Amateurvoetbal Mervin Niemantsverdriet heeft 4 Vrijdag 31 augustus 2007 PZC 'Ik kon Kloetinge natuurlijk niet nog een keer afzeggen' Arnemuiden, Zaamslag en Terneuzense Boys zijn de titelkandidaten. SELECTIES AARDENBURG Oprichtingsdatum: 2 maart 1933. Accommodatie: sportpark Van Dongen. Selectie: Bert de Bruyckere, Hylke Stroo, Jelle de Vreeze, John Paridaen, Jurgen Hooreweghe, Marco de Croock, Martin van Vooren, Michiel Leyte, Remco Dhondt, Steve van Hulle, Ema nuel Marechal, Kevin Henry, Sander de Bart, Ar jan Quaak, Sander Tazelaar, Robbie van de Wijnckel, Niek van Sprundel, Rick van de Voor de, Wouter Buyze, Stijn de Vreeze, Achmed Os man Abdi. Trainer: Jean-Pierre Hubregsen. ARNEMUIDEN Oprichtingsdatum: 26 november 1945. Accommodatie: sportveld Arnemuiden. Selectie: Marinus Baas, Leon van Belzen I, Leon van Belzen II, Corné van Belzen, Werner van Belzen, Peter Bil, Maarten Brasser, John Crucq, Roy den Dunnen, Arjen Kats, Bart-Jan Kroes, Corjan Marijs, Marvin Meerman, Serge Nöthen, Patrick Siereveld, Jarco Siereveld. Trainer: Henk Ottens. AXEL Oprichtingsdatum: 23 juni 1911. Accommodatie: sportpark w Axel. Selectie: Michael van Langevelde, Niels Gom- mers, Yorrick Cortvriend, Meivin Rijckaert, Jor- dy Segers, Marco Plasschaert, Timo de Bruin, Ivo Verstraeten, Jordy Bolleman, Kevin Schot, Joram Scheele, Yorrick Koekkoek, Randy Zands- tra, Werner Stokhof, Sander Stokhof, Michael van Mol. Trainer: Fonnie Verstraeten. AZW Oprichtingsdatum: 1 september 1949. Accommodatie: sportvelden AZW, Axel. Selectie: Niels Meesen, Danny Pijcke, Ferry van der Veeke, Romano van Overmeire, Ema nuel Pauwels, Martijn Bottinga, Corné Langen- doen, Marco Boeije, Michael Peters, Carlo Huij- ser, Jordy Mortier, Michiel Standaert, Jochem Marcus, Danny Aarnoudse, Angelo van Dorsse- laer, Jordi Verstraeten, Gert-Jan Kolijn, Wouter Boeije, Hakan Cetin, Niek de Meijer, Bert Ap- perlo, Veli Eryürük, Jarmo Giling, Kana da Rosa Bernardo. Trainer: Eddy van der Hooft. BEVELANDERS Oprichtingsdatum: 4 februari 1943. Accommodatie: sportpark Campen, Kamper land. Selectie: Erik Versluis, Piet-Jan Wisse, Rudi Cle ment, Richard Clement, Theo Clement, Robin van der Moere, Dennie van Belzen, Tom Koe len, Alex Clement, Mark Zwemer, Matthijs Klaasse, Arie Jongejan, Sander van de Kreeke, Michel Verburg, Mark Heijstek, John Riemens, Leo Koole, Roeland Steendijk, Nicky Scholten, Frank van Halst. Trainer: Jos Wesdorp. BIERVLIET Oprichtingsdatum: 27 maart 1927. Accommodatie: gemeentelijk sportpark. Selectie: Mark van Kouteren, David Mullaert, Michiel Moorthamer, Rens Gielleit, Peter Op peneer, Niek van Kouteren, Arthur Scheele, Sven Klandermans, Erik Adam, Jan van Bakel, Tim Bogaart, Frederique Verhulst, Gijs van Ba kel, Eric Dieleman, Simon Heesbeen, Ferry van Damme, Gertjan Reijn, Emiel Mullaert, Ruben de Meijer. Trainer: Rob van den Hemel. BORSSELE Oprichtingsdatum: 5 juni 1958. Accommodatie: sportvelden Borssele. Selectie: Anders Ooms, Ronald van 't Hul,Da niël Beyerlein, Bram Boone, Gerard Boone, Martijn Boone, William Boone, Stefan Boon- man, Johnny Bos, Martijn van de Graaf, Dave lyanya, René de Jonge, Toon van Liere, Hansjan Verton, Ronald de Winter, Ramon Zoeteweij. Trainer: Andres de Visser. BROUWERSHAVEN Oprichtingsdatum: 28 mei 1928. Accommodatie: sportpark Onder de Molen. Selectie: Meivin van Ast, Robbert Schot, Cle ment van Splunder, Pieter Kristalijn, Dennis van Grunsven, Pim Kloet, Werner Boot, Jurrian de Ruiter, Ivo Fonteine, Frank Kristelijn, Marijn den Boer, Marco de Vlieger, Bas de Koeyer, Cees van Nieuwenhuize, Jan Mark Schot, Sjoerd Kik. Trainer: Cees Verwest. Mervin Niemantsverdriet heeft een doel voor ogen. Ooit wil de voormalig jeugdspeler van RBC terug naar een profclub. „Ik wil weer graag terechtkomen in het wereldje waar ik al enige tijd aan geroken heb." Zijn moeder, oud-hand balinternational Dia na Niemantsverdriet, snapt zijn ambities maar al te goed. Ze herkent veel van zichzelf in haar oudste zoon. „Hij heeft ook dat 'streverige'. Hij heeft zichzelf ook doelen gesteld en wil net als ik het beste uit zich zelf halen." Mervin Niemantsverdriet (20) ging in 2000 van het Souburgse RCS naar RBC. Daar voetbalde hij in diverse jeugdelftallen. „En ik heb ook nog in RBC 2 gespeeld", voegt hij eraan toe. Vervolgens vertrok hij naar VC Vlissingen, waar hij één jaar in de derde Idasse en één jaar in de twee de klasse voetbalde. Nu is hij bij Kloetinge toe aan zijn debuut in de hoofdklasse. „In het eerste seizoen bij Vlissin gen was het: 'Mervin scoort de goaltjes wél'. In het jaar daarna was het: 'Mervin scoort de goaltjes niet'. Dat was erg frustrerend. Ik kreeg de ballen niet meer goed aangespeeld. Er waren spelers die het niveau van de tweede klasse niet aankonden." En dus ging de spits in op een aan bieding van Kloetinge. „Een jaar geleden vroegen ze me ook al te komen. Maar toen heb ik het aan bod afgewezen, omdat ik nog sta ge ging lopen op Mallorca. Ik kon Kloetinge natuurlijk niet nog een tweede keer afzeggen." Diana Niemantsverdriet (49) is ook laag begonnen, vertelt ze. Al hoewel ze dat 'laag' gelijk weer nu anceert. „Ik zat eerst bij EMM in Middel burg. Maar bij die club handbalde ik in het laatste jaar wel op het hoogste niveau in Nederland. Al leen was al snel bekend, dat we zouden degraderen. En omdat ik net bij het Nederlands team was gekomen, was het een logische stap om naar Hellas in Den Haag te gaan. Dat was destijds dé top- ploeg." De Vlissingse - ze bleef altijd in Zeeland wonen - speelde daarna nog voor Quintus (Kwintsheul) en DWS (Schiedam). Bovendien kwam ze liefst 107 keer uit voor Oranje. „Ik heb in de top gespeeld, EK's en WK's meegemaakt en heb zelfs een aanbieding uit Noorwegen ge had, al ben ik daar niet op inge gaan. Volgens mij heb ik er alles uit gehaald, wat binnen mijn mo gelijkheden lag. Ik merk bij Mer- Mervin Niemantsverdriet vin, dat hij dat ook wil." De één heeft een mooie sportcar- rière achter de rug, de ander staat aan het begin van een loopbaan. Naast de moederrol pakt Diana daarom soms ook de rol van coach op, weet Mervin. „Ik leer van mijn moeder om door te zetten", vertelt de voetballer die zelf nog een blauwe maandag handbalde. „In wedstrijden heb ik nog wel eens de neiging mijn kop- pie te laten hangen, maar als ik dan thuis kom, krijg ik op mijn fa lie. Ik moet gewoon leren altijd door te gaan. Dan kunnen ze ten minste niet zeggen, dat je er niets aan gedaan hebt." Diana: „Ik kan 'Mer' natuurlijk over van alles advies geven. Ik heb in het handbal genoeg meege maakt en heb ook tegenslagen ge had. Ik kan hem dan vertellen hoe ik ermee omging of hoe ik bepaal de problemen oploste. Maar hij moet zelf zijn beslissingen ne men." Bijvoorbeeld over welke stappen hij in het voetbal zet. Dat zijn nieu we club Kloetinge een doorgangs huis is („De trainer zegt het zelf"), weet Mervin ook. Vandaar dat de Vlissinger verwacht dat hij daar ook niet al te lang zal spelen. Diana: „Maar als het aan mij ligt, blijft hij er in elk geval twee jaar voetballen. Tuurlijk, als hij dit sei zoen écht al heel goed speelt, moet hij misschien gelijk hogerop. Maar dan moet hij er echt boven uit steken. En dat verwacht ik eer lijk gezegd nog niet." Mervin, die een deel van de voor bereiding vanwege een blessure miste: „Als er een club met een aanbieding komt, ga ik toch echt twijfelen. Ik wil vanzelfsprekend eerst bij Kloetinge doen waarvoor ik gehaald ben: doelpunten ma ken. Maar ik hoop wel dat ik nog een keer een stap verder kan ma ken." Diana: „Wat ik hem vooral ook meegeef is dat hij moet genieten van het niveau waarop hij nu komt te spelen. Dat is heel belang rijk." De moeder is een fanatiek suppor ter van de zoon. Diana Niemants verdriet houdt ook echt van voet bal. „Ik ben namelijk helemaal op gegroeid met die sport. Ik ben een dochter van een voetbaltrainer. Maar in mijn tijd was het not done om als meisje te voetballen. Hoe wel ik best een aardig balletje kon trappen, ben ik nooit op voetbal gegaan. Of handbal dan een twee de keus was? Nee, zeker niet. Toen ik op handbal ging, was ik heel snel verkocht." Roeland van Vliet Alexander van Keulen (rechts), de nieuwe trainer van Serooskerke, spreekt zijn selectie toe tijdens een bespreking. foto Ruben Oreel door Ron de Waal GOES - Naast negen Zeeuwse ploe gen gaan Dinteloord, WC'68 en Zwaluwe strijden om het kam pioenschap in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Vrijwel unaniem wordt Arnemuiden als de grote titelkandidaat gezien, met Zaamslag en Terneuzense Boys als grootste concurrenten. Arnemuiden Weglopen voor de favorietenrol die zijn ploeg van alle kanten krijgt opgelegd, doet Henk Ottens zeker niet. „Daar zijn ze langzamer hand wel aan gewend", zegt de op volger van Jan Poortvliet. Evenals voorgaande jaren kende de selectie van Arnemuiden weinig mutaties. Bart van Steveninck ging terug naar Yerseke, terwijl Maarten Bras ser overkwam van De Meeuwen. „We moeten zeker voor de top drie gaan", aldus Ottens. AZW Eddy van der Hooft heeft bij zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82