Amateurvoetbal Jaimy de Visser is altijd op zoek Lastige 14 I Vrijdag 31 augustus 2007 PZC 'De huisarts zei dat het maar een beetje gekneusd was' Tweede klasse zondag gaat met drie Zeeuwse clubs van start. SELECTIES TERHOLE Oprichtingsdatum: 10 november 1971. Accommodatie: sportveld Terhole. Selectie: Mario de Bot, Jurgen Maerman, Pa trick Freijzer, Bram Freijzer, Dave Nachtegael, Sebastian de Rijcke, Yannick van de Walle, Bram Inghels, Chris Mangnus, Wouter Gelder land, Bart van der Meer, Kevin van de Brande, Thomas Maes, Niels Freijzer, Niek van Hoof, Er- win Otjes. Trainer: Marco van Vlierberghe. TERNEUZEN Oprichtingsdatum: 1 juli 1920. Accommodatie: sportpark De Vliegende Hol lander. Selectie: Dennis Wondergem, Dennis de Kra ker, Dwight van Hulle, Erik-Jan Naudts, Fabian Wilson, Ferco van der Hooft, Hans van Dam me, Hidayet Ertoy, Jarno Waebeke, Jeffrey Bui- ze, Jonathan Constancia, Joost van der Steen, Jules Bazelier, Maarten Kolijn, Maik de Wolf, Martijn Rijckaert, Mustafa Yilmaz, Niels Burm, Remco van Leeuwen, Robin Dekker, Roel Alber- ti, Ryan de Regt, Sinan Coban, Umit Sakinmaz. Trainer: Ardian Lekaj. TERNEUZENSE BOYS Oprichtingsdatum: 1 mei 1949. Accommodatie: Zuidersportpark. Selectie: Ayhan Atmaca, Roy van Ham, Dennis van den Broeke, Matty Buijsse, Kees Duiteme- ijer, Gohkan Ersahin, Ali Eryürük, Marco Faas- sen, Jordy Goossen, Ronald Gort, David de Haan, Peter Doens, Anrico van Hecke, Ruud Hoogesteger, Tim Faassen, Tim Louwiesse, Evert-Jan van Opdorp, Robert Rijnberg, Guido Vinke, Randy van Overmeeren. Trainer: Leendert Geelhoed. THOLENSE BOYS Oprichtingsdatum: 24 juni 1946. Accommodatie: sportcomplex De Bent. Selectie: Alex Koppenhol, Arthur Rijnberg, Carlo Heijboer, Chris Jansen, Freddy Simons, Hans Willem Hopmans, Jeroen Nieuwkoop, Jo- han Uijl, Lauran Contant, Marcel Nuijten, Ma rien Hopmans, Michael de Jong, Michael Lagen dijk, Mourad Tihani, Nick de Lang, Niels Hop mans, Reinier de Groen, Rick van de Velde, Ro bin Jonkers, Ronnie de Graaf, Said Oumhamed, Sente Mol, Simon Jansen, Stephan van As, Ste ven Koenders, Tijs Nijmeijer, Wouter Koen- ders, Xander Rens. Trainer: André Maas. VCK Oprichtingsdatum: 21 juni 1948. Accommodatie: De Stoofwei, Koudekerke. Selectie: Joeri Nonnekes, Erik Damen, Merijn Dek, Erik Goudt, Danny Joosse, Bouwen Lege- mate, Michel Meulmeester, Ronald Ovaa, Le- von Scheijbeler, Sebastian Schipper, Bas de Regt, Simon Voet, Sander Goedee, Leroy Patty, Erwin Bostelaar, Sander Goorsenberg, Henk Kesteloo, Michiel Ketting, Dylan Verhage, Paul Eversdijk, Niels Donders, Jesper Wiegmans. Trainer: Hans de Nooijer. VEERE Oprichtingsdatum: 25 april 1948. Accommodatie: sportpark Bieweg. Selectie: Jason Blommaert, Marcel Corbijn, Joachim Cornelisse, Rene Michel Gerritsen, Jac- ky van Goudswaard, Giovanni Wattel, Wilco de Keuning, Adriaan Kroese, Giacomo Wattel, Sil- vion Uranie, Ronnie Louwerse, Carlo Kerckho- ve, Edwin van Tatenhove, Marco Poeketie, Paul Reiter, Theo van Tatenhove. Trainer: Carlos de Jonge. VLISSINGEN Oprichtingsdatum: 29 april 1994. Accommodatie: sportpark Irislaan. Selectie: Jacco Nelen, Mohamed Elbekkaoui, Valentino Blommaert, Khaled Boufrahi, Ronnie Cremer, Randy de Dreu, Chiel Maranus, Ashraf Elhrouz, Gilbert Engeldal, Sander Goedegebu- re, Davy van Geersdaele, Jeremy Hill, Peter de Jong, Abubakar Kourouman, Dangelo Martien, Mark Minderhoud, Denny Ter Steege, Steven Visser, Tim van der Vlies, Rico Witsenburg, Ray mond Wolff, Joey van der Zweep. Trainer: Ruud Pennings. VOGELWAARDE Oprichtingsdatum: 25 mei 1945. Accommodatie: sportpark Vogelwaarde. Selectie: Nino van der Starre, Wim Delaere, Mark Broekhoven, Dennis Vlassenrood, Mike Nelis, Jan Rouwendaal, Dirk van Damme, Art- jan Lambert, Martin van Duysse, Arno Wau- ters, Sebastiaan Muller, Bart Mangnus, Maar ten Hermus, Erwin Haers, Bas Prinsen, Sander de Schepper, Edwin de Kort, Vincent Erpelin- ck, Harm van den Meijdenberg. Trainer: Ivo Wouters. VOLHARDING Oprichtingsdatum: 15 april 1932. Accommodatie: sportveld Volharding, Ovezan- de. Selectie: Willem Bierens, Johnny Boonman, Michael Boonman, Floris Elenbaas, Jeroen Goedhart, Andries Goeree, Sander de Jonge, Bart Kostense, Samir, Nathan Schenk, Barend Schik, Danny Slootweg, Dennis Sommeijer, Ra mon Verbart, Remco van der Waart, Niek van Zunderen. Trainer: Lieven van Belzen. De lach is net zo hartelijk als altijd, alleen schuilt er een gevoel van onrust achter. Het voetbal is begonnen, met vriendschappelijke partijtjes en toernooien, maar Jaimy de Visser moet gedwongen toekijken. Dat is hard, bijna on menselijk hard voor de twintigjarige Hul- sterse jongen, die uit een cultuur komt waar het leven zowat uit voetbal bestaat. Hij is geblesseerd geraakt op het eind van de vorige competi tie, is geopereerd aan de enkel en het revalideren kan hem niet snel genoeg gaan. „Ik ga er vanuit dat het eind september wordt voordat ik kan voetballen." En HW'24, voor de tweede keer in twee jaar gepromoveerd, zal het bij de start van de competitie dus nog even zonder de balvaardige linkspoot moeten doen. Michel Leonhart, twee titels rijker en net zo gedreven als altijd, had sprak in de voorbereiding wel zijn zorgen uit. Jaimy de Visser: „Hij wil zó graag hogerop met deze ploeg en ook in deze klasse weer bovenin meespelen. Maar er ko men nu wat tegenslagen op ons af. Vooral in aanvallend opzicht wa ren er wat jongens geblesseerd en daar is Evert van den Berg nog bij gekomen. Dus de aanloop is niet ideaal geweest." Het meest pijnlijk is de gedwon gen rustperiode evenwel voor de speler zelf. Jaimy de Visser heeft het een paar maanden zeer ge mist, het contact met de bal, de mooie actie op de training, de sla lom op weg naar de goal. „Dat heb ik altijd gehad", mijmert hij in een Hulsters etablissement, „die hon ger naar de bal, omdat ik het van huis uit heb meegekregen." „Voetbal hoort bij ons leven, bij mij, bij mijn vader en bij zijn broers, die 'van het kamp' waren en er met de bal zijn opgegroeid. Zijn vader (Piet) sleet zijn jeugd in het woonwagenkamp in Bergen op Zoom en komt uit een gezin van veertien kinderen. Zijn ooms (Nelis en Jan) zijn ook bekende voetballers uit de streek. Jaimy: „Ze zijn later hier naar Hulst gekomen, naar het kamp bui ten de stad, maar van de veertien (vier jongens, tien meiden), wo nen er nu vijf in gewone huizen. Wij dus ook. Mijn vader heeft mijn moeder leren kennen in de discotheek. Mijn zus heeft nog wel op het kamp gewoond tot ze drie was, ik ben gewoon in Hulst gebo ren." Jaimy de Visser groeide in de twee succesvolle jaren van HW'24 uit tot één van de meest creatieve spelers. „Ik vind van me zelf dat ik een echte aanvaller ben, maar Michel (de trainer) wil me teloos aan. „Hij is als een soort va der voor ons, die feilloos bij onze spelersgroep past. Soms gaat hij met ons op stap, omdat hij zelf ook nog vrij jong is. Maar hij kan het goed scheiden, want hij eist ook discipline, felheid, en dat we conditioneel sterk zijn. De ene keer doet hij vrolijk met ons mee, maar even later is hij serieus en streng. Dat moet ook wel. Een trai ner die te lief zou zijn, zou niet goed zijn voor dit jonge HW'24. B Dan zou het zo uit de hand kun nen lopen." Zijn blessure, na een fysiek toch al niet zo gelukkig jaar, heeft het ritme gebroken. Net na de winterstop liep De Visser een paar gekneusde ribben op bij een botsing, daarna, in een wedstrijd tegen Roosendaal, een lichte her senschudding, toen hij met zijn hoofd op de grond kwam en even knock-out ging. En vijf wedstrij den voor het einde, tegen Moerse Boys, was er ineens die kwetsuur aan de enkel. „Ik wilde een week Jaimy de Visser graag van achteruit laten voetbal len." Het compromis is dat hij han gend op links speelt, met veel drei ging naar de goal, zoekend naar de combinatie met de spitsen, meest al met Jari Vyaene. „We zijn eigen lijk in mentaliteit en beleving twee dezelfde spelers", vindt De Visser. Met veel balgevoel, soms wat eigenzinnig, mentaal wel eens kwetsbaar, maar met een geniale actie in de benen. „We hebben al lebei coaching nodig in het veld. Ja ri is bijvoorbeeld een spits waarbij het altijd goed moet gaan, anders laat hij wel eens zijn kop hangen. Hij moet in zijn vorm komen, veel ballen krijgen en kunnen scoren. Ik heb soms na een mooie actie, dat ik er te lang op blijf teren. Dan heb ik een oppepper van de kant nodig om weer bij te les te zijn." De trainer voelt dat meestal moei- later tegen Steen thuis nog mee doen, omdat de huisarts zei dat het maar een beetje gekneusd was." De diagnose na die wed strijd was ernstiger. Uit foto's bleek dat het slijmvlies en kraak been waren aangetast aan de bin nenkant van de linkerenkel. „Ik ben begin juli geopereerd, mijn en kel is schoongemaakt, maar geluk kig waren de enkelbanden nog goed. Volgens de chirurg is er geen reden om me verder nog zorgen te maken. Het heeft alleen tijd nodig om helemaal te herstellen." Voor HW voorziet hij een mooi jaar. „Ik denk dat we, als we met deze selectie een paar jaar bij el kaar kunnen blijven, nog verder kunnen groeien. Het is een elftal met veel potentie, waar veel toe komst in zit." Frits Bakker door Peter van Kouteren GOES - De manier waarop Romeo van Aerde bij Goes vroegtijdig ver trok was niet chique, maar daar ligt de nieuwe trainer van RCS niet van wakker. Van Aerde, ge pokt en gemazeld in het profme tier, staat in Oost-Souburg met een vrijwel compleet nieuwe selec tie voor een nieuwe start. Met een piepjonge ploeg zit de oefenmees- ter in een spagaat. RCS werd geconfronteerd met een leegloop naar clubs in de omge ving. „In de selectie van 21 man zit ten nog vier of vijf spelers van vo rig seizoen", zegt Van Aerde. „Ook de staf is vrijwel helemaal nieuw. Het zijn met uitzondering van Dennis en Gérard de Nooijer bijna allemaal jonge jongens. In de be kerwedstrijd tegen Walcheren stonden in de verdediging en op het middenveld zes jongens met een gemiddelde leeftijd van acht tien jaar." Romeo van Aerde begint bij RCS met een vernieuwde spelersgroep: „In de selectie van 21 man zitten nog vier of vijf spelers van vorig seizoen." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 92