PZC Wachten op achtste wethouder Piepklein feestje bij monument 25 Samenwerking parochies Terneuzen en Sluis ZEEUWS-VLAANDEREN 31 26 Sluis moet binnen zes weken nieuwe PvdA'er in college hebben. Op locatie zoeken naar 'Het spook van de vuurtoren' Hond Hellas terug bij zijn baasje Vrijdag 31 augustus 2007 Irritatie over afsluiten centrum Hulst bij Vestingdagen Tip? redtern@pzc.nl door René Hoonhorst SLUIS - Afdelingsvoorzitter Adrie Oosterling verwacht binnen zes weken een nieuwe PvdA-wethou- der van Sluis te presenteren. De nieuwe dagelijks bestuurder wordt al de achtste wethouder, die sinds de verkiezingen van maart vorig jaar aantreedt. Zo'n 25 Sluise PvdA'ers stelden woensdagavond laat de procedure voor het vinden van een nieuwe wethouder vast. De leden zien het liefst een in het besturen gepokt en gemazelde sociaal-democraat uit de eigen gemeente. Een aan de kwalificaties voldoende PvdA'er uit één van de twee andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten is welkom, als in Sluis niemand ge vonden kan worden. Mocht ook dat niet lukken, dan nemen de Sluise socialisten hun toevlucht tot de databank van het partijbu reau. Als vierde en laatste optie wordt een Zeeuws-Vlaamse kandi daat zonder politieke gebonden heid gedoogd als bestuurder. Voor zitter Oosterling verwacht niet dat het zover komt. Hij denkt binnen een week of vier een geschikte so cialistische kandidaat te vinden in West-Zeeuws-Vlaanderen. En an ders toch zeker één uit Temeuzen of Hulst. „Ik ben vanochtend aan het bellen gegaan om geschikte, eventuele kandidaten te polsen. Voorzitter Adrie Oosterling polst kundige, politiek ervaren kandi daten. „De belangstelling voor de wethouderspost valt niet te gen, leerde een belrondje me." De belangstelling valt niet tegen, leerde dat belrondje me." Oosterling is dan ook niet pessi mistisch. Hoewel hij zelf laat we ten dat de man of vrouw die uit eindelijk het Sluise college comple teert, wel door de wol geverfd moet zijn. „Het is natuurlijk niet makkelijk om iemand als Leen Wille met al zijn kennis, capacitei ten en ervaring op te volgen." De voorzitter is opgelucht dat het vertrek van voormalig wethouder Wille woensdagavond netjes is af gerond. De vergadering én Wille konden zich volgens Oosterling vinden in een verklaring. „Er wordt niet getwijfeld aan de inte griteit van Wille, maar door de wij ze waarop hij informatie aan be stuur en fractie heeft verstrekt, is het vertrouwen beschadigd." Ondanks de ervaringen met de pensioenvoorzieningen van Wille, houdt de PvdA niet op voorhand rekening met eventuele financiële consequenties bij de keus voor een nieuwe wethouder. Oosterling: „Daar denken we nog niet aan. On ze zoektocht is in de eerste plaats gericht op ervaring en capaciteiten van de toekomstige wethouder." WESTDORPE - De een noemde het een onooglijk kotje, de ander kon er niet meer van maken dan een vervallen schuurtje. Maar wat een opknapbeurt al niet kan doen. Het kotje aan de Graafjansdijk in West- dorpe is uit zijn vervallen status ontheven en gaat weer trots door het leven als 'uniek transformator stationnetje'. Reden voor een piep klein feestje bij een van Terneu- zens kleinste monumentale ge bouwtjes, vonden de Stichting Landschapsbeheer Zeeland en ge meente Terneuzen. Wethouder Jaap Bos opende gistermiddag het voormalige transformatorstation Reedijk, één van de oudste elektri citeitsstations van Zeeland. Zowel binnen als buiten is origi neel materiaal aangebracht, zodat oude tijden weer haast letterlijk herleven. Op een informatiebord wordt ingegaan op de geschiedenis van het huisje, dat is ontworpen door de in 1881 geboren Dordrecht- se architect Abel Antoon Kok. De Provinciale Zeeuwse Elektrici- teits Maatschappij Zeeland (PZEM) bouwde tussen 1921 en 1923 een grote centrale bij Westdor- pe. Het transformatorhuisje Ree dijk verdeelde de stroom vlak na de opening van de centrale over de aansluitingen in het dorp. Het station was een groot model met ondergrondse kabelaansluiting, waarmee het zich onderscheidde van 'hoogtorenstations' met bo vengrondse kabels. De vorm maakt het huisje nog zeldzamer, omdat deze bouwstijl nergens anders in de streek voor komt. BRESKENS - De Hulster jeugdboekenschrijfster An- neriek van Heugten is een nieuwe serie over zes kinderen uit het toeristendorpje Zandplaat be gonnen. Basisscholieren zochten gisteren naar het eerste deel, Het spook van de vuurtoren, bij de mooiste vuurtoren van het 'toeristendorpje' Bres- kens. Michelle uit groep zeven van de Openbare Basisschool toont met haar groepje het nieuwe boek. foto Peter Nicoiai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! TfP|s Bel 0800-0231231. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Elisabethparochie in de gemeente Terneuzen en pa rochies in de gemeente Sluis gaan intensief samenwerken. De samenwerking is een gevolg van de afname van de betrokken heid van mensen bij de katholieke kerk. Daardoor dienen zich steeds minder priesters, diakens en pasto raal werkers aan, meldt het be stuur van de Elisabethparochie in haar regioblad. „Ook zal er minder geld voorhanden zijn. Daarom heeft het bisdom besloten om de krachten te bundelen. In de pro vincie Zeeland zijn er drie samen werkingsverbanden: tussen de be staande parochies boven de Wes- terschelde, alle parochies in de ge meente Hulst met de parochie Koewacht en als laatste onze paro chie met die in de gemeente Sluis. Voor elk samenwerkingsverband is na 2010 één pastoraal team en één beleidsplan voorzien." Een projectgroep werkt aan een stappenplan, dat na goedkeuring van het bisdom volgend jaar kan worden uitgevoerd. -v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69