airco-garage.nl Zeeland veertig jaar heeft stilgestaan' vowfonge ouderen Hele gemeente is in Museum Westdorpe beeld voor koffieshop dicht voor restauratie BOSCH Antwerps schip weer bijna vlot Technologie voor het leven Sportproject voor Terneuzenaren tussen 55 en 65 jaar. B en W willen locatie niet beperken tot 'oude gemeente' Terneuzen. Zoektocht naar alternatieve lokatie is afgeblazen. Z PZC Vrijdag 31 augustus 2007 27 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen start dit najaar een project met het doel jonge ouderen tussen 55 en 65 jaar meer te laten bewe gen. Volgende week ondertekenen de gemeente Terneuzen, de ge meentelijke welzijnsorganisatie Aan Z en SportZeeland een conve nant voor dit Galm-Scala project. In de gemeente konden ouderen al langer meedoen aan Galm (Ge zond Actief Leven Model). Nu kun nen ook mensen met een chroni sche aandoening of lichamelijke beperking deelnemen aan een aan gepast programma Scala (Sportsti- muleringsstrategie voor mensen met een Chronische, Aandoening; een Leven lang Actief). Inwoners van Terneuzen, Bier vliet, Hoek, Zaamslag en Sluiskil in de leeftijd van 55 tot 65 jaar wor den binnenkort schriftelijk uitge nodigd om mee te doen aan een fitheidstest en het aansluitende be- weegprogramma. De fitheidstest is dinsdag 23 okto ber in het sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Er wordt on der meer gekeken naar de oog-hand-coördinatie, de knijp- kracht, de lenigheid en het uithou dingsvermogen. Aan de ingang van het sportcentrum kunnen de mensen de 'Wat eet en beweeg ik bus' bezoeken. In deze bus is infor matie te vinden over gezond eten en voldoende bewegen. Bezoekers kunnen onder andere op een inter actieve manier hun eigen eet- en beweegpatroon bekijken. Cappon brengt de bergmolen in Spui op gang. foto's Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het zoeken naar een goede locatie voor een derde kof fieshop moet niet beperkt blijven tot het grondgebied van de oude gemeente Terneuzen. Dat ant woorden burgemeester en wethou ders van Terneuzen op vragen van raadslid Cees Freeke (LCF). Die wijst erop dat raadsbesluiten uit de vorige gemeenten Axel en Sas van Gent nog altijd een wette lijke grondslag hebben en niet zo maar kunnen worden genegeerd. Zo hebben Axel en Sas van Gent altijd de nul-optie gehanteerd en koffieshops uit de gemeente ge weerd. Dus is het voor de inwo ners uit die voormalige gemeenten redelijk om te verwachten dat B en W de oplossing voor het speci fieke 'Terneuzens probleem' van overlast van drugstoeristen ook op het grondgebied van de 'oude ge meente' Terneuzen zoeken, vindt Freeke. Het college is het niet met Freeke eens. „Nee. Na de herindeling is een nieuwe gemeente ontstaan met één grondgebied. Overigens heeft de gemeenteraad bij de be sluitvorming op 26 juni zo'n beper king niet aangegeven." Burgemeester en wethouders weer spreken de kritiek dat niet wordt tegemoetgekomen aan verzoeken van inwoners van Westdorpe om afschriften van 'oude raadsbeslui ten'. Westdorpe verzet zich tegen een mogelijke koffieshop. Gevraagde informatie wordt, voor zover aan wezig en openbaar, en na betaling van eventuele leges, altijd ver strekt, verzekert het college. door Conny van Cremberghe WESTDORPE - Het dorpsmuseum van Westdorpe blijft voorlopig ge vestigd in de conciërgewoning van gemeenschapscentrum Concordia. Deze week gaat de deur van het museum dicht en worden twee ka mers in het gebouw gerenoveerd. Volgens curator Johan Thomas werd het hoog tijd dat er iets aan het onderkomen gedaan werd. „De collectie dreigde aan verrot ting ten onder te gaan. Het vocht- probleem wordt nu verholpen. Om dat te kunnen doen, worden twee kamers nu leeggemaakt, op geknapt en vervolgens opnieuw in gericht", zegt Thomas. Verwacht wordt dat het dorpsmu seum na de winter weer de deu ren kan openen. Op de aloude stek. De zoektocht naar een ander, beter onderkomen wordt voorlo pig gestaakt. Begin dit jaar zag het er nog naar uit dat het dorpsmuseum zou ver kassen. De oude Rabobank en een deel van de kerk werden als moge lijk alternatief onderkomen aange dragen. Toen de huisvestingspro blematiek in februari echt nijpend werd, deed de gemeente Terneu zen de stichting Oud Westdorpe, die het museumpje beheert, de toezegging dat de stichting kon re kenen op een subsiedie van acht duizend euro om de collectie vei lig te stellen. Dit geld wordt nu gebruikt om twee van de tentoonstellingsruim ten op te knappen. Thomas: „Ho pelijk kunnen we in de nabije toe komst de rest van het pand op knappen. De hoogste nood is nu gelenigd." ANTWERPEN - In het Verrebroek- dok in de Waaslandhaven van Ant werpen is gisteren een begin ge maakt met het weer vlottrekken van het schip Repubblica Di Ge- nova. Het container- en autoschip kapseisde op 8 maart. De reder heeft besloten het schip te herstellen. De Repubblica, 216 meter lang en 30,4 meter breed, is eigendom van rederij Grimaldi. Toen het kapseisde, waren 37 be manningsleden, ongeveer driehon derd containers en tientallen au to's aan boord. Bij het incident raakte niemand gewond. De berging kan volgens het Haven bedrijf wel 72 uur in beslag ne men. Tijdens de werkzaamheden geldt een vaarverbod in het gehele Verrebroekdok en een meerver- bod aan enkele kaaien. De op dracht voor het weer vlottrekken van de Repubblica Di Genova werd gegund aan de bergingsfirma Svitzer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71