N-Beveland kiest voor WV PZC 25 Zeeland Museum moet bord weghalen College wil oude vestingwallen in Tholen-stad in ere herstellen I I I I 1 I Billen Forse besparing haalt raad Noord-Beveland niet over de streep. 34 Zweedse bouwstijl anno 1954 en 2007 in Kruiningen BEVELANDEN-THOLEN 31 GOES - Historisch Museum De Be velander) in Goes moet zijn stoep- bord verwijderen. Volgens het college van B W is het bord in strijd met het uitstallin- genbeleid. „Als winkeliers geen borden op de stoep mogen zetten, mag het museum dat ook niet. We moeten één lijn trekken", zegt bur gemeester D. van der Zaag. Ook het bord voor de deur van de WV staat er illegaal. Tip? redactie@pzc.nl Een onzer collega's is jaloers op het journaille van De Gentenaar. Dat mocht onlangs verslag doen van een pikant evenement: het Belgisch kampioenschap Bikini Carwash, waarbij schaars gekle de dames auto's oppoetsen. „Waarom houden ze zo'n wed strijd nou niet in Zeeland?", ver zuchtte de Bevelandse verslagge ver, net terug van een saaie klus. Op dat moment plopte er een persbericht de mailbox binnen: demonstratie 'billen' in Waarde. De euforie ebde snel weg. De mo lenaar meldde dat iedereen mor gen het scherpen van de molen steen kan bekijken. 'Billen' in jar gon. En daar worden alleen nog molenfanaten opgewonden van. KRUININGEN - Ze schelen 54 jaar, maar verder is de gelijkenis groot. Aan de Langeviele in Kruiningen wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een woon-/werkvoorziening voor au tisten: tien woningen en een dienstencentrum (foto rechts). Die worden gebouwd voor de instelling voor gehandicapten zorg het GORS. De definitieve oplevering vindt plaats op 17 september. Qua stijl vertonen ze grote overeenkomsten met de Zweedse woningen in de nabijgelegen Henri Dunantstraat, die daar een jaar na de watersnoodramp zijn neergezet (foto links). Dat was dan ook de opzet van architectenbureau Fier- loos, dat de woon-/werkvoorziening heeft ontworpen. foto's Mechteld Jansen door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland wil toch in zee met de WV Walcheren Noord-Beveland. Een voorstel van Noord-Bevelands Belang (NBB), dat een besparing van 21.000 euro op jaarbasis zou opleveren, kon geen genade vinden in de ogen van de andere partijen. De NBB zag daarin een teken van de alou de scheiding tussen coalitie en op positie. De fracties van WD, CDA en SGP toonden zich ongevoelig voor de argumenten van de NBB. Die behelsden, behalve het geld, ook de kwaliteit van de dienstver lening en de speelruimte die de ge meente de komende vijf jaar heeft. Ruiterplaat BV is bereid gastheer te zijn voor Noord-Beveland voor jaarlijks 35.000 euro. De WV vraagt voor die functie 56.000 eu ro. Volgens de NBB kan Ruiter plaat het ook beter omdat de WV niet het hele jaar door zes dagen per week open is en niet, zoals Ruiterplaat, in de avonduren infor matie kan geven. Op Noord-Beve land klinken veel klachten over de WV. Hotels doen al niet meer mee omdat het lidmaatschap te weinig oplevert. De belangrijkste troef van de NBB was de contractduur. Die is met Ruiterplaat maar twee jaar terwijl de WV voor vijfjaar een gegaran deerde bijdrage wil hebben. Weliswaar is in de overeenkomst met de WV een evaluatie na drie jaar ingebouwd, maar de jaarlijkse betaling: 72.000 euro voor het gast heerschap, promotie en product ontwikkeling, blijft overeind. Vol gens NBB-raadslid C. van der Kraan kan Noord-Beveland zich helemaal suf evalueren; de WV heeft een vrijbrief voor vijf jaar, ook als de kwaliteit helemaal niet verbetert ten opzichte van de afge lopen jaren. In het NBB-amendement ging een deel van de besparing naar extra budget voor promotie door de W* Amendement Noord-Bevelands Belang sneuvelt in de gemeente raad. De coalitie van CDA, WD en SGP wil niet afwijken van de ingeslagen weg. WV. Die liet echter per brief we ten dat de functies van gastheer en de promotie .van Noord-Beveland niet gescheiden kunnen worden. De fractie van de PvdA toonde zich daarvan niet onder de indruk. Raadslid E. van de Klooster stelde splitsing als voorwaarde om met de WV een contract aan te gaan. Met de kleinst mogelijke meerder heid van stemmen werd het voor stel van burgemeester en wethou ders aangenomen: zeven stemmen voor en zes tegen. Over vijf jaar zal moeten blijken of de WV de doelstellingen van de gemeente heeft waargemaakt: min stens 4800 bezoekers van het kan toortje per jaar en een stijging van het aantal Noord-Bevelandse parti cipanten van 74 naar 83, die sa men 10 procent meer meebetalen. Danny Vera houdt zijn nummers klein op derde album Vrijdag 31 augustus 2007 Tip? redgoes@pzc.nl THOLEN - De oude vestingwallen in Tholen-stad worden in ere her steld. Door de overdaad aan groen zijn de verdedigingswerken nauwe lijks meer herkenbaar. Het Thool- se college wil daar wat aan te doen en ontwikkelt in de loop van het volgende jaar een visie. De vestingwallen stammen uit de periode rond 1600. Naast de wal len bestaat het stervormige verde digingswerk uit bolwerken en ves ten. De grachten werden in 2004 na zeventig jaar weer met elkaar verbonden. Van de oude wallen is tegenwoordig weinig te zien. Ze zijn vrijwel volledig begroeid met bomen en struiken, waardoor het zicht op het water is verdwenen. Het groen verdwijnt grotendeels. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Hond Hellas terug bij zijn baasje - tessst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61