Amateurvoetbal Kriens wil bij GPC genieten van Alleen titel telt 'Het bestuur wil geen spelers betalen en daar sta ik helemaal achter' Edwin Kriens Ook Wemeldinge en DFS getipt voor strijd om kampioenschap. 8 Vrijdag 31 augustus 2007 PZC SELECTIES KRABBENDIJKE Oprichtingsdatum: 23 oktober 1938. Accommodatie: sportveld Krabbendijke. Selectie: Robin van Koeveringe, Ruud Lagen dijk, Pieter Zandee, Richard Domisse, Marcel Moerland, Wim Jan van het Leven, Robert van de Vreede, Thomas Mattheijer, Danny Weber, Martin Bal, Ronald Zuidweg, Elco Jansen, Sjoerd Stoffels, Stefan Griep, Jan Willem de Kunder, Ronny Zweedijk. Trainer: Gaby Niemantsverdriet. KRUININGEN Oprichtingsdatum: 7 februari 1944. Accommodatie: sportpark De Kruse Mat. Selectie: Carlo van Gastel, Jimmy Fens, Arno van de Berge, Gertjan van de Pol, Martin van Beek, Martijn Sinke, Robin Kamerling, Jack van de Velde, Wesly Buur, Dennis Oppeneer, Jacco van Beek, Koen Moasselman, Jeff Herwig, Nic ky Bauer, Hanno van Leeuwen, Claudi Kunuani- na, Cees Hommel, Stefan Oppeneer, Edwin van Houte, Edgar Verhage. Trainer: John Tahapary. KWADENDAMME Oprichtingsdatum: 14 september 1942. Accommodatie: gemeentelijk sportterrein Kwadendamme. Selectie: Arne Honingh, Berry Simonse, Den nis Blomaard, Tom Blomaard, Dieder Roubal, Eric de Groene, Jaco Zuidhof, Johan Beulens, Leon Bek, Robert Bek, Marco Remijn, Mariusz Mosiej, Mark Doene, Rick Peeters, Roald Raas, Roel de Jonge. Trainer: Serge Beulens. P LEWEDORPSE BOYS Oprichtingsdatum: 1 december 1944. Accommodatie: sportveld Korenweg. Selectie: Jasper de Baar, Wessel Verdonk, Jor- dy van Antwerpen, Mike Boot, Rob Eversdijk, Ruden Grim, Remo de Jonge, Guido Moison, Nick Walhout, Tim Boot, Jeffrey de Kooning, Si mon Smits, Jan Verton, Robin Walhout, Jasper Dessens, Jeffry Jansen, Ronald Onderdijk, Jas per Verdonk. Trainer: Edwin Zuijdwegt. p LUCTOR'88 Oprichtingsdatum: 25 mei 1988. Accommodatie: sportveld Luctor'88, Hein- kenszand. Selectie: Roy van Leeuwen, Ron Tempelaars, Serge de Blaey, Sander Boonman, Paul van den Dries, Pieter van den Dries, Thijs van den Dries, Rutger van Rossum, Niels van Leeuwen, Ruud van Leeuwen, Jurgen van Maldegem, Lu- cien Martens, Johnny Nieuwdorp, Juul Back, Mark Raas, Johnny Raas, Juriaan Hoondert, Rin- ze Back. Trainer: Ad Poortvliet. P DE MEEUWEN Oprichtingsdatum: 7 december 1948. Accommodatie: sportpark D'n Hoogen Hilt, Zoutelande. Selectie: Niels Adriaanse, Koen Francke, Roald Leendertse, Ronnie Overgaauw, Lennard Bom- meljé, Reijnier Francke, Ewout Maas, Pieter Roelse, Lennart Boone, Taco de Haan, Danny Matthijsse, Willem-Jan Roelse, Job Brasser, Danny Huibregtse, Eddy Matthijsse, Michael Tempelman, Michiel Brouwer, Erwin Huibregt se, Kim Minderhoud, Wouter Vos, Thomas Brouwer, Rinko Koppejan, Marco Oele, Jeroen Westerbeke, Levien Faasse, Timme Kwast, Den- ni Oosse, Sjoerd Wijkhuis. Trainer: Wim Davidse. p Mevo Oprichtingsdatum: 1 augustus 1949. Accommodatie: sportpark Den Hogen Blok, Zierikzee. Selectie: Ruud van der Linde, Janthijs Berre- voets, Wouter Fioole, John Verkamman, Pa trick Renger, Patrick Ommering, Leon Groen- leer, Pieter van der Neut, Lee Mol, Erwin Fon- teine, Jeroen Volkeri, Rick Janse, Marc van der Linde, Niels Verkaart, Machiel Tamerus, Patrick Knijnenburg, Remco van der Wekken, Robin van Welt, Addil Djakusic, Erik de Vrieze, Stefan Pen. Trainer: Nico Schoute. p Middelburg Zaterdag Oprichtingsdatum: 4 april 2000. Accommodatie: gemeentelijk sportpark Veer- se Poort. Selectie: Jeffrey Alewijnse, Ronald Bakker, Ri chard Barendse, Joost Beekman, Alexander Bom, Adriaan Boone, Rob van Elewout, Jelle Lu- kasse, Henk de Nood, Michel Ridderhof, Yo- ram Rijkse, Sharad van Roggen, Jochem Ver burg, Niels Versluis, Martijn de Vries, Sander de Vries, Wouter de Vries, Guido Westrate. Trainer: Martin de Nooijer. P NIEUWDORP Oprichtingsdatum: 1 augustus 1941. Accommodatie: sportveld sv Nieuwdorp. Selectie: Janick van As, Martijn Brinkhuis, Elias Clement, Turan Dogan, Pascal Gaakeer, Rode- riek Gaakeer, Martien Geelhoed, Mark Geel hoed, Ruud la Grand, Martin de Hamer, Ralf Kole, Vincent Lous, Niels Mulder, Frank Oost- dijk, Joost Polderdijk, Teun Rentmeester, We sley Rokven, Haluk Tamambay, Ruud Welle- man, Jeroen Weststrate. Trainer: Jos van Belzen. In zijn eerste seizoen bij GPC promoveerde Edwin Kriens met zijn ploeg naar de eerste klasse. De trainer hoopt dat zijn ploeg zal groeien. „En we moeten er ook staan als het wat minder gaat." GPC heeft net met 8-0 afgerekend met Ka- pelle en dus is trai ner Edwin Kriens een tevreden man. De laatste week heeft zijn ploeg zich op de trainingen vooral toege legd op de aanval en dat heeft re sultaat gehad. Wat goed is, komt snel. De veertigjarige Kriens is fan van Ajax. Bijna alles spreekt hem aan: de creativiteit, het dominante in de speelstijl, maar ook de arrogan tie die de Amsterdammers aan de dag leggen. De inwoner van Renes- se ziet daar met plezier wat van te rug bij GPC. „Dat van 'jongens, kom maar op', als we aan de af trap staan. We stralen uit dat we willen winnen. Van zo'n mentali teit kan ik genieten." GPC probeerde het afgelopen sei zoen net zo dwingend te spelen als de Amsterdammers. De ploeg zette pressie als de tegenpartij nau welijks uit het zestienmetergebied vertrokken was. De speelstijl had onverwacht veel succes. In zijn eer ste jaar als trainer bij GPC werd Kriens meteen kampioen. Het be tekent dat de club die zijn spelers alleen een mooie outfit en een paar voetbalschoenen biedt, ko mend seizoen in de eerste klasse tegen bijna alleen dikbetalende ploegen speelt. Dat heeft consequenties. „We zul len onze speelstijl wat moeten aan passen", denkt Kriens. „Als we zo open blijven spelen als vorig sei zoen, lopen we in het mes van de tegenstander. Eersteklassers voet ballen veel opportunistischer. Ze spelen de lange bal op een sterke spits en wanneer ze scoren, gooien ze de boel op slot. We zul len compacter moeten spelen, wat meer teruggetrokken. En we moe ten veel leren." „We zullen slimmer en volwasse- ner moeten worden en moeten werken aan de mentaliteit. Vorig seizoen was de stemming natuur lijk steeds prima. Dat moet ook zo zijn als we wedstrijden gaan verlie zen. We moeten er ook staan als het wat minder gaat." Kriens heeft goede hoop dat zijn ploeg zal groeien. Hij was trainer bij Schouwse clubs als DFS en ZSC'62, waar voetbal een vrijblij vende bezigheid was. De selecties waren smal, waardoor hij weinig eisen kon stellen. Bij GPC is dat an ders. „Ik eis veel van mezelf en kan dat hier ook van de spelers. Ik merk werk liever met jongens die graag bij GPC voetballen. Met jongens die lekker drie keer per week wil len trainen en er altijd staan." Hij snapt wel dat veel spelers voor het geld kiezen. „Als je op school zit en je kunt met voetbal een aar dig bedrag bijverdienen, dan snap ik dat je in de verleiding komt. Als een speler echt talent heeft, zal ik zelfs adviseren om naar Hoek of Kloetinge over te stappen. Maar hij moet het alleen doen als hij am bitieus is en overtuigd van zich zelf Aan een jaar op de bank zit ten, heb je als voetballer natuurlijk niks. Dan kan je beter bij je oude club blijven en nog een jaar in je zelf investeren." Kriens zelf hoeft niet zo nodig ho gerop. Omdat zijn ploeg gepromo veerd is naar de eerste klasse en hij het diploma oefenmeester II heeft, werkt hij met dispensatie bij de Vlissingse club. „Voor het halen van het diploma oefenmeester I heb ik de tijd gewoonweg niet. Ik dat het resultaat heeft. De jongens zijn coachbaar, leergierig. Ze dur ven in de spiegel te kijken. Als dat zo blijft, kan het goed aflopen. Al leen merk ik zo hier en daar dat de verwachtingen wel erg hoog zijn. Er wordt gesproken over het linkerrijtje. Als we hoog in het rechterrijtje eindigen, zou ik heel tevreden zijn." Kriens heeft zijn topscorer Robin de Pagter, vorig seizoen goed voor liefst 25 doelpunten, zien vertrek ken naar Kloetinge. Hij moet zich zien te handhaven met spelers voor wie de eerste klasse in de meeste gevallen vreemd terrein is. Spelers met ervaring heeft hij nau welijks kunnen strikken, bij ge brek aan een dikke portemonnee. „Het bestuur wil geen spelers beta len en daar sta ik helemaal achter. Ik accepteer de consequenties. Ik werk fulltime als voorman-tim merman en heb een gezin. Met daarbij GPC, de Schouwse selectie en Jong Zeeland kom ik eigenlijk tijd tekort. Ik ben tevreden zo, ge woonweg omdat meer niet reëel is. Ik zou nog wel eens assistent bij een hoofdklasser willen zijn. Om' daar eens in de keuken te kunnen kijken en veel te leren." Kriens is vader van twee kinderen, een zoon en een dochter. Hij heeft het over zijn diamantjes. Zijn zoon Jesper, genoemd naar Jesper Olsen, is al net zo gek van voetbal als zijn vader. Hij voetbalt met zijn zus Sera (8) in Renesse F2. Of Sera het lang volhoudt, is onzeker. „Ze wil graag gaan paardrijden. Ik vind het prima. Als mijn kinderen ple zier hebben, heb ik het ook." Koen de Vries Marcel de Nijs is duidelijk over de doelstelling van Wolfaartsdijk: „Wij gaan voor de titel." foto Mechteld Jansen door Ron de Waal GOES - Maar liefst veertien ploegen gaan in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal strijden om het kampioenschap. Een uitgesproken titelfavoriet wordt er door de ver schillende trainers niet genoemd. DFS, Wolfaartsdijk en Wemeldin ge lijken op voorhand wel kandida ten voor een hoge klassering. Bevelanders Na een moeilijk jaar, met uiteinde lijk degradatie naar de vierde klas se tot gevolg, wil Jos Wesdorp met zijn ploeg toch minimaal in het lin kerrijtje eindigen. „En als het even kan een periodetitel meepikken. Daar is nog steeds kwaliteit ge noeg voor", aldus Wesdorp, die DFS en Spui als kanshebbers tipt. Keeper Danny Oose vertrok naar De Meeuwen. Borssele „We proberen in het linkerrijtje te eindigen", zegt trainer Andres de Visser. De trainer erkent dat hij ook niet meer moet verwachten van zijn groep, vanwege de zeer smalle selectie van zo'n vijftien spelers. Wolfaartsdijk wordt door De Visser als kanshebber getipt. Toon van Liere van Nieuwdorp, is de enige versterking. Cadzand Met een zeer krappe selectie pro beert trainer Ruud Cornelis met Cadzand een plekje in de midden moot te bemachtigen. „Ik heb een speler of veertien of vijftien tot mijn beschikking", verduidelijkt Cornelis. Bevelanders en Wolf aartsdijk worden kansen toebe deeld door de trainer, die Junior van den Akker naar Knokke zag vertrekken. DFS Wil Wijnands wil met zijn ploeg meedoen om de prijzen. Van We meldinge en Wolfaartsdijk ver wacht hij daarbij de meeste tegen stand. Er vertrokken bij DFS geen spelers, maar er mochten daarente gen veel nieuwelingen begroet worden. Jarno Vermeulen (Kloe tinge), Mariko Rauw, Patrick Ver boom, Vincent Bakker (beiden Zie rikzee) en Leon de Bruine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 86