verdeelt Wolphaartsdijk airco-garage.nl WAT KOST EEN LITER.NL De Welle kan er weer even tegenaan BOSCH LITERS VAN VLISSIHGEN Nieuw asfalt voor wegen in Reimerswaal Noord-Beveland installeert Jongerenraad 't Mereltje Kruiningse christelijke basisschool is grondig opgeknapt. BPZC Vrijdag 31 augustus 2007 27 KRUININGEN - Drie wegen in de ge meente Reimerswaal krijgen woensdag 5 september een nieu we asfaltlaag. Het gaat om de Grintweg in Yerseke, de Oostweg in Krabbendijke en de Valckenisse- weg in Rilland. Vanwege het werk zijn de Grintweg en de Oostweg tussen 07.00 en 16.00 uur afgeslo ten. Voor de Valckenisseweg geldt dat verkeer vanaf de rotonde tot aan de Hontestraat vanaf 10.00 uur wordt omgeleid via de Putkil- weg. Het Shell benzinestation is dan alleen bereikbaar vanaf de ro tonde. In de nacht van 5 op 6 sep tember is de weg tussen 20.00 en 06.00 volledig dicht en is ook het bezinestation onbereikbaar. In oktober worden nog eens drie wegen aangepakt: de Burenpolder- weg en het voetpad op de zeedijk tussen Dam, Varkensdijk en haven in Yerseke worden opnieuw geas falteerd en de Kerkweg in Waarde wordt dan herbestraat. Technologie voor het leven WISSENKERKE - Een feestje is don derdag 6 september in Wissenker- ke wel op z'n plaats, want de ge meente Noord-Beveland instal leert dan officieel de Jongerenraad. Dertien leden in de leeftijd van 14 tot 24 jaar, gaan het college ge vraagd en ongevraagd adviseren op alle terreinen waar jongeren mee te maken hebben. De gemeen teraad heeft geld beschikbaar ge steld voor begeleiding door een jongerenwerker: Marja Schot. Er is ook een toereikend werkbudget waarmee de jeugd evenementen, activiteiten en pr kan organiseren. De jongerenraad vergadert elke eer ste dinsdag van de maand. UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE Vingino Salty Dog Noppies Barbara Farber Esprit Name-it etc. 'kTnoerboetiek Dorpsstraat 60 - Heinkenszand door Luc Oggel KRUININGEN - Een goeie lik verf, nieuwe vloerbedekking en kasten, enkele nieuwe ruimtes en een 'her schikking'; christelijke basisschool De Welle in Kruiningen heeft aan de binnenkant een metamorfose ondergaan. „Het was heel hard no dig", zegt directrice Marianne Kloosterboer. Het team en de kinderen hebben er wel wat voor moeten 'lijden'. „De verbouwing heeft zeven maanden geduurd, ik heb maan den in een hokje in de hal geze ten", herinnert Kloosterboer zich. Dat is nu wel anders. Niet alleen is de personeelsruimte uitgebreid, er is, tot grote tevredenheid van de directrice, tevens een directieka mer aan vast gebouwd. Maar het mooist zijn misschien nog wel de Onderwijzeres Katinka van de Glind met de leerlingen Noor, Moxi en Mila (vlnr) in de nieuwe RT-ruimte van De Welle. foto Mechteld Jansen nieuwe kamer voor remedial teaching en een computerruimte, waar straks zes pc's komen te staan. De Welle bestaat al ruim honderd jaar. Het schoolgebouw aan de Slotstraat is zo'n 35 jaar oud. Het is indertijd neergezet voor 95 leerlin gen, maar inmiddels is dat aantal opgelopen tot 120. Op grond van de prognoses heeft de school ech ter geen recht op een extra lokaal. Niet erg, zegt Kloosterboer. „Voor lopig hebben we weer genoeg ruimte." Wel vindt ze dat de ver bouwing erg lang op zich heeft la ten wachten. „Toen ik hier drie jaar geleden kwam zou het al ge beuren, maar toen was er geen geld. Nu blijkbaar wel." Desal niettemin is er ook behoorlijk wat zelfwerkzaamheid geweest. Zo heeft een vader een nieuw pla fond gemaakt en hebben onderwij zers en ouders in maart vijf zater dagen zelf de verfkwast ter hand genomen. Het is nu alleen nog wachten op nieuwe ramen aan de voorkant van het gebouw. „Ik hoop dat dat voor de winter gebeurt, want de stookkosten rijzen de pan uit", al dus Kloosterboer. De Welle wordt vandaag om 16.30 uur officieel heropend door burge meester J. Huisman van de ge meente Reimerswaal. Het is te vens het begin van een grote fancy fair, die tot 20.30 uur duurt. Het thema is 'multicultureel'. De op brengst gaat naar Plan Nederland. Het voormalige bejaardenhuis Zorgvliet waar de therapieën zullen plaatsvinden van het toekomstige centrum voor verslavingszorg. Inzet boven: D. Smalle- gange ziet er liever geen afkickkliniek komen. Inzet beneden: Wat K. de Kok betreft mag het centrum er wel komen. foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63