Tijdlijn van vija 'Van je hotsie, knotsie, knetter' L_ 36 Museum Het Polderhuis laat zien waartegen het dorp heeft gevochten. PZC Vikingenboot den Rijn. de Aasa in het Polderhuis in Westkapelle is oorspronkelijk gebouwd voor het Archeon in Alphen aan foto Timo van de Kasteele door Timo van de Kasteele Noormannen, Romeinen, Duit sers en de zee zijn de grootste vij anden uit de Westkapelse geschie denis. Dat wordt duidelijk in het Polderhuis Dijk- en Oorlogsmu seum Westkapelle. Negende-eeuw- se zwaarden, leren schoenen uit de twaalfde eeuw en verschillende voorwerpen en foto's uit de Twee de Wereldoorlog worden tentoon gesteld. De bovenverdieping, waar het museum begint, vertelt de vroegste historie. Prominent in het midden staat een vreemde eend in de bijt: een zesenhalve me ter groot Vikingschip. Noorman nen in Westkapelle? Jawel. Al in het jaar 837 waren er Vikingen in Walcheren die het eiland leeg plunderden en het Frankische le ger versloegen. De vikingboot, ver noemd naar de Noorse koningin Aasa, is niet terug gevonden in Westkapelle, maar allerlei voorwer pen duiden erop dat hier daadwer kelijk Vikingen hebben gezeten. De boot past in dat verhaal. Hij is oorspronkelijk afkomstig uit het Archeon openluchtmuseum in Alphen aan den Rijn. Daar is de de boot nagebouwd. Toen de Vikingen waren vertrok ken, kreeg het dorp te maken met een met een heel andere vijand. In door Anoeska Gijzel Dat was het dan, het zit erop. De vakantie is voorbij. De plicht roept weer. Als na veel gehannes de tent eindelijk is ingepakt en alle spul len in de auto zijn gepropt, kan de terugreis beginnen. Hoe houd je de moed er dan een beetje in? Juist, door te zingen. Ter uitbrei ding van het repertoire 'Een potje met vet', 'We gaan nog niet naar huis' en 'We zijn er bijna' volgen hieronder enkele tips. Grote bergen zoute peren liggen in de zonneschijn. En een kussen vol met veren naast een fles met wijnazijn. Dozen vol met sperziebonen en een klaproos van beton. Wie wil in een fietsband wonen, rode biet op het balkon. Een heerlijke tekst die nergens op slaat en juist daarom erg leuk is. Vooral als hij door meerdere men sen in canon gezongen wordt. Een grote hit van Bert en Ernie met ge garandeerd een uur lang plezier in de auto. Voor jong en oud. En wie rijdt er op zijn paard door de prairie? Dat is Cowboy Billy Boem door de boeven zeer gevreesd. Er is nooit in 't wilde westen een cowboy geweest Die zo dapper was als cowboy Billy Boem. Van je hotsie, knotsie, knetter, van je jippie, jippie, jee. Maar zijn paard was zeer vermoeid en het wou niet verder mee. Maar hij moest de boeven vangen, dus hij nam een ander beest. En nu gaan we zelf bedenken wat voor beest dat is geweest. 'Neushoorn' roept iemand dan bij voorbeeld als antwoord, waarop het lied van vooraf aan begint. In plaats van paard wordt uiteraard neushoorn gezongen. Maak er een sport van de meest vreemde die ren te bedenken, zoals voorjaars mestkever, stompneusaap of de Ca ribische scherpsnuithaai. Zo kan dit lied oneindig doorgaan. 3 Voor mensen die het gevoel van vakantie en vrijheid nog even willen koesteren is deze Kinderen voor Kinderen-klassie ker uit 1981 absoluut onmisbaar. Op een onbewoond eiland loopt niemand voor je neus. ]aje voelt je d'r blij want lekker leven is de leus. Geen pietsie pech wantje hoeft er niets, valt er niet van je fiets, ligt op je luie haidewiets. Drinkt met je billen bloot melk uit een kokosnoot, je wordt vanzelluf groot. Op een onbewoond eiland zijn alle dagen fijn. Op een onbewoond eiland, daar zou ik willen zijn. 4 Niets is leuker dan zelf tek sten bedenken op bestaande melodieën. Eenvoudige deun tjes lenen zich daar uitstekend voor. Hoofd, schouders, knie en teen, knie en teen. Hoofd, schouders, knie en teen, knie en teen. Ogen, oren, puntje van neus. Hoofd, schouders, knie en teen, knie en teen. Frikadellen en patat en patat (ix) Mayonaise, curry, pindasaus Frikadellen en patat en patat Omroep Zeeland, PZC, PZC (2x) Krantje lezen met muziek erbij Omroep Zeeland, PZC, PZC. 5 Deze is voor de workaholics die niet kunnen wachten tot ze weer moeten werken. Om de stress vast op peil te brengen. Opzij, opzij, opzij, maak plaats, maak plaats, maak plaats, we heb ben ongelofelijke haast... ZOMERAGENDA OP PAD Open kerk De RK Onze Lieve Vrouwe kerk, aan de Singel bij het stadhuis in Vlissingen is opengesteld voor bezoekers. Op vrijda gen van 11.00 tot 17.00 uur. Struisvogelboerderij Rondleiding op struisvogelboerderij Mon- nikenwerve in Sluis. Kosten: €3,00 en kin deren tot 12 jaar €2,00. Sluis, Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve, Hogeweg 1, 12.30 uur, 14.00 uur, 15.30 uur en 17.00 uur. Tochten met historisch zeilschip Zeiltocht van 3 uur met historisch zeil schip De Scaldis of de Nieuwe Maen van uit haven Zierikzee. Reserveren verplicht. Prijs 15.00 euro per persoon. Informatie en reserveren: VW Schou- wen-Duiveland, telefoon 0900-2020233. Fair Basisschool De Welle in Kruiningen houdt een fancyfair ten bate van het kind dat de school al jaren sponsort via Plan Nederland. Plan Nederland geeft informa tie over de aanpak vanuit een speciale bus. Verder zijn er spelletjes en verkopin gen van moois en lekkers. Kruiningen, De Welle, 16.30 tot 20.30 uur. Small Sail Veere Aankomst schepen. Veere, omgeving Campveerse Toren, van af 15.00 uur. Boekpresentatie Gedichtenbundel van Piet Gerbrandy. En opening van tentoonstelling van fotograaf Gijs Haak. Middelburg, De Drukkerij, 16.00 uur. Zomermarkt Met om 17.00 uur trekkng loterij. Westkapelle, 12 tot 19 uur. Excursie door duisternis Natuurmonumenten houdt een excursie in de duisternis van het Heggengebied bij Nisse. Een gids vertelt hoe de nachtwe zens steeds meer moeite hebben met het vinden van donkere plekken. Aanmel den verplicht: 01 13-655268 ofwww.na- tuurmonumenten.nl Nisse, bezoekerscentrum Zeeuwse Schaapskudde, 21.00 uur Voertoer De Stelle Kinderen kunnen samen met de boer bij De Stelle in Ouwerkerk de dieren voeren. Eerst wordt voer verzameld op het land en in de schuur. Daarna doet de boer zijn dagelijkse ronde langs de dieren. De voertoer is om 10.30 uur en 15.00 uur. Kosten €3.00 per persoon. Informatie en kaartverkoop: VW Schouwen-Duiveland, telefoonnum mer 0900- 20 20 233. Fruitteeltbedrijf Vereecken Rondleiding en dia's over werkzaamhe den fruiteeltbedrijf van het. Met als afslui ting appeltaart en appelsap. Deelname: 5,- Fruitteeltbedrijf Vereecken Provincialeweg 6, Vogelwaarde. Beklimming toren Beklimming van de Sint Lievens Monstert oren. Deze robuuste toren wordt ook wel de 'Dikke Toren' genoemd. Zierikzee, Sint Lievens Monstertoren, 11.00-16.00 uur. Schelpdierentocht Vanuit Yerseke de Oosterschelde op met m.p.s. Adriana. Gidsen laten zien hoe de mossel- en oestervissers te werk gaan. Ook gaat de tocht naar de verwerkingsbe drijven. Informatie: 06-22089393. Yerseke Marstrand, 'Rondvaarten en Sportvisserij'-steiger aan de parkeerplaats/Beatrixhaven, 14.30 tot 16.00 uur. MUZIEK Opblaaspop-festival Metalfestival, met vandaag Apocryph (20.15-21.00), The Difference (21.30-22.15), Reason to Kill (22.45-23.30 uur) en After All (0.00-1.00 uur). Sas van Gent, Sportcafé Jeffrey's, vanaf 20.15 uur. Orgelconcert Rien Balkenende uit Middelburg geeft een concert in de Sint Jacobskerk in het kader van de serie gratis middagpauze concerten. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Orgelfestival Slotconcert en receptie met Erwin Neve op orgel. IJzendijke,- Protestantse Kerk, 20.00 uur. The Old Firm Ter afsluiting van het zomerseizoen geeft The Old Firm een concert. Domburg, Grand Cafe MarktZes, 21.30 uur. Horizon Pianokwartet met Bernd Brackman, Han nes Minnaar, Kim Huigens en Kees Wier- inga. In het kader van Zeeland Nazomer Festival. Middelburg, Abdijplein, 19.30 uur. K Ictus Ensemble Het ensemble brengt het theaterconcert Weill/Waits. In het kader van Zeeland Na zomer Festival. Middelburg, Abdijplein, 21.30 uur. P- Zomeravondconcert Optredens van jeugdorkest en slagwerk groep van Vlijt en Volharding, de Bray- bent en sambaband La Salsa Soe. Oost-Souburg, Karolingische Burcht, 19.30 uur. Ictus Ensemb Nazomer Festival Weill/Waits. Midi 21.30 uur. 4 Op boerderij De S boer de dieren vo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38