Cultuur Een gewone man in een glitterpak Zeeuws Orkest terug op oude stek 34 Vrijdag 31 augustus 2007 PZC Danny Vera houdt zijn nummers klein op derde album. Eerste repetitie in compleet vernieuwde concertzaal Middelburg. Zaterdag 1 september verschijnt deel 8! Danny Vera: „Het is maar muziek, entertainment." foto Ronald den Dekker door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Ordinary man, zo heet het nieuwe album van de Middelburgse singer-songwriter Danny Vera dat vanaf vandaag in de winkels ligt. Achter elk van de dertien nummers schuilt wel een verhaal. Notities van een gezamen lijke luistersessie. x. Over again. „Een leuk nummer om mee te openen, omdat het het gemiddel de van de plaat is: geen rock, geen ballad, gewoon een lekker liedje, dat gaat over mijn vriendin Esclaa. Er staan veel verschillende liedjes op de plaat, maar niet qua arrange ment. Het is een beetje terug naar de basis. Dat is ook een financieel ding, maar vooral wilde ik de lied jes laten horen zoals ze geschreven zijn. Het is meer een singer-song- writerplaat. Bij de vorige vroegen de liedjes er echt om uitgepakt te 'ledereen vindt het altijd zo apart wat ik doe, maar daar ben ik nooit op uit geweest' worden. Nu wilde ik het redelijk klein houden." 2. Less than nothing „Dit nummer stond al op mijn dvd. Voor mijn vorige cd wilde ik het al opnemen met Tren van Enckevort van Rowwen Hèze, om dat ik zijn accordeonspel te gek vind. Toen was er geen ruimte voor. Nu heb ik het een wat meer uitgeklede feel meegegeven en Tren benaderd. Het is precies ge worden zoals ik in gedachten had, met ook een Spaanse gitaar die de slag doet en een voortreffelijke con trabas van Aram Kersbergen. Het was de eerste single." 3. Could you be the one „Het is altijd lastig om een goede single te kiezen. Dit vind ik zelf een heel lekker nummer dat ook op meer zenders kan worden ge draaid dan Less than nothing, dat nogal stijlgebonden is. Of je single een succes wordt, weet je toch niet, want de Nederlandse markt is zo verzadigd. Je bent afhankelijk Danny Vera van mensen die het je gunnen en van goede marketing." 4. ïooo miles „Hans Pos, regisseur van Kapitein Rob, had me gevraagd een num mer te maken voor de film. Het moest een beetje nachtclubachtige sfeer hebben. Ik heb het dezelfde avond geschreven. Het leuke is dat ik het in het nummer heb over een 'redheaded girl'. Pas later zag ik dat Katja Schuurman in de film ook rood haar heeft. In de film zie je me het nummer zingen. Mijn meisje speelt er ook in mee. We zitten toevallig in dezelfde scène." 5- A58 „Een van mijn favorieten. Het geeft precies het gevoel weer dat ik heb als ik over die weg rijdt, 's nachts na een optreden ofzo. Dan ben je bij Bergen op Zoom en denk je: ah, thuis - en dan moet je nóg drie kwartier." 6. First time „Mijn neef heeft een dochtertje van anderhalf: Sienna. Dit num mer heb ik geschreven met de ge dachte dat zij ook een keer veer tien zal zijn en voor het eerst ver liefd wordt. De onzekerheid van jonge meisjes." 7. Ordinary man „Het titelnummer. Het gaat over mijn eigen relatie, mijn eigen onze kerheden. De titel vond ik wel ge past. Ik stond altijd in een glitter- pak op het podium, had een kuif en tatoeages. Iedereen vindt het al tijd zo apart wat ik doe, maar daar ben ik nooit op uit geweest. Het is meer een kwestie van lichte wan smaak. Ik ben maar een ordinary man, iemand die uit Middelburg komt en het leuk vindt om liedjes te schrijven." 8. Jack 8c me „Gaat over whiskey drinken, heel intensief Mijn moeder ging dood en ik heb me drie maanden klem- gezopen. Maar ik ben er niet in blijven hangen. Het is zelfs een vrolijk nummer. Als je iets ergs meemaakt, kun je dat het beste met humor bestrijden." 9. Maybe tonight, maybe tomor row „Ook zo'n snelwegnummer, waar bij je steeds harder gaat rijden. Die gitaarsolo aan het eind, van Ar nold van Dongen, vind ik echt ge weldig. Dat is een van de mooiste stukken van de plaat." 10. Steal my heart away „Wel wat verrassend qua stijl, met een lekkere groove. Ik had het al opgenomen, maar vond er iets op ontbreken. Toen zag ik Leona (Phi- lippo) op een zondag optreden in Schuttershof Daar was ik echt van onder de indruk. Zó'n strot. Ik heb haar opgebeld en gevraagd of ze dit nummer met me wilde in zingen. Ik vind het heel geslaagd. Lekker puntig, beetje funky zelfs." 11. What life brings „De tekst spreekt voor zich. Ik zag op tv een vrouw die kanker had en die haar medicijnen niet kreeg betaald omdat haar verzekeraar al leen andere medicijnen vergoed de. Over dat soort dingen kan ik me heel erg boos maken." 12. Living in a lie „Het meest rockende en volgens mij ook het meest verrassende nummer van de plaat. Het kwam er zo uit." 00. La vie en rose „Al mijn cd's hebben dertien lied jes, maar ik gebruik het getal be wust nooit. Dit nummer hoort bij mij. Mijn moeder floot het altijd toen ik klein was en toen ik later optrad in een honkytonkytent in Nashville, draaiden ze het toevallig bij het opkomen. Het optreden ging daarna helemaal geweldig. Die solo had ik eerst zelf gefloten. Op de set van Kapitein Rob kwam ik later Hans Dagelet tegen, die ver telde dat hij ook trompet speelde. Ik had al het vermoeden dat hij een soort Chet Baker-geluid had. Dat bleek te kloppen. Hij heeft die solo heel mooi ingeblazen." „Of het album aanslaat, kan ik niet voorspellen. Voor mij hangt er niet meer alles van af Ik heb in elk geval voor mijn dertigste drie al bums gemaakt en alles zelf ge daan. Dat is eigenlijk best goed. En verder: het is maar muziek, enter tainment." Danny Vera (30) bracht eerder de cd's For the light in your eyes (2003) en Hold on a while (2005) en de dvd Live at Het Arsenaal (2004) uit. Zijn muziek is opvallend populair in Turkije, waar hij tot twee keer toe een nummer 1 -hit scoorde. Zijn nieuwe album, Ordinary man, is in de tweede week van september cd van de week bij het porgramma Gouden Uren op Radio 2. Eind oktober gaat Vera naar Amerika, waar hij enkele keren zal optreden De Zeeuwse Concertzaal in Middelburg is weer in gebruik. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De vroegere Con cert- en Gehoorzaal in Middel burg, voortaan de Zeeuwse Con certzaal geheten, is weer in ge bruik. De strijkers van het Zeeuws Orkest repeteerden gisteravond voor het eerst in de compleet opge knapte zaal. Dat betekent nog niet dat de ver bouwing helemaal achter de rug is. Er wordt nog volop gewerkt om alle zaken af te ronden. Eind sep tember moet het eerste concert worden gehouden. De officiële in gebruikname is twee maanden la ter met een vierdaags openingsfes tival, van donderdag 22 tot en met zondag 25 november. Daaraan wer ken de vaste gebruikers van de zaal, maar ook diverse topensem- bles en regionale gezelschappen mee. Onder leiding van Douwe Eisenga en Jakko van der Heijden wordt de vroegere Concert- en Gehoorza- zaal omgetoverd tot een 'muziek- productiehuis', waar ook cd's wor den opgenomen. De concertzaal is weliswaar opge knapt maar op zich intact gelaten. Alles eromheen is echter compleet veranderd. De ingang is verplaatst van de Singelstraat naar de Verwe- rij straat. Wat een juweeltjes! ar Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "Angst op de Amsterdam" voor 1 euro in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36