Martin van Geel: 'Het is geen pech' Svetlana Koeznetsova is net op tijd bij de les Nederlands dressuurteam moet op EK weer in de achtervolging op Duitsers 40 I Vrijdag 31 augustus 2007 PZC Technisch directeur oordeelt dat Ajax niet met druk kan omgaan. Sterk debuut Hans Peter Minderhoud, redelijke proef van Van Lieren. Joost Luiten gaat ijzersterk door Murray en Nadal met de nodige moeite naar volgende ronde. Haase ook snel klaar in dubbel US Open Samuel Eto'o twee maanden uit roulatie hij heeft. We waren twee keer be ter tegen Slavia, we hadden twee keer zoveel kansen, maar die ma ken we niet. We kunnen de trai ner en de staf niets verwijten. We staan achter de trainer en we gaan gewoon met elkaar door." Het con tract van Ten Cate loopt aan het einde van dit seizoen af De oplossing voor het probleem van de blokkerende spelers moet Ajax zoeken in het vergroten van het budget, vindt Van Geel. „Je moet de middelen vergroten, waar door je spelers kunt aantrekken uit een andere categorie." Zowel voorzitter John Jaakke als Van Geel wil dat de Uefa een hand je helpt bij het voorkomen van een sof zoals tegen Slavia Praag. Van Geel: „Als de transferdeadline wordt vervroegd van september naar 1 augustus, is dat veel gunsti ger. Bovendien vinden wij dat zelf- opgeleide spelers beter moeten worden beschermd door de Euro pese voetbalbond." Hoewel Ajax zichzelf via een vijfja rig beleidsplan ten doel heeft ge steld om structureel tot de beste zestien clubs van Europa te komen en daar voor de tweede keer op rij niet in slaagde, zijn de doelstellin gen na woensdagavond niet bijge steld. „Dat past niet bij Ajax." Ajax' technisch directeur Martin van Ceel verwijt trainer Henk ten Cate en zijn staf de uitschake ling voor de Champions League niet. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Het ontbreekt Ajax aan mentale weerbaarheid. Dat is de conclusie die technisch direc teur Martin van Geel heeft getrok ken na de uitschakeling in de voor ronde van de Champions League tegen Slavia Praag. „Trainer Henk ten Cate en zijn staf valt niets te verwijten." Hij heeft nauwelijks geslapen, maar toch ziet Martin van Geel er nog energiek uit. Uiteraard is hij te leurgesteld door de 2-i-nederIaag in Praag, maar Van Geel is niet ver rast door de uitschakeling. „We kunnen niet omgaan met druk en met verwachtingen," analyseert hij. „Als het moet gebeuren, kun nen wij het niet brengen." Moeiteloos graaft hij in zijn geheu gen. „Vorig seizoen, RKC uit. Bij een zege zouden we koploper wor den. Het werd 2-2. Nóg zo'n mo ment: Willem II uit, in de laatste wedstrijd van het seizoen. Als we er eentje meer hadden gemaakt, waren we gewoon kampioen ge- worden. Maar weer ging het mis." Ook de uitschakeling tegen FC Ko penhagen van een jaar geleden is zo'n ijkpunt dat de fragiele menta le staat van Ajax feilloos weergeeft. Op informele wijze evalueerde Van Geel het echec in Praag al met directie en bestuur. Komende da Martin van Ceel (links): „We staan achter de trainer (Henk ten Cate, rechts) gen zullen de kopstukken om tafel gaan zitten. De transfers van Wesley Sneijder en Ryan Babel zijn geen excuus voor de wanprestatie, vindt Van Geel. Ook de blessure van Edgar Davids wil hij niet opvoeren als verklaring voor de uitschakeling. „En het is ook geen pech. Die Tsje chen krijgen vijf kansen en ze ma ken er drie. Wij krijgen tien kan sen en we maker er één. Dat is geen toeval." Ajax blokkeert vanwege de samen stelling van selectie, oordeelt Van Geel. „De groep bestaat voor een deel uit jonge spelers uit de eigen opleiding. Die moeten nog wen nen aan spelen onder druk. En het zelfde geldt voor spelers die we en we gaan gewoon met elkaar door." foto Olaf Kraak/ANP overnemen van clubs uit de subtop. Ajax kan geen gearriveer de, ervaren spelers aantrekken om dat die salarissen niet te betalen zijn." Zichelf iets verwijten doet Van Geel niet, en ook de trainer blijft buiten schot. „Ten Cate heeft de spelersgroep zo goed mogelijk voorbereid met de middelen die door Koen de Vries TURIJN - Twee Zeeuwse dressuur ruiters hebben gisteren op de eer ste dag van het EK voor landen teams niet kunnen voorkomen dat Nederland vandaag voor de zoveel ste keer in de achtervolging moet op de Duitsers. Hans Peter Minderhoud uit West- kapelle debuteerde uitstekend met zijn merrie Exquis Nadine. Hij reed een proef waar weinig op aan te merken was. Na 28 combinaties staat hij tweede in de tussenklasse- ment met een score van 70.458%. Laurens van Lieren uit Schore deed het iets minder met de elfjari ge ruin Hexagons Ollright. Hij staat vierde met 68.542%. De twee Duitse deelnemers, Ellen Schulten-Baumer en Monica Theo- dorescu, staan op de plaatsen een en drie en namen daardoor een voorsprong op de grote rivaal Ne derland. Vandaag komen voor Ne derland Anky van Grunsven en Imke Schellekens-Bartels in actie. Bondscoach Sjef Janssen en Lau rens van Lierens coach en vader Leunus van Lieren spraken schan de over de waardering van Schul ten-Baumer. „Ik ben geschrokken hoeveel punten ze kreeg. Naar mijn idee is haar paard qua loop werk nog niet eens Grand Prix-klaar", vond Janssen. Leunus van Lieren sprak van een ramp- proef van Schulten-Baumer. „Als Laurens zo rijdt, krijgt hij nog niet eens 66%. De Duitsers hebben veel invloed in het jurycorps", was zijn conclusie. Janssen en Van Lieren hadden Hans-Peter. Minderhoud prima zien debuteren. „Hans Peter heeft meer dan goed gereden. Hij heeft bewezen dat hij het niveau met Nadine kan vasthouden", aldus Janssen, die Van Lieren vroeg in de middag een paar onnodige fout jes zag maken. „Maar hij reed be ter dan een paar weken geleden." Leunus van Lieren had zijn zoon en Ollright op prachtige wijze zien binnenrijden. „Hij kwam kaars recht de ring in, stond precies op de goede plaats vierkant stil en kreeg nog maar een zeven van het Duitse jurylid. Ook de uitgestrekte draf was daarna prachtig en weer kreeg hij maar een zeven. Tineke Bartels vroeg zich hardop af wat daaraan nog beter had gemoeten." Volgens insiders heeft Duitsland de titel al bijna binnen. Anky van Grunsven en Imke Schellekens Bartels kunnen de oosterburen al- leen nog passeren als Nadina Ca- pellman en Isabell Werth zwaar de fout in gaan. Voor het zilver hoeft Nederland niet te vrezen. Zweden staat al op vijf punten ach terstand. Wl Nederland staat op het EK dres- suur na de eerste dag ruim twee punten achter op Duitsland. De Zeeuwen Minderhoud en Van Lie ren staan tweede en vierde. CLENEACLES - Joost Luiten gaat met reuzenstappen voort op de Eu ropese Tour. De 21-jarige Bleiswijk- se profgolfer liet op zijn succes in het KLM Open (tweede) een knap pe eerste ronde in het Johnnie Walker Championship in Schot land volgen. Het grootste Neder landse talent voltooide de achttien holes op de befaamde baan van Gleaneagles gisteren in 68 slagen, vijf onder par. Hij deelt met die verrichting de vijfde plaats. Maar ten Lafeber staat op plus 6. door Cilya van der Kooy NEW YORK - Svetlana Koeznetsova liet zich gisteren op de banen van Flushing Meadows in slaap sussen door het Franse tegenstandster Ca naille Pin. Het verlies van de twee de set bracht de Russische tennis ster echter op tijd weer bij de les. Met een overtuigende 6-0 zette ze in het derde bedrijf de zaken recht. „Ik bewoog totaal niet in de tweede set en maakte veel te veel fouten", keek Koeznetsova terug. „Ik moet Pin complimenteren voor haar spel, maar ik ben blij dat ik mezelf heb kunnen herstellen." Koeznetsova heeft een bijzondere band met het toernooi in New NEW YORK - Robin Haase heeft zich ook in het dubbelspel niet kunnen plaatsen voor de tweede ronde van de US Open. De Haagse tennisser verloor gisteren met zijn Oostenrijkse partner Jurgen Mel- zer met 3-6 6-7 (5) van het Ameri kaanse duo Amer Delic en Justin Gimelstob. Haase maakte dinsdag in de partij in het enkelspel tegen de Serviër Novak Djokovic zijn de buut op een grandslamtoernooi. Hij ging kansloos onderuit tegen de nummer drie van de wereld. Svetlana Koeznetsova York. In 2004 behaalde ze in de Amerikaanse metropool de groot ste triomf in haar loopbaan. Na haar stunt kende ze wat mindere momenten. Ze verloor in 2005 al BARCELONA - Aanvaller Samuel Eto'o van Barcelona kan minstens twee maanden niet voetballen. De Afrikaanse sterspeler heeft een dij beenblessure. De spits, die vorig seizoen wegens een onwillige knie ook al vijf maanden uit de roulatie was, liep de nieuwe kwetsuur woensdagavond op in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Inter- nazionale (5-0-winst). Eto'o stond amper op het veld toen hij een scheurtje opliep in een spier van zijn rechterdijbeen. in de eerste ronde van de US Open, maar is inmiddels een con stante factor in de wereldtop. Koeznetsova heeft veel favorieten in haar helft van het speelschema. Maar ze maakt zich daar nu nog niet druk over. „Wat heeft dat voor zin?", vroeg ze zich af „Waar om moet ik weten hoe het Maria (Sjarapova) en Serena (Williams) gaat als ik nog drie, vier westrijden moet spelen voordat ik hen tref" De Brit Andy Murray had het giste ren ook niet makkelijk in New York. Hij had vijf sets nodig tegen de taaie Zweedse veteraan Jonas Björkman: 5-7 6-3 6-1 4-6 6-1. Rafael Nadal verbeet in de eerste ronde tegen de Australiër Alun Jo nes de pijn en versloeg uiteindelijk op karakter zijn opponent. Hij had daarvoor wel vier sets nodig: 7-5 3-6 6-4 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42