Zeeland zich in tegen schadeclaims airco-garage.nl WAT KOST EEN LITER.NL aiMi im'h 11 iiHii minimum 11 li 111 Afkickkliniek verdeelt dorp Wolphaartsdijk BOSCH LITERS VAN VLISSIHGEH Raad richt zich op aanpakken huiselijk geweld Nieuwe punten bij onderzoeksopdracht aan college. Dorpelingen wachten informatieavond door initiatiefnemers af. S PZC Vrijdag 31 augustus 2007 27 Technologie voor het leven UITEINDELIJK TON! DE GOEDKOOPSTE ZIERIKZEE - De gemeenteraad pleit voor ontwikkeling van een beleid waarin de overheid invloed kan uitoefenen op het privéleven van burgers ter bestrijding van huise lijk geweld. De aanpak van deze problematiek betreft een van de nieuwe punten die zijntoegevoegd aan de zogeheten raadskalender voor de periode 2007 tot 2020. Deze kalender biedt een overzicht van de onderwerpen waar de ge meenteraad zelf acties voor onder neemt of opdrachten voor geeft aan het college van B en W. Vijf punten van de eerste raadskalen der zijn inmiddels gerealiseerd. Die betreffen onder meer de verga- derwijze van de raad, de eilandelij- ke infrastructuur en de sluitingstij den voor de horecabedrijven. Der halve is er ruimte ontstaan voor nieuwe onderzoeksonderwerpen. Een daarvan betreft de aanpak van huiselijk geweld door middel van overheidsmaatregelen. Het college liet gisteren in de gemeenteraads vergadering weten in het tweede kwartaal van 2008 een notitie over dit onderwerp voor te leggen. Badgasten bij een golfbreker aan het strand van Westenschouwen. Volgens nieuwe richtlijnen dient de reddingsbrigade op de hoogte te zijn van de loop van stroom en onderstroom bij elke golfbreker. foto Marijke Folkertsma door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Wolphaartsdijk is er nog niet gerust op. Er komt een centrum voor verslavingszorg naar het dorp. Het van oorsprong Schotse Castle Craig vestigt in sa menwerking met GGZ Westelijk Noord-Brabrant een kliniek op het terrein van het voormalig ver zorgingstehuis Zorgvliet. Kleinschalig, dat wordt het geluk kig wel. Met maximaal zestien be- handelplekken. En de patiënten zullen zich vast formidabel gedra gen en, oprecht zijn over hun be weegredenen om af te kicken. Maar welke dealers of andere mala- fide figuren nemen ze in hun kiel zog mee? „Het zijn toch mensen die uit een r bepaald circuit komen", zegt een vrouw bij supermarkt Meermarkt, die niet met haar naam in de krant wil komen. „Daar laten ze ze niet zomaar gaan." Ze verwacht veel verzet uit het dorp. Omdat mensen niet weten wat hen te wachten staat. Deze week kregen de Wolphaarts- dijkenaren een uitnodiging in de brievenbus om woensdagavond 5 september naar De Griffioen te ko men. De initiatiefnemers van het centrum komen dan tekst en uit leg geven over de afkickkliniek. 'Liever een verslavings centrum dan een asielzoekerscentrum' „Die bijeenkomst wil ik nog even afwachten, voordat ik er een oor deel over geef', zegt C. Luijendijk. Voorzitter A. Huissoon van Vereni ging Gemeenschap Wolfaartsdijk proeft enige 'bezorgheid' onder de bewoners van het dorp. „We wach men. „Ik heb er geen last van." Maar, weet ze: „Veel oudere men sen zijn er wel bang voor. Ze den ken dat de verslaafden op straat zullen lopen." Ook bewoner K. de Kok heeft er niet zoveel problemen mee. „Lie ver een verslavingscentrum dan een asielzoekerscentrum", vindt hij. „Mijn jongste zoon zit zelf in de branche. Hij studeert bewe gingstherapie aan het Cios en loopt nu stage. Dan kijk je er toch anders tegenaan." Agrarisch ondernemer D. Smalle- gange is daarentegen huiverig voor de komst van de afkickkliniek. Hij woont op de hoek van de Naza reth en de Aardebolleweg, en zit dus dicht bij het vuur. „Mijn kinde ren zijn in de leeftijd van vijftien tot eenentwintig jaar", vertelt hij, vanaf zijn tractor. „Ik ben bang dat er iets gaat gebeuren. Mensen moe ten geholpen worden, dat is wel waar. Maar ze doen het zichzelf aan." ten af wat er woensdagavond gaat gebeuren. De reactie van Castle Craig zal bepalend zijn voor ons standpunt. Maar de mening van het dorp zelf is net zo belangrijk." En die meningen lijken verdeeld. Wat bewoonster W. Meeuwse be treft mag het centrum er zo ko Het voormalige bejaardenhuis Zorgvliet waar de therapieën zullen plaatsvin den van het toekomstige centrum voor verslavingszorg, foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55