de titel van de club in geschiedenis ESEMMÈÈ^^Èmm 'De kwantiteit was er wel, maar de spelers waren niet goed genoeg' Karei Freijzer PZC Vrijdag 31 augustus 2007 SMERDIEK Oprichtingsdatum: 15 mei 1941. Accommodatie: gemeentelijk sportpark Hae- stinge, Sint Maartensdijk. Selectie: Nourdine Achabar, Mohamed Allali, Hilbert Brinkman, Leander Brinkman, Souliman El Baouzzaoui, Niels Geluk, Erik van Haaften, Ad Pipping, Jelle Rinses, Gert-Jan Snip, Alex Stoutjesdijk, Bart Stoutjesdijk, Jeffry Stoutjes- dijk, Daan de Viet, jan de Viet, Rudolf van Vos sen. Trainer: Ruud Linders. SPS Oprichtingsdatum: 15 juli 1963. Accommodatie: sportpark D'n Aekerboam, Poortvliet. Selectie: Hilbert van Akkeren, Berry Hage, Cor- né Anthonisse, Michael Hartogs, Arno Antho- nisse, Feike Hoornweg, Eric Boer, Jaco Jansen, Danny Bijl, Peter van der Male, Ab van de Belt, Come van der Male, Willem Bevelander, Hjal- mar van der Mark, Dennis Boer, Sjaak Quist, Jan Deij, Leonard Quist, Marcel van Dijke, Lean der Rijstenbil, Jan Elenbaas, Mark Smits, Jorn Elenbaas, Jurriën Tuitert, Ronald Elenbaas, Dick Uijl, Erwin Feijtel, Bart Vane, Wim de Groen, Leo Vroegop. Trainer: Rien Voshol. SPUI Oprichtingsdatum: 22 mei 1948. Accommodatie: sportpark Spui. Selectie: Jeroen Bottinga, Thom Kerckhaert, Robin de Vries, Danny van Waes, Erik Loof, Jorg van der Mark, Arjan den Dikken, Danny van Overloop, Eric Lokerse, Thieu van den En den, Roy Scheele, Robert van Os, Arnoud Ha melink, Patrick van de Boogaart, Johan Meul- broek, Ludwig Kalisvaart, David van Haaien, Ar jan Kalisvaart, Elmar Stokhof, Remco Hame link, Mark van Minnen, Martin Kalisvaart, Mark Otterloo, Jelmer de Pooter, Cornelis Koolbeek. Trainer: Erik van Britsom. SSV'65 Oprichtingsdatum: 20 april 1965. Accommodatie: sportpark Het Schenge, Goes. Selectie: Chafik Aitihda, Jan Baaijens, Mo Bensadik, Pito Bernardina, Christiaan Boon, Pim Bruins, Christol van Campenhout, Man- sour Gader, Michel de Groote, Ronnie Hille- brand, Joey van der Hoeff, David den Hollan der, Tim Joosse, Marcel Kole, Luc van Loon, Mi chel Maaskant, Danny Magito, Stefan Paarde- kooper, Jorden Takiddine, Jaimy Tims. Trainer: Aad Andriessen. STAVENISSE Oprichtingsdatum: 1 januari 1964. Accommodatie: SC Stavenisse. Selectie: Marc Hogendoorn, Marco Oosdijk, Kees van Putte, Jos van der Jagt, Matthe van Zielst, Sander Smits, John Klippel, Marco Klip- pel, Marco Klippel, Jeremy Gierman, Jacco Knuist, Eduward de Rijke, Paul Laseur, Tom Ten Cate, Erik Scherpenisse, Rien Schakel. Trainer: Rien Smits. STEEN Oprichtingsdatum: 4 mei 1929. Accommodatie: sportpark 't Steen. Selectie: Jeroen van Houte, Rick Moens, Stein Dobbelaer, Piet van Looy, Wouter de Neijs, Ju nior van Remortele, Dennis Buijs, Danny van Daalen, Niels Vercruyssen, Perry Boers, Siem Gans, Angelo Plassaert, Gert-Jan Martens, Segi Leest, Michel van den Bosch, Serge Merckx. Trainer: Danny van de Velde. SVD Oprichtingsdatum: 5 juni 1942. Accommodatie: sportveld Driewegen. Selectie: Erik van Antwerpen, Hendrik Bosse- laar, Louran Bosselaar, Frankwin van Bremen, Marcel Drijdijk, Eelco Goedegebure, Edwin Goeman, Michel Goeree, Ewout de Graaf, Men- no de Graaf, Mart van de Guchte, Mark Holt- rop, Bas Holtrop, Jeffrey Jansens, Arjan de Kra ker, Andreas Meulenberg, Marcel van Oosten, Jesse de Smit, Roel Verbeek, Richard Vermeu len, Jason Warman, Jeroen van Zee, Dirk van 't Zelfden. Trainer: Erik de Groene. sluit onomstreden is. Zeven of acht jaar geleden lagen de kaarten heel anders. Toen bleek uit een en quête dat een ruime meerderheid hetzelfde voorstel niet steunde. Met name oudere leden waren te gen. Minderhoud denkt dat De Noor mannen een bloeiperiode tege moet gaat. Want de club begint de nieuwe competitie met vier senio renteams, met veel A-junioren die vervroegd zijn doorgeschoven en spelers die eerder hun voetbal schoenen aan de wilgen hadden gehangen. „Het ziet er goed uit. Ook niet onbelangrijk is dat we niet degraderen. Weliswaar moe ten we onderaan beginnen, maar dan spelen we toch in de vierde klasse, net als op zondag." Na de opheffing van de KNVB af deling Zeeland nam Zonnemaire tien jaar geleden afscheid van het voetballen in een standaardklasse. Doordat de indeling in de vijfde klasse zondag van het nieuwe dis trict Zuid 1 veel te zwaar bleek, be leefden de spelers weinig plezier aan hun sport. Het absolute diepte- verklaart voorzitter Karei Freijzer. Hij voegt er aan toe dat hij er nog steeds stellig van overtuigd is dat 'doormodderen' op te hoog ni veau het voorbestaan van de club in gevaar zou hebben gebracht. Zonnemaire en Terhole kijken nu weer naar boven. Opvallend ge noeg is in beide gevallen de aan was van jong, vers bloed een be langrijke reden om die stap te zet ten. Want Zonnemaire, dat over één se niorenteam beschikt, heeft jonge lingen zoals Johan van der Bijl, Mart Goudzwaard, Daniël Roele- veld, Peter en Wim Stouten en Jef frey Waleboer in het eerste elftal weten in te passen. Bij Terhole, dat ook nog een tweede elftal heeft, spelen A- en B-junioren zo als Sebastian de Rijcke, Thomas Maes, Patrick en Bram Freijzer, Yannick van de Walle en Bram Ing- hels mee. Als het aan de beleidsbepalers bij Zonnemaire had gelegen was de beslissing om hogerop te gaan al drie jaar geleden genomen. Maar op de algemene ledenvergadering punt was de 21-0-nederlaag tegen Val Aan uit De Heen. „Dat jaar zaten we heel krap in on ze spelers. Overstappen naar een competitie met reserveteams bleek tussentijds mogelijk. En gelukkig maar, want het zag er heel somber uit. Bijna niemand zag het nog zit ten om verder te gaan", vertelt voorzitter Adrie Geelhoed. Ook Terhole deed drie seizoenen geleden vrijwillig een stap terug. De oorzaak: te weinig kwaliteit om op een fatsoenlijke manier mee te kunnen doen in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. „De kwantiteit was er wel, maar de spelers waren niet goed genoeg. Je moet dan reëel zijn en je doelen naar beneden durven bijstellen", bleek dat een ruime meerderheid het nog te vroeg vond om dit avon tuur met een toen nog piepjonge groep aan te gaan. In Terhole was na afloop van het vorige seizoen vrijwel iedereen de mening toegedaan dat blijven han gen op het niveau van de reserve vierde klasse een uittocht onder de jongere spelers zou opleveren. „En dus moet je wel hogerop", al dus Karei Freijzer. Over klasseringen in het komende seizoen spreken Geelhoed en Freij zer zich niet uit. Ze willen fatsoen lijk meedoen. En ze kijken natuur lijk uit naar de derby's, die einde lijk weer op het programma staan. René van Stee SKNWK te blijven", geeft Rini Ver west aan. De trainer van ZSC'62, dat vorig seizoen in de nacompeti- tie promotie miste, vlakt zijn ei gen ploeg ook niet uit. „Natuurlijk proberen we om weer een periode- titel te pakken", aldus Verwest, die met ZSC'62 terug kan kijken op een door diverse omstandigheden moeilijk verlopen voorbereiding. Kruiningen Met Kruiningen kan volgens trai ner John Tahapary ook rekening worden gehouden. Vorig seizoen eindigde de ploeg in de top vijf. „En dat willen we eigenlijk herha len. En wellicht zit er nog meer in." Tahapary is benieuwd naar ploegen als Halsteren en SKNWK, terwijl heel Kruiningen uitkijkt naar de duels met Yerseke. Smerdiek Ruud Linders steekt zijn ambitie niet onder stoelen of banken. „Wij gaan weer proberen om de nacom- petitie te halen. Smerdiek is in de breedte gegroeid", aldus de oefen- meester, die reikhalzend uitkijkt naar de competitieouverture tegen ZSC'62 en de derby's tegen SPS en Stavenisse. De Noormannen, Terhole en Zonnemaire staan alledrie voor een nieuwe uitdaging. De drie clubs kiezen vrijwillig voor een ander niveau en beginnen daarmee een nieuw hoofdstuk in de clubgeschiedenis. De Noormannen ver ruilt na 74 jaar het zondagvoetbal voor het zaterdagvoetbal. Zonnemaire en Ter hole, de afgelopen jaren uitko mend in de reserve vierde klasse van het zondagvoetbal, doen weer mee aan de competities voor stan daardelftallen. Voorzitter Ad Minderhoud van De Noormannen stelt dat de club wei nig anders kon doen dan deze zeer ingrijpende beslissing te nemen. De animo om op zondag te voet ballen liep zienderogen terug. Met als gevolg dat de Westkapellenaren de vorige jaargang een senioren team moesten terugtrekken en er slechts twee elftallen overbleven. „Vooral de jongere spelers hadden er geen zin meer in. Ze gaan op za terdag graag uit. Iedereen mag zelf weten wat hij of zij daarvan vindt, maar het is dan een hele opgave om zondag fit op het veld te ver schijnen, laat staan om goed te presteren. Daarnaast voetballen er veel studenten bij onze club. Die moeten bijna altijd op zondag te rug naar de stad waar zij hun oplei ding volgen. Voetballen op dezelf de dag bleek dan een bijna onmo gelijke combinatie", vertelt Minder houd. Van de bezoekers aan de extra alge mene ledenvergadering stemde eind vorig jaar 95 procent voor de overstap naar het zaterdagvoetbal. Voor Minderhoud een overduide lijk bewijs dat het genomen be- e weg inslaan. oyman, Lex de Meester en Marijke Folkertsma SKNWK-trainer Peter Groenewegen: „We kunnen ons wel verschuilen, maar met deze spelersgroep moeten we gewoon mee doen om de prijzen." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 89