Zeeland PZC Plan Alert! breed omarmd Zedan'",rug PZC 25 Commissies openbare ruimte en samenleving-bestuur vergaderen nacht dicht SCHOUWEN-DUiVELAND 31 34 Kijkje in de toekomst? Alleen CDA ziet nog iets in het verplaatsen van de mosselvloot. Billen Hond Hellas terug bij zijn baasje Vrijdag 31 augustus 2007 Danny Vera houdt zijn nummers klein op derde album Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Terwijl er al jaren gepraat wordt over de herinrich ting van de Zierikzeese haven, ondergaat de directe omgeving van het naastgelegen Sas een metamorfose. Waar jarenlang de gasfabriek stond, ontwikkelde zich afgelopen tijd een brokje stadsvernieuwing, met eigen infrastructuur en een nieuwe damwand: het Rollandthof. Het project laat ons mogelijk door een kiertje naar de toekomst kijken. Want de gemeenteraad besloot gisteren dat er één plan van aanpak moet komen voor de haven én 't Sas. Die kun je niet los zien van elkaar, is de algemene opvatting. Als dat betekent dat ook de rest van de omgeving net zo ambitieus wordt aangepakt, staat Zierikzee nog heel wat vernieuwing te wachten, foto Marijke Folkertsma door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Is het nieuwe toekomst plan voor de Zierikzeese haven een stap vooruit of betekent het juist stUstand? De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland was het er gisteravond niet helemaal over eens. Feit was echter wel dat uit eindelijk alleen het CDA niet in stemde met het voorstel van Alert! om een werkgroep op te richten die de mogelijkheden voor de ha ven onder de loep gaat nemen. Die club gaat bestaan uit belangen behartigers als ondernemers, wa tersporters, vissers en omwonen den. Aan een paar punten mag de groep echter niet tornen. Zo moet de mosselvloot op z'n plek blijven en dient de haven goede losfacili- teiten te houden. Verder moet het aantal ligplaatsen hoe dan ook worden uitgebreid. Dat het idee van Alert! zou wor den aangenomen, was woensdag al duidelijk. Het werd toen al open lijk gesteund door alle partijen, be halve de PvdA en het CDA. De so ciaaldemocraten schaarden zich gisteren alsnog bij de meerder heid, waardoor het CDA alleen kwam te staan. A. Schouw gaf namens die partij aan sympathiek tegenover het voorstel te staan, maar het na ze ven jaar praten tijd te vinden voor actie. Hij pleitte ervoor het plan van onderzoeksbureau DHV uit te voeren. Dat voorziet onder meer Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. in het verplaatsen van de mossel vloot. „Dat is een pijnpunt", gaf Schouw toe. „Maar er moet nu echt gekozen worden." Leefbaar Schouwen-Duiveland ziet de oprichting van de werk groep juist als 'een stap in de rich ting van voortvarendheid', gaf J. van Burg aan. Ze zei vooral blij te zijn dat de zaak in beweging blijft. „De dreiging dat er helemaal niks met de haven gebeurt, lijkt nu wel weg." De PvdA, tot nu toe met het CDA voorstander van het DHV-plan, toonde zich opgelucht dat ze nu Het CDA blijft pleiten voor het verplaatsen van de mosselvloot in de Zierikzeese haven. De ande re partijen gaan akkoord met het oprichten van een werkgroep. niet meer vóór het verplaatsen van de mosselvloot hoefde te stem men. „Dat was eigenlijk ook geen reële optie", vond A. Vos. Andere alternatieven waren echter nog slechter, waardoor de PvdA bijna werd gedwongen die kant te kie zen, verklaarde hij. De WD zei verheugd te zijn dat de werkgroep een visie voor de ha ven als geheel gaat maken en er dus geen aparte plannen per on derdeel of deelgebied gemaakt hoe ven te worden. De meeste partijen toonden zich nog steeds wat bezorgd over de on duidelijkheid over hoe de herin richting betaald moet worden. SGP'er C van den Berge suggereer de dat de op te richten werkgroep ook daar een oplossing voor zou kunnen bedenken. ZIERIKZEE - De gemeentelijke com missies openbare ruimte (OR) en samenleving en bestuur (SB)her- nemen na het zomerreces volgen de week weer het vergaderschema. De commissie OR komt maandag vanaf 19.30 uur bijeen. De agenda vermeldt onder meer: herinrich ting Vissershaven Bruinisse, plan 'Buitengebied in beweging' en ver ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag op dinsdag van 0.00 tot 5.00 uur afgesloten voor alle verkeer. De provincie, ei genaar van de brug, plaatst camera- masten en tekstborden en verzet de rails en steunen waarmee later onderhoudswerk aan de pijlers wordt verricht. Het verkeer wordt omgeleid via de Stormvloedkering. Tijdens de werkzaamheden kun nen wel ambulances passeren. bouwing transferiumgebouw in Renesse. De commissie SB vergadert don derdag 6 september vanaf 20.00 uur. De onderwerpen daarin zijn onder meer privatisering buiten sport accommodaties en wijzigen verordening winkeltijden. Beide vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis in Zierikzee. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Een onzer collega's is jaloers op het journaille van De Gentenaar. Dat mocht onlangs verslag doen van een pikant evenement: het Belgisch kampioenschap Bikini Carwash, waarbij schaars gekle de dames auto's oppoetsen. „Waarom houden ze zo'n wed strijd nou niet in Zeeland?", ver zuchtte de Bevelandse verslagge ver, net terug van een saaie klus. Op dat moment plopte er een persbericht de mailbox binnen: demonstratie 'billen' in Waarde. De euforie ebde snel weg. De mo lenaar meldde dat iedereen mor gen het scherpen van de molen steen kan bekijken. 'Billen' in jar gon. En daar worden alleen nog molenfanaten opgewonden van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53