Amateurvoetbal al twee stappen verder Een elftal met mentale hardheid John Schot was vijfjaar geleden vaste waarde bij Oranje onder 18. PZC Vrijdag 31 augustus 2007 13 John Schot in actie namens zijn nieuwe club Hoek. Binnen het elftal van de zaterdag-hoofdklasser krijgt hij een belangrijke rol en wil Schot laten zien dat hij klaar is voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. Inzetje: geconcentreerd voor een interland. foto's Camile Schelstraete en Jan de Koning/KNVB.nl 11-2001, Emmen (stadion De Meerdijk) Vriendschappelijke wedstrijd ierland-Zwitserland 3-1 (1-0) 30. Sneijder 1-0, 46. Barto 2-0, 61. El Gaaouri 3-0, 68.Tsimba 3-1 eidsrechter: Erik Braamhaar (Nederland) schouwers: 1000 Wissels l* 15. Kruiswijk vervangen door Jaap Davids (Vitesse) 46. Schot vervangen doorSamir El Gaaouri (Fortuna Sittard) I 66. R imkus vervangen fe J door Moaad Elaakel (FC Utrecht) 66. Barto vervangen door Jesse Pastoors (Vitesse) 66. De Haan vervangen door Uoyd Bron (PSV) Overige wisselspelers: lllary van der Lee (NAC) PZC Willem Adriaanseris bron GN Het tijdperk van Mark Wotte bij de KNVB wordt niet echt als succesvol be schouwd. De trainer, die vorig seizoen met RKC uit de eredivisie degradeerde en nu werk zaam is bij Al-Ahly in Qatar, had van 2000 tot 2002 een bureau in Zeist staan. „Sommige trainers zien het werken in Zeist vooral als opstapje", deelde Foppe de Haan onlangs een sneer uit naar Wotte. In het seizoen 2001/2002 had Wot te onder meer Oranje onder 18 on der zijn hoede. Omdat voor die ge neratie geen EK of WK voor de deur stond, en er dus geen kwalifi catie gespeeld diende te worden, bleef het bij vijf oefenwedstrijden. Wotte doet voor die duels een be roep op in totaal 31 spelers. Vijf van hen zijn er iedere keer bij: Ser gio Hellings (Ajax), Stijn Schaars (Vitesse), Martijn Barto (Heeren veen), Moaad Elaakel (FC Utrecht) en PSV'er John Schot. In het seizoen dat Oranje onder 18 oefent tegen Tsjechië, Zwitserland, Turkije, Denemarken en Polen, gaat het grote Nederlands elftal kei hard onderuit. Kwalificatie voor het WK wordt verspeeld, waar door Oranje ontbreekt op het WK. In zijn terugblik op het sei zoen van Oranje onder 18, houdt Wotte rekening met die miskleun. Hij prijst de mentale hardheid van zijn eigen ploeg. „Deze lichting van onder de achttien jaar kent wat talent betreft geen uitschie ters, maar is wel bereid te knok ken. Dat is soms net zo belangrijk als techniek en kwaliteit. In de jeugd hebben we besloten voortaan ook op mentaliteit te se lecteren. Ik vind namelijk dat je al tijd supergemotiveerd moet zijn om voor een Nederlands elftal te spelen." Ruim vijf jaar later zijn de woor den van Wotte op z'n minst op merkelijk te noemen. Wat talent betreft geen uitschieters? En dat terwijl je spelers als Stijn Schaars en Wesley Sneijder tot je beschik king hebt. Voetballers die inmid dels respectievelijk aanvoerder van AZ en middenvelder bij Real Ma drid zijn. „Sneijder is echt de beste voetballer waarmee ik ooit samen heb gespeeld", kijkt John Schot te rug. Van de basiself tegen Zwitser land, waarin Schot samen met Schaars en Sneijder het midden veld vormde, is de Tholenaar één van de drie spelers die nu bij een amateurclub spelen. De overige acht lopen nog allemaal in het 'Sneijder is echt de beste voetballer waarmee ik ooit samen heb gespeeld' profvoetbal rond. Reinhard Brein burg, Lorenzo Rimkus en Sergio Hellings voetballen niet op het hoogste niveau, de overige vijf spe lers wel. Boy Waterman is dit sei zoen weer de nummer één bij AZ. De doelman werd in juni Euro pees kampioen met Jong Oranje en werd al twee keer door Marco van Basten opgenomen in voorse lecties voor interlands van het Ne derlands elftal. Arnold Kruiswijk is als linker centrale verdediger een zekerheidje voor FC Gronin- gen-trainer Ron Jans. De Europese titel met Jong Oranje was voor hem de tweede op rij. Het verhaal van Michael Jansen kent veel minder hoogtepunten. De linksback brak op achttienjari ge leeftijd door bij Vitesse, maar op 15 mei 2005 raakte hij tijdens Vitesse-Ajax korte tijd buiten be wustzijn. Jansen bleek een hartri- temstoornis te hebben bij maxima le inspanning. De afgelopen twee seizoenen kwam hij daardoor niet in actie. Vorige week onderging hij uitgebreide testen in Amsterdam, waarna hij van zijn cardioloog te horen kreeg dat hij weer mag voet ballen. Stijn Schaars was vorig jaar aan voerder van Jong Oranje tijdens het gewonnen EK in Portugal. Hij speelde tot nu zes interlands voor het Nederlands elftal. Schaars voet balde dit seizoen nog niet vanwe ge een slepende blessure. De speler van Oranje onder 18 uit het seizoen 2001/2002 die het voor lopig het verst heeft geschopt is Wesley Sneijder. Real Madrid maakte onlangs 27 miljoen euro voor hem over naar Ajax. Sneijder speelde tot op heden 36 A-inter lands en scoorde daarin zes keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91