Afkickkliniek Verzet tegen verleggen lTjrle^rtre'< in 0ud sportpark 't Schenge Inwoners Kruiningen werken aan oprichting van dorpsraad Uitbreiding voor boulevard met watersport Activiteitenmarkt bij kerk in Sint-Annaland Zeelandbrug nacht dicht voor verkeer Initiatiefnemers vinden dat leefbaarheid in dorp achteruit gaat. Bewoners van oostrand Goese Polder bundelen krachten in vereniging. Waterschatten zoeken bij Goese Sas met IVN Pin Box Boys in Goes met uncut horrorbilly Fietser en brommer botsen op elkaar Achtste Veerse Meer sloepenrace Kortgene Dorpelingen wachten informatieavond door initiatiefnemers af. Vossemeer 26 Vrijdag 31 augustus 2007 PZC B SINT-ANNALAND - Op het parkeer terrein naast de nieuwe Bethel- kerk (hersteld hervormde gemeen te) in Sint-Annaland wordt zater dag van ïo.oo tot 16.00 uur een ac tiviteitenmarkt gehouden. Ook is er gelegenheid om de nieuwe kerk te bezichtigen. De Bethelkerk wordt vrijdag 14 september offi cieel geopend. De markt telt onge veer vijftig kramen. Daarnaast zijn er activiteiten zoals palingroken, glasbranden en stoelenmatten. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag van 0.00 tot 5.00 uur afgesloten voor alle verkeer. De provincie gaat onder andere cameramasten en tekstborden plaatsen. Het ver keer wordt omgeleid via de Storm vloedkering. Tijdens de werkzaam heden kunnen wel ambulances passeren. door Luc Oggel KRUININGEN - Kruiningen krijgt zeer waarschijnlijk een dorpsraad. Afgelopen woensdagavond heeft in het dorpshuis een eerste, ver kennende bijeenkomst plaatsge vonden waarin het draagvlak is ge peild. „Het ziet er positief uit", zegt Jan van der Weele, één van de initiatiefnemers. Tijdens de bijeenkomst waren vol gens Van der Weele zo'n 25 men sen uit alle geledingen van de dorpsgemeenschap aanwezig, zo als leden van sportverenigingen, ondernemers, horecamensen, Ons Boeregoed, de Oranjevereniging en het Rode Kruis. „Het is de be doeling om met een aantal van hen, zes of zeven mensen, een door Frank Balkenende GOES - Bewoners die aan de oost- rand van de Goese Polder wonen en tegen de verplaatsing van sport park 't Schenge richting hun wijk zijn, hebben zich verenigd in de Vereniging Bewonersbelangen Goese Polder Oost. 't Schenge schuift op termijn een stukje op voor het plan Waterstad: de omvorming van het havenin dustriegebied- tot woonwijk. Zo loopt straks de nieuwe weg naar Wilhelminadorp over de huidige voetbalvelden. Daarnaast wil de ge meente het restant van de west schans (waar nu het fietspad aan de Westhavendijk overheen loopt) in het plan Waterstad opnemen. Het voorlopige idee van het colle WILHELMINADORP - IVN, de vereni ging voor natuur- en milieueduca tie houdt zondag een zoektocht naar waterschatten voor kinderen. Op de oever van de Oosterschelde, bij het Goese Sas in Wilhelmina dorp, kunnen kinderen tussen zes en twaalf jaar gratis aanhaken om bij laag water diertjes, wiertjes schelpen en andere schatten te zoe ken. Vrijwilligers van IVN weten alles over de schatten te vertellen. Aanvang 13.30 uur. GOES - Café De Pompe in Goes biedt zondag voor de derde keer in anderhalfjaar tijd een podium aan de Pine Box Boys. De groep brengt, begeleid door banjo, con trabas, gitaar en viool, een meng sel van bluegrass en country, die de leden zelf omschrijven als un cut horrorbilly. Het concert in de Pompe begint om 21.00 uur. dorpsraad op te richten." Over za ken als het bestuur en rechtsvorm (stichting of vereniging) moet nog worden gesproken. Voor de vergadering was voorzit ter Adri Walhout van de dorps raad 's-Gravenpolder uitgenodigd om uitleg te geven en praktische tips te geven. Speerpunt van de dorpsraad-in-op- richting wordt het behoud van de leefbaarheid in het dorp, of, zoals Van der Weele het zegt, zorgen dat Kruiningen 'mee blijft gaan in de vaart der volkeren'. „Ik woon hier nu zeven jaar en dan zie je ge woon dat er iets moet gebeuren. Niet in de zin van dat het een rom meltje is, maar het aantal midden in Kruiningen krijgt, als vierde dorp in de gemeente Reimerswaal, zeer waarschijnlijk een dorps raad. Een eerste, verkennende vergadering is positief verlopen. ge is een deel van de velden van 't Schenge op te schuiven richting de Goese Polder. Daar ligt nog een groene buffer, die al de bestem ming recreatie (en dus ook sport) heeft. Alleen voor de bouw van kantines en gebouwen zijn proce dures nodig. Voor een deel van de gebruikers is de bouw van een sportpark op een nog te bepalen plek noodzake lijk. Het college van burgemeester en wethouders heeft nog geen be sluit genomen over de verplaat sing van 't Schenge. Dat is pas over enkele jaren aan de orde. Bewoners van de Goese Polder wil len echter geen sportpark naast hun deur. Ze vrezen dat hun woongenot achteruit holt (lawaai van sporters en publiek), dat er na tuur wordt opgeofferd en hun hui zen in waarde dalen. Met een vere niging denken ze sterker te staan in hun verzet tegen de plannen. KAPELLE - Een fietser en een brom fietser zijn gistermiddag op het Spoorpad in Kapelle met elkaar in aanrijding gekomen. Een 14-jarig meisje uit Kapelle fietste in een groepje en wilde een andere club inhalen. Daar reed op dat moment een 28-jarige Goesenaar op zijn brommer. Beiden liepen een her senschudding op en zijn met de ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. Het meisje had ook verwon dingen aan haar gezicht. KORTGENE - Morgen wordt in Kort gene de achtste Veerse Meer Sloe penrace geroeid. Rond de middag begint een spannende dagrace over 17 kilometer. Bij het invallen van de duisternis, rond half negen be gint een vlootschouw met verlich te sloepen. Na de prijsuitreiking, om elf uur, is het tijd voor het roeiersfeest, dat tot één uur duurt. standers loopt bijvoorbeeld wel te rug. Het verschil tussen Kruinin gen en Krabbendijke is wat dat be treft behoorlijk groot. Zeker gezien de ontwikkeling van het veerplein (dat wordt omgevormd tot een woonwijk met 250 huizen, red.) moet je gewoon zorgen dat er iets te doen is." Met Kruiningen meegerekend telt de gemeente Reimerswaal straks vier dorpsraden. In Hansweert, Waarde en Oostdijk zijn al dergelij ke organen actief Ook Rilland had een dorpsraad, maar die heeft zich zelf opgeheven vanwege onder meer een stroeve communicatie met de gemeente. In Hansweert dreigde men om dezelfde reden met ontbinding. Van der Weele laat zich er niet door afschrikken. „Van Adri Walhout hebben we een heel goed advies gekregen: pas op dat je als dorpsraad geen poli tiek gaat bedrijven." door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Wolphaartsdijk is er nog niet gerust op. Er komt een centrum voor verslavingszorg naar het dorp. Kleinschalig, dat wordt het gelukkig wel. Met maxi maal zestien behandelplekken. En de patiënten zullen zich vast formi dabel gedragen en oprecht zijn over hun beweegredenen om af te kicken. Maar welke dealers of ande re malafide figuren nemen ze in hun kielzog mee? „Het zijn toch mensen die uit een bepaald circuit komen. Daar laten ze ze niet zomaar gaan", zegt een vrouw bij supermarkt Meermarkt, die niet met haar naam in de krant wil komen. Ze verwacht veel verzet uit het dorp. Omdat men sen niet weten wat hen te wach ten staat. Deze week kregen de Wolphaarts- dijkenaren een uitnodiging in de brievenbus om woensdagavond 5 september naar De Griffioen te ko men. De initiatiefnemers van het centrum komen dan tekst en uit leg geven over de afkickkliniek. „Die bijeenkomst wil ik nog even wachten voordat ik er een oordeel over geef', zegt C. Luijendijk. „Het is altijd goed om mensen te hel pen, maar de invulling is net zo be langrijk." Voorzitter A. Huissoon van Vereni ging Gemeenschap Wolfaartsdijk proeft ook enige 'bezorgdheid' on der de bewoners van het dorp. „We wachten af wat er woensdaga vond gaat gebeuren. De reactie van Castle Craig zal bepalend zijn voor ons standpunt. Maar de me ning van het dorp zeifis net zo be langrijk." En die meningen lijken verdeeld. Wat bewoonster W. Meeuwse be treft mag het centrum er zo ko men. „Ik heb er geen last van." NW De plannen voor het centrum voor verslavingszorg kent zowel voor- als tegenstanders. De bewo ners van het dorp hebben be hoefte aan meer informatie. Maar, weet ze: „Veel oudere men sen zijn er wel bang voor. Ik werk bij de thuiszorg en dan hoor je dat. Ze denken dat de verslaafden op straat zullen lopen." Ook bewoner K. de Kok heeft er niet zoveel problemen mee. „Lie ver een verslavingscentrum dan een asielzoekerscentrum", vindt hij. „Mijn jongste zoon zit zelf in de branche. Hij studeert bewe gingstherapie aan het Cios en loopt nu stage." Patiënten krijgen in het centrum de mogelijkheid op therapeutische basis te sporten. Agrarisch ondernemer D. Smalle- gange is daarentegen huiverig voor de komst van de afkickkliniek. Hij woont op de hoek van de Naza reth en de Aardebolleweg, en zit dus dicht bij het vuur. „Mijn kinde ren zijn in de leeftijd van vijftien tot eenentwintig jaar", vertelt hij, vanaf zijn tractor. „Ik ben bang dat er iets gaat gebeuren. Mensen moe ten geholpen worden, dat is wel waar. Maar ze doen het zichzelf aan. Er komen ook mensen die aan drugs verslaafd zijn." Afkickkliniek in Zorgvliet De kliniek is een initiatief van het Schotse Castle Craig en GGZ Westelijk Noord-Bra- brant. De dagklinische behandelingen worden gegeven in het gebouw van het voormalig verzorgings huis Zorgvliet. »- In een nog nieuw te bouwen ge bouw komen zestien zitslaap- kamers voor de patiënten. Er wordt behandeld volgens het zogeheten Minnesota mo del; een multidisciplinaire bena dering voor het overwinnen van alcoholisme en andere ver slavingen. Het programma om vat een mengeling van gedrags wetenschappen en de principes van Alcoholics Anonymous en Narcotics Anonymous. Alleen gemotiveerde verslaaf den worden tot het program ma toegelaten. Castle Craig wordt erkend door het College van Zorgverze- keraars. SINT-ANNALAND - De watersport- boulevard in Sint-Annaland breidt verder uit. Jachtenmakelaardij De Valk opent er op korte termijn een vestiging. De watersportboulevard - zoiets als de meubelboulevard - is een ini tiatief van de lokale ondernemer B. Busman. Er zijn nu onder meer stallingsfaciliteiten, een botenlift, een showroom en diverse bedrijfs ruimten. Voor de jachtenmakelaar dij, die in oktober het geheel komt versterken, wordt een steiger aan gelegd, waaraan zo'n zeventig mo tor- en zeilboten kunnen liggen. Bij de jachtenmakelaardij komen in eerste instantie vijf mensen te werken, maar het bedrijf verwacht dat het later wel eens tot een uit breiding kan komen. De komst van het bedrijf is begeleid door de ontwikkelingsmaatschappij Rewin West-Brabant, die sinds kort ook voor Zeeland werkt. OUD-VOSSEMEER - Saroya Joppe uit Scherpenisse (foto) weet nog niet of ze morgen meedoet aan de trekkertrek in Oud-Vossemeer. Ze heeft haar teen gebroken. Als het ook maar een beetje gaat, doet ze mee, anders stapt man David op de trekker. Het evenement begint om 12.00 uur op bedrijven terrein Klaverveld. Het proeftrekken begint om 9.00 uur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62