer) voor een aanval kiest met Constancia en Coban. „Ik heb een goed gevoel van mijn eerste jaar, al heb ik te weinig gescoord. Met Da- ryl Rawidjan voorin was ik meer de afleider. Ik moet meer gaan sco ren, vind ik zelf ook, maar in de jeugd ging het me goed af Het komt wel goed, nu ik weer een jaar verder ben. Het is wennen ge weest, aan het niveau, aan de te genstanders die fysiek ook sterk zijn." Zoals het voor het jeugdige elftal van Terneuzen na de degra datie wennen zal zijn aan de hard heid van een klasse lager. Coban: „We willen zo snel mogelijk terug, want we moeten bouwen aan de toekomst van Terneuzen, heeft de trainer gezegd." De ambitieuze club, die in een re cent verleden nog wel eens iets te roekeloos met geld omsprong, heeft er voor gekozen om dat met veel eigen jongens te doen. En na de lichting met Remco van Leeu wen, Dennis de Kraker en Roel Al- berti staat er weer een veelheid aan talenten klaar. Sinan Coban weet het zeker: „Met al die eigen kweek moet de trainer aan een mooi elftal kunnen bou wen. Ik heb in de voorbereiding zo vaak gehoord, dat het een moei lijk jaar wordt met al die jonge jon gens. Ik heb er vertrouwen in, als we maar bij elkaar kunnen blijven. Ik zou zelf nooit voor geld naar een ander clubje gaan. Bij Terneu zen voel ik me thuis, met een trai ner die weet wat hij wil en spelers die nog heel ver kunnen groeien." Kampioen worden in de tweede klasse, na een jaar van kommer en kwel, is niet direct waar de nieuwe lichting op wordt afgerekend. „We willen lekker meedoen. En als de kans zich voordoet, zullen we er alles aan doen om het te worden." Frits Bakker GOES - De één heeft zijn accelera tie, de ander zijn fysieke kracht. Si nan Coban is nog niet zo ver in zijn ontwikkeling als Jonathan Constancia, die al ervaring heeft bij profclubs. „En de één is nog wat speelser dan de ander", zegt trainer Ardian Lekaj. Zijn er ook nog overeenkomsten? Na even na denken: „Het zijn allebei jongens die het geweldig vinden om op stap te gaan." Dat is niet verkeerd bedoeld, voegt Lekaj er snel aan toe. „Ik hou ze wel in het gareel, want ik weet hoe ze zijn." Sinan Coban, zegt zijn trainer, moet nog groeien. „Hij moet leren balans in zijn spel te vinden. Wanneer kom ik naar de bal toe, wanneer moet ik diepgaan. Maar hij leert snel." COMPETITIE-INDELINGEN ZATERDAGVOETBAL Hoofdklasse B Ajax Geinoord Bennekom Dovo GVW Hoek Kloetinge Kozakken Boys LRC Leerdam Nivo Sparta Nunspeet Spakenburg Sparta Nijkerk IJsselmeervogels Eerste speeldag, morgen: Ajax - Dovo, GWV - Bennekom, Sparta Nijkerk - IJsselmeervogels, Nivo Sparta - Hoek, Kloetinge - LRC, Spaken burg - Nunspeet, Kozakken Boys - Geinoord. Eerste klasse C Achilles Veen De Zwerver GJS GPC Vlissingen Heerjansdam Nieuw Lekkerland Rijsoord Roda Boys Schelluinen SSV'65 WGZ Wilhelmina'26 Eerste speeldag, morgen: Heerjansdam - Ro da Boys, Achilles Veen - Rijsoord, Wilhelmi na'26 - Schelluinen, GPC Vlissingen - De Zwer ver, Nieuw Lekkerland - SSV'65, GJS - WGZ. Tweede klasse E Arnemuiden AZW Bruse Boys Dinteloord Kapelle Nieuwdorp Oostkapelle Serooskerke Zwaluwe Terneuzense Boys WC'68 Zaamslag Eerste speeldag, morgen: Zwaluwe - Kapelle, Serooskerke - Nieuwdorp, Terneuzense Boys - Dinteloord, Zaamslag - Arnemuiden, Oostka pelle - AZW, Bruse Boys - WC'68. Na de vierde plaats van twee jaar terug eindigden de hoofdstedelin gen als achtste en daarom moet de komende jaargang het roer om. Roy Hendriksen werd aangetrok ken als opvolger van Kees van der Sluis om de ploeg op te stuwen in de vaart der volkeren. Geert Bosschaart (Goes) en Ben nie de Looff (Dauwendaele) ver trokken. Nieuw in de selectie zijn onder anderen Ruud Mesu (Nieuwland), Michael Linger (Veere), Rick Wiegmans (Veere) en Jasper van Houcke (Sluiskil). Zierikzee Na de kansloze degradatie uit de tweede klasse hoopt Zierikzee zich dit seizoen positief te onder scheiden in de derde klasse. Hoe wel een groot aantal spelers zijn heil elders zocht, bleef de eerste se lectie redelijk intact. Bovendien keerde Benjamin Verwest na twee seizoenen Kloetinge terug op het oude nest. „We hebben een hoop potentie in de ploeg", liet de nieu we trainer Marco Groeneveld al eerder weten. Hij denkt dat zijn ploeg in het linkerrijtje moet kun nen eindigen. Geert Bosschaart is één van de vele nieuwe gezichten bij het ambitieuze Goes. De verdediger speelde in het verleden voor onder meer Hoek, Terneuzen en Zeelandia Middelburg. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95