87 Op zoek naar de ZEUMERHIT 38 Groeten uit Limburg L^fm PZC -B, „In Sittard lachte deze jolige Walcherse mij uitno- der met Hollandse tafereeltjes uit de collectie in Limburg aan te treffen", aldus Janssens. Hij digend toe", mailt Leon Janssens uit Goes ons. van het Nederlands Bureau voor Toerisme. „Grap- kreeg hem mee. En van ons krijgt hij een T-shirt. De foto staat op het voorblad van een oude kalen- pig om zo'n kalender met zo'n Zeeuwse blomme Stuur ook uw foto naar zomer@pzc.nl. Saskia en Serge: Zomer in Zeeland. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ernst Jan Rozendaal De ultieme zeumerhit is natuurlijk 'Zomer in Zeeland' van Sas kia en Serge. Het is niet eens zo'n grote hit geweest. In 1971 stond het liedje twee weken in de top veertig, met nummer 33 als hoogste notering. „Maar het is ons bekendste liedje gewor den", zegt Serge. „We treden nog vier keer per week op en waar we ook komen, iedereen, van jong tot oud, vraagt of we 'Zomer in Zeeland' zingen. Hij vindt het moeilijk te verklaren. „Het blijft een liedje met een mooie melodie. We zingen het nog steeds graag. Maar waarom het zo blijft hangen, wat het precies zo bijzonder maakt, daar kunnen wij ook de vinger niet op leggen, anders maakten we er nog wel een paar. Het raakt de mensen, dat is duidelijk." De zanger vermoedt dat een televisiespecial in Veere wel aan het succes heeft bijgedragen. „We liepen aan de kaai in Veere en zongen dit liedje. Je had in die tijd twee televisienetten. Op het ene was een dominee en op het andere muziek. Ik denk dus dat heel Nederland ons heeft gezien." Dat 'Zomer in Zeeland' een echte evergreen is, blijkt wel uit de alternatieve versies die er bestaan (Omroep Zeeland draait er vanochtend een aantal). De Zeeuws-Vlaamse hiphopgroep Stormtroepers gebruikte in hun gelijknamige hitje een zinnetje uit het origineel. Peter Dieleman maakte een versie in Zeeuws dialect. Zijn beginzin Zummer in Zeeland, unfile bie Rilland is zeker zo bekend als die van S&S: Ochtend in Zeeland, een dorp aan de duinrand. Op internet circuleert nog de variant 'Zomer op Lowlands' Ochtend op Lowlands, een kater voor de fans). Serge kent niet alle versies, maar beschouwt de bewerkingen als een eer, of het nu pastiches zijn geworden of niet. „Beter één stempel dan geen stempel", zegt Serge. „'Zomer is Zeeland' is ons stempel." Zelf hebben S&S voor een verzamelcd ook een keer een nieuwe versie opgenomen. „Wij vonden het een ver betering, maar iedereen vond de oude versie veel mooier." Hij meldt het vanaf het bootje waarmee hij samen met Saskia over het Grevelingenmeer dobbert. Voor het duo is ook 2007 een zomer in Zeeland. Nog even en dan worden de stembus sen gesloten. Tot 12 uur heeft u de kans om te bepalen wat de zomerhit 2007 wordt, of wellicht de definitieve opvolger van 'Zomer in Zeeland'. Blof heeft nog steeds de beste papieren. In het tussenklassement heeft het viertal met 'Aan de kust' een comfortabele voorsprong genomen. Alleen met een gerichte actie kunnen ze nog van de overwinning worden afgehouden. Nog één keer de liedjes waarop u kunt stemmen: A. Paloma blanca van George Baker B. Surfin' USA van The Beach Boys C. Aan de kust van Bluf D. Walking on sunshine van Katrina the Waves E. Relax (Take it easy) van Mika. Stemmen kan tot 12 uur. Om 17.15 uur draait Omroep Zeeland de winnende plaat. De volledige uitslag leest u mor gen in de PZC Breng u stem uit door een mail naar zomer@pzc.nl Of stuur een sms met de tekst 'pzczeu- merhit' spatie A, B, C, D, of E naar te lefoonnummer 2002 Of stem via de site www.pzc.nl WMtililwMagHM www.omroepzeeiand.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40