Strijd tussen Zeeuwse ploegen Sinan Coban, bikkel in de spits Van Goes, Vlissingen en Zeelandia Middelburg wordt veel verwacht. mmssmmmÊÊÊÊÊBBÊÊ^mÊ 1 6 Vrijdag 31 augustus 2007 PZC SELECTIES ZAAMSLAG Oprichtingsdatum: 17 april 1950. Accommodatie: sportpark 't Durp. Selectie: Jordy Bakker, Youri Bakker, Bart Cor- stanje, Sebastiaan Dees, Peter Dieleman, Jean Doorns, Mario de Fouw, Coen Goosen, Arjan Hamelink, Björn den Hamer, Jan-Gerard Hart man, Ugur Kahveci, Nick Klaassen, Johnny Kloonen, Randy Lauret, Niek Lucasse, Omer Malagic, Tom Nieuwelink, Alfaro Pentury, Jaap Pijpelink, Joris Rademakers, Gerben Schram, Marvin van der Staal, Tommy Tissink. Trainer: Rinus Zegers. ZEELAND SPORT Oprichtingsdatum: 1 juni 1955. Accommodatie: sportpark Baskensburg, Vlis- singen. Selectie: Dennis Bootsgezel, Stefan Bosgra, Az- dine Boufrahi, Jamal Bouzambou, Najim Bou- santouh, Junior Bagola, Ralf Eversdijk, Geert Francke, Nasser Gasi, Joren Lammers, Sjimmie Kort, Jacky Blijlevens, Niels Slager, Tim van Om men, Steven Manz, Arnoud Stok, Stefan Vrijen- hoek, Mohammed Jalloh, Hayo Castel, Tom Stroo. Trainer: Abdoe Ben Khedda. ZEELANDIA MIDDELBURG Oprichtingsdatum: 1 maart 1910. Accommodatie: gemeentelijk sportpark Veer- se Poort. Selectie: Dylan Gerritsen, Rick Wiegmans, Ain- sley Janse, Alberto Conde Morgado, Alper Koq, Bas Koel, Bestoun Awrahman, Eddy de Loof, Frank Leeman, Freerk Koelma, Gaza Ambiti, Ja- co Moens, Jeffrey van de Velde, Jefrey Booy, Jasper van Houcke, Jurriaan Pederson, Kevin Krieger, Lennard Knol, Leon Joziasse, Mare Alf- ons, Michael Linger, Ronnie Mesu, Ruud Mesu, Sven Prince, Victor Baars, Wouter Labrujère. Trainer: Roy Hendriksen. ZIERIKZEE Oprichtingsdatum: 8 oktober 1919. Accommodatie: sportpark Den Hogen Blok. Selectie: Peter Brussé, Serge Berrevoets, Mar- tijn van Grunsven, Elmar Verhage, Barry Hage, Freek Torensma, Benjamin Verwest, Wesley Quist, Rutger Kooman, Matthijs Hage, Thomas Vos, Ingmar Quist, Patrick Roggeband, Leon Sinke, Perry Lucas, Karsten Verkaart, Mischa Hrkac, Nick Kappetijn, Lars Stols, Jens Koks, Tjerk Merema. Trainer: Marco Groeneveld. ZONNEMAIRE Oprichtingsdatum: 1 juni 1940. Accommodatie: voetbalterrein Tuinweg. Selectie: Johan van de Bijl, Ronald van Don gen, Leonardo Geehoed, Erik Goudzwaard, Mart Goudzwaard, Maurice Hart, Peter 't Hart, Daniël Roeleveld, Peter Stouten, Wim Stouten, Steven Verseput, Marcel de Vlieger, Marijn de Vlieger, Jasper Waalwijk, Jeffrey Waleboer, Ras- hid Yama. Trainer: Nico Kind. ZSC'62 Oprichtingsdatum: 13 april 1962. Accommodatie: sportvelden ZSC'62, Scharen- dijke. Selectie: René Coomans, Barry Dorreman, Jan-Willem Dorreman, Michiel van de Hoek, Marco de Jonge, Werner Klaassen, Jos Krista- lijn, Edgar Louwerse, Niels van de Moezel, Mar tin van der Schee, Stefan Smalheer, Arjan Smal- heer, Kasimier Snoek, Pascal Stoutjesdijk, Ger ard Verhoek, Yuri Vogelzang. Trainer: Rini Verwest. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De derde klasse van het zondagvoetbal wordt dit sei zoen gedomineerd door zeven Zeeuwse clubs, die de strijd moe ten aangaan met Dosko, BSC, Roosendaal, MOC'17 en Meto. Goes heeft uitgesproken titelaspira- ties, maar ook Vlissingen en Zee landia Middelburg willen hoge ogen gooien. Clinge Na de degradatie van vijf jaar te rug maakt Clinge zijn rentree in de derde klasse van het zondag voetbal. De Zeeuws-Vlamingen gaan voor handhaving. „Meer moe ten we ook niet willen", zegt laat ste man Jean-Ruurd de Houck (22). „Als je net gepromoveerd bent moet je eerst maar eens kij ken hoe het gaat." Nieuw zijn Per cy Verlinden (Axel) en Lorenzo D'hont (Koewacht). Goes Het zoveelste seizoen zonder hoofdprijs verleidde Goes deze zo mer tot een rigoureuze ingreep in de selectie. Nadat Karl Vergouwen aangetrokken was als opvolger van het voortijdig opgestapte trainers duo Romeo van Aerde-Jack Wij- nands werden onder meer Gert- Jan Tierie (SKNWK), Niels Paarde- kooper (SSV'65), Geert Bosschaart (Zeelandia Middelburg) en Johan de Goederen (Vlissingen) binnen gehaald. „De club wil absoluut ho gerop", weet Geert Bosschaart. „Voor mij was dat misschien wel de belangrijkste reden om voor Goes te kiezen." In de voorbereiding bleek Goes al redelijk ver te zijn. „Het is natuur lijk altijd afwachten", houdt Bos schaart een slag om de arm. „Maar er stond wel een team. In alle li nies zag het er goed uit." Steen Steen kende vorig jaar maar een matig seizoen, maar gokt dit jaar op een plaats in het linkerrijtje. „De topvijf is ons doel", zegt laat ste man Michel van den Bosch (26) met een verwijzing naar de uitbreiding van de selectie. Zo kwa men onder anderen Sigi Leest (Daknam), Siem Gans, Angelo Plasschaert (beiden Axel), doel man Jochem Goedhals en Gert- Jan Martens (beiden HW'24) de gelederen versterken. „De concur rentie is groter geworden", aldus Van den Bosch. „Iedereen is een stuk scherper." De ploeg staat dit seizoen onder leiding van Danny van de Velde, de opvolger van Erik Brems. Vlissingen Ondanks de degradatie naar de Walcheren-trainer René van Herpen: 'De uitdaging gaan wij zeker aan' derde klasse van het zondagvoet bal wist Vlissingen een groot aan tal nieuwe spelers te strikken voor het nieuwe seizoen. Keeper Jacco Nelen (Kloetinge), Ronnie Cre- mer, Davy van Geersdaele (Oostka- pelle), Dangelo Martien, Raymond Wolff en Joey van de Zweep (allen RCS) en Rico Witsenburg (GPC) zijn enkele nieuwe gezichten in de selectie. Trainer Ruud Pennings toonde zich zeer in zijn nopjes met de aanwinsten. Vlissingen nam afscheid van onder anderen Jordy Bakker (Zaamslag), Mervin Niemantsverdriet (Kloetinge) en Menno van Tilburg (Rillandia). Walcheren Walcheren gaat het nieuwe sei zoen in aan de hand van René van Herpen als opvolger van Tom de Quelery. In het seizoen 2003-2004 kwam Walcheren zonder enig suc ces voor het laatst uit in de derde klasse. Niettemin denkt Van Her pen dat Walcheren er wel degelijk iets te zoeken heeft. „De uitdaging gaan wij zeker aan. Als we boven de vierde plaats van onderen kun nen eindigen hebben we het goed gedaan." Walcheren verloor wel twee van zijn belangrijkste spelers (Etienne Mallie aan Kloetinge en Najim Boughmari aan GPC Vlissin gen) en moest daarom creatief zijn bij het samenstellen van de selec tie. „We hebben wat jongens aan getrokken die elders buiten de boot vielen", aldus Van Herpen. Zeelandia Middelburg Zeelandia Middelburg beleefde vo rig jaar een teleurstellend seizoen. foto Camile Schelstraete moet de trainer aan een mooi elftal kunnen bouwen." Sinan Coban: „Met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 94