van huis een nieuwe start blijven 'Ik voel het wel dat ik drie jaar niet heb gevoetbald' PZC Vrijdag 31 augustus 2007 7 SELECTIES HOEDEKENSKERKE Oprichtingsdatum: 2 mei 1967. Accommodatie: sportpark De Kouter. Selectie: Jesper Stoel, Rick Gisolf, Hein Ver min, Gerard Verkuijl, Arjo Zandee, Jeroen de Winter, Jullian Walrave, Niels Otte, Bernard Pre- vost, Jean- Paul Uitterhoeve, Jermo Stoel, Die- derick Uiterhoeve, Marcel de Pree, Sebastian La Grand, Pascal Verhoeven, Nils Bitter, Jona than Koster, Jorn Otte, Erik Northolt. Trainer: Ronald Zuijdwegt. HOEK Oprichtingsdatum: 15 januari 1950. Accommodatie: sportpark Denoek. Selectie: Robbie de Moor, Thomas Ragut, Eric Atuahene, Giovanni Siereveld, Pieter de Mun- nik, Gideon Imagbudu, Bert den Hamer, Björn Langeveld, Ferry Alfons, John Schot, Sunday Pa trick Okoro, Joan van Belzen, Maarten van Ros- evelt, Sam Ysebaert, Peter Reijn, Mamadouba Gueye, Djamel Buijse, Niels Breijaert, Ramazan Kesikbas, Kenneth Okorley, Jeroen van den Broeke. Interim-trainer: Paul Telussa. HONTENISSE Oprichtingsdatum: 1 november 1927. Accommodatie: voetbalveld Hontenisse, Kloosterzande. Selectie: Gyon Asselman, Pim de Bakker, Mark van der Beek, Wilco Broekhoven, Jeroen van Bunder, Gertjan Dophemont, Gert-Jan van den Dries, Jeroen van Goethem, Alain Joos, Peter Paul van de Kerckhove, Werner van Kerckho- ven, Jeroen Maas, Tom Rijk, Joost Roelans, Hans Smits, Sam de Theije, Jeroen Verschuren, Dave de Waal, Steffen de Weers. Trainer: Ad Roovers. HOOFDPLAAT Oprichtingsdatum: 31 juli 1931. Accommodatie: voetbalterrein Hoofdplaat. Selectie: Joep Aarssen, Johanan Ameele, Ralph Baumgarte, Eli Bolleman, Raymon Eggermont, Sonny Eggermont, Menno Heijens, Jean Paul Hoeve, Steven Ockeloen, Niels Pielaat, Pascal Pycke, Martin Scherbeyn, Bart de Smit, Barry Sutin, Loek Thomaes, Ruben Thomaes, Ricardo Waes, Jeroen Zeegers. Trainer: Mark Pielaet. HVV'24 Oprichtingsdatum: 16 november 1924. Accommodatie: gemeentelijk sportpark HW'24, Hulst. Selectie: Evert van de Berg, Domeniek de Bur ger, Jeroen Claessens, Robbert van Driessche, Colin van Goethem, Ruben van der Hoeven, Stefan Galle, Job Inghels, Jorn Knibbeler, Robin Mac Taggart, Tim Mechelinck, Christoph Praet, Kieran O'Shea, Bart Rijckaert, Maarten Scheer ders, Tim Siersema, Randy Vergauwen, Jaimy de Visser, Jari Vyaene, Dim de Waal, Niels de Waal, Ruud Wilhelm, Michal Szcwawinski. Trainer: Michel Leonhart. JONG AMBON Oprichtingsdatum: 14 juni 1958. Accommodatie: sportpark De Kruitmolen, Middelburg. Selectie: Bas Rijkeboer, Henry Latuheru, Den nis Felius, Remco Felius, Dazz Hitijahubessy, Delano de Keuning, Emiel Laisina, Daniel Patti- nama, Josimar Pattinama, Eldridge Pentury, Ri- vellinho Pentury, Ferry Sabandar, Yoni Saher- tian, Paulo da Silva Gomes, Minguss Telussa, Marienello Titaley, Peter Titaley, Jair Tomasoa, Zico Tomasoa, Juan Tuhuleruw, Levi Waisapy, Martin Waisapy, Eli Wattimena. Trainer: Paul Telussa. KAPELLE Oprichtingsdatum: 24 juni 1939. Accommodatie: sportpark Het Groene Woud. Selectie: Youri Houtekamer, Edwin van Dam me, Richard Bal, Rene van Boven, Tim Jacobus- se, Kevin Joosse, Jordan van Langevelde, Mi chel Moerland, Rob Oostrom, Sjoerd Philipse, Raymon Ribbink, Koen Sinke, Ferdi Tilroe, Len- nart Verweij, Martijn van Zweden, Hans Tol- hoek, Tom Jonke, Huub van Noorden, Nicky van Poppel, Tony Janse. Trainer: Adriaan Nieuwenhuize. KLOETINGE Oprichtingsdatum: 28 november 1931. Accommodatie: Wesselopark. Selectie: Lucas Besters, Wouter de Craene, Daan Esser, Jaap Esser, Joffrey Geldof, Niels Ko- le, Laurens de Maat, Etienne Mallie, Joël Ma- nusama, Mervin Niemantsverdriet, Robin de Pagter, Regilio Pinas, Bram Plomp, Jaco van der Schee, Corné Schilperoort, André Siereveld, Ar jan van der Smissen, Lorenzo van Trijp, Aleksandar Veljanoski, Bésar Xhoxhaj. Trainer: Diederik Hiensch. KOEWACHT Oprichtingsdatum: 8 februari 1945. Accommodatie: sportpark Berlaere. Selectie: Philipe Vioen, Rudy Govaert, Peter Audenaert, Danny Vlassenrood, Reinbert Broos, Robin Mariman, Dimitri Verlinde, Domi nique Verlinde, Johnny Lensen, Win van Gorp, Carlo van Grimberghe, Rein de Hoogd, Pieter Warrens, Kristof Coenen, Bart van Remortele, Wout Rozijn. Trainer: Erik Rijckaert. linkerrijtje eindigen en trainer Hans de Nooijer sluit zich daarbij aan. „Ik hoop dat we niet te veel naar beneden moeten kijken." In Koudekerke is een compleet A-elftal overgekomen naar de se nioren. De Nooijer: „Ik hoop dat we daarmee wedstrijden kunnen gaan controleren." Veere Carlos de Jonge speelt geen ver stoppertje. „We willen het mini maal net zo goed doen als het vori ge seizoen. Toen werden we derde en haalden we de finale van de na- competitie. Ik wil niet te hard van stapel lopen, maar het is niet an ders. Ondanks de drie spelers die vertrokken zijn, zijn we er als col lectief toch sterker op geworden." WHS „De jonge groep is hopelijk een stapje verder", blikt Kees Stoutjes dijk vooruit op het seizoen. WHS streed vorig seizoen nog tegen de gradatie, maar Stoutjesdijk hoopt op meer. „We moeten eerst maar eens aantonen dat we met deze groep een stabiele derdeklasser kunnen zijn en dan maar eens kij ken wat er op ons pad komt." Ko Stoutjesdijk is na vijf seizoenen terug op de Zeeuwse velden. De oefenmeester begint bij Noad'67 aan een seizoen, waarin zijn ploeg één van de favorieten is. foto Dirk-Jan Cjeltema Mo Bensadik leek vier jaar geleden bij FC Dordrecht op weg naar een mooie carrière als profvoetballer. Een enkelbreuk en drie seizoenen verder speelt hij bij SSV'65. „Ik had nog nooit van deze club gehoord." Wie de naam van Mo Bensadik op internet in voert bij een zoekmachine, komt aardige uitspraken tegen. Zoals die van Jos van Eek, trainer van FC Dordrecht, in november 2003 in dagblad De Dordtenaar. „Bensadik moet rustiger worden, simpeler gaan spelen, het over zicht houden en luisteren in het veld. Als hem dat lukt, is hij basis speler." En van Wiljan Vloet, op dat mo ment trainer van Roda JC. „Ik ben geweldig gecharmeerd van zijn wedstrijdinstelling. Hij staat bij ons niet op de lijst voor acute ver sterking, maar op de lijst met mo gelijke aanwinsten voor de lange termijn." Bijna vier jaar later neemt Mo Bensadik na een oefenwedstrijd plaats op de tribune van zijn nieu we club. Bij SSV'65, gedegradeerd naar de eerste klasse, maakt de Rotterdammer een nieuwe start. Na drie seizoenen zonder competi tievoetbal, zoekt hij gedreven naar het juiste ritme. „Ik heb overwogen helemaal te stoppen", vertelt de aanvaller. „Het lukt me niet meer, heb ik vaak gedacht. Ik zat echt in een flinke dip. Maar je hebt kunnen zien dat ik het nog kan. Soms wil ik in het veld nog te veel, ben ik te gretig. En ik voel het ook wel dat ik drie jaar niet heb gevoetbald. Als ik 's ochtends uit mijn bed stap, is echt alles stijf." Hij neemt de kleine pijntjes op de koop toe. Mo Bensadik (23) wil de mensen weer laten zien wat hij in zijn mars heeft. Henk Schouten, de technische man bij SSV'65, heeft hem binnengehaald. „Ik ken Henk al langer, het klikt tussen ons. Hij heeft me overgehaald bij SSV'65 te komen voetballen. Ik had nog nooit van deze club gehoord, maar heb zelf wel meteen allerlei infor matie gezocht. Ik zag het wel zit ten, vooral omdat het ver weg is van Rotterdam." „Dat is wat hij wilde; in de luwte opnieuw beginnen. „Want in Rot terdam kennen veel mensen me en is de druk dus groter. Ik ben er lang uit geweest en dan is dit het juiste opstapje om weer ergens te komen. Ik kan na drie jaar moei lijk bij een profclub aankloppen met de vraag of ik mee mag trai nen." Een paar jaar geleden zou dat geen vreemd verzoek zijn geweest; nu liggen de zaken heel anders. Hij blikt terug op de maanden waarin het fout ging. „Ik speelde eerst een bij verschillende amateurclubs meegetraind, maar geen wedstrij den gespeeld. Na mijn vertrek bij FC Dordrecht voelde het alsof al les instortte. Zo'n kans krijg ik nooit meer, dacht ik toen." Zoals veel voormalige profvoetbal lers kunnen beamen, leerde hij in die tijd wel zijn échte vrienden kennen. „Ik was de enige uit mijn buurt die prof was. Toen ik weg moest bij Dordrecht, keken mensen me ineens heel anders aan. Als het misgaat, kennen ze je plotseling niet meer. Nu leef ik meer op me zelf Ik heb een vriendin en twee goede vrienden. Ik houd me voor al met hen bezig." De straatvoetballer van weleer blijft ook weg van de pleintjes, waar techniek en vechtlust de be langrijkste voorwaarden zijn. „Die tijd is geweest. Ik werk nu op de veiling in Barendrecht en volg ook een avondopleiding logistiek. Mijn werkgever is vrij flexibel, waar door ik alles kan combineren met het voetballen in Goes." Hij durft inmiddels ook weer voor- Mo Bensadik halfjaar op amateurbasis bij Dor drecht, daarna kreeg ik een con tract voor anderhalfjaar. Ik was jong, moest het bij het eerste voor al van invalbeurten hebben en zat in een leerproces. Op een zaterdag ochtend na een competitiewed strijd brak ik mijn enkel. Toen ik weer fit was, kreeg ik last van mijn lies. Ik moest geopereerd worden en bij Dordrecht twijfelden ze toen of ik nog wel fit zou worden. Mijn contract liep af en ze lieten me gaan." Een paar maanden later, in de zo mer van 2004, meldde hij zich bij TOGR. „Maar daar heb ik nooit ge voetbald, omdat ik te laat was met mijn overschrijving. Daarna ben ik een beetje gaan zwerven, heb ik zichtig aan het spelen op een ho ger niveau te denken. „Want je weet nooit wat er op je pad komt. Je moet contacten hebben en voor al het geluk dat een club je eens wil laten meetrainen. Het dromen is even weggeweest. Maar als ik nu zie dat ik weer een paar man kan passeren, sterkt me dat. De keuze voor SSV'65 is een bewuste ge weest en ik ben hartstikke gemoti veerd. Ik wil hier één of twee jaar voetballen, om daarna weer een stap omhoog te zetten. We heb ben een goede groep, waarmee we moeten proberen een leuke com petitie te draaien. En wie weet wat er dan nog allemaal kan gebeu ren." Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85