winkel, niet met roken WAT KOST El bosch airco-garage.nl LITERS VAN VLISSINGEN Geluid raadzaal bereikt dieptepunt Piet VorfuuHp Geen kermis in Oost-Souburg Braderie in Gapinge Sprekers bij vergadering onverstaanbaar met vervormde stemmen. w PZC Vrijdag 31 augustus 2007 I 27 liter.nl UITEINDELIJK TOCH DE GOEDKOOPSTE door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - Er komt in okto ber géén kermis in Oost-Souburg. De gemeente verleent geen vergun ning omdat veel omwonenden van het Oranjeplein hebben laten weten dat ze overlast verwachten en dat ze bang zijn hun nachtrust te verliezen. „Mensen hebben voorgesteld een kinderkermis te houden met aangepaste sluitingstij den, maar dat is voor de kermisex ploitanten niet haalbaar", zegt woordvoerster M. longejan van de gemeente. Voorzitter P. Steketee van het Dorpsplatform Oost-Souburg had de terugkeer van de kermis naar het dorp op de agenda gezet en be treurt het besluit. „Omwonenden zagen al op tegen de kermis, maar nu met al dat vandalisme erbij, wil len ze helemaal geen kermis meer in hun straat. Op deze manier wijk je dus voor vandalisme en dat betreur ik." GAPINGE - In Gapinge wordt mor gen (zaterdag 1 september) de jaar lijkse braderie gehouden. In en om de Schotsehoek worden 35 kra men opgesteld voor ondernemers uit de omgeving. De ringrijdersver- eniging Gapinge houdt haar jaar lijkse sjezenwedstrijd. De braderie in Gapinge duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Vanaf 21.00 uur is er li- ve-muziek in dorpshuis De Spil. Technologie voor het leven door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De geluidsproblemen in de Vlissingse raadzaal hebben gisteravond tijdens de raadsverga dering een absoluut dieptepunt be reikt. Hoewel afgelopen weken vol op aan het geluidssysteem gesleu teld is, bleek meteen aan het begin van de avond dat niemand te ver staan was. Pas nadat met spoed het bedrijf Fix Showproducties uit Middelburg twee microfoons en een paar versterkers kwam installe ren, kon de vergadering vijf kwar tier later dan gepland, beginnen. Al vanaf de heropening van het stadhuis in november 2004 kampt de raadzaal met geluidsproblemen. Uit metingen bleek in juni dat het probleem niet zozeer ligt aan de geluidsinstallatie, maar aan de akoestiek van de zaal. Omdat de zaal niet ingrijpend verbouwd kan worden, is besloten het geluidssys teem zodanig aan te passen dat ver gaderingen en discussies voor ie dereen goed te horen zijn. Daar is afgelopen weken aan ge werkt. Het geluidssysteem zou in orde zijn voor de raadsvergade ring, werd gezegd. Maar niets was minder waar. Raadsleden waren dan ook behoorlijk ontstemd toen meteen al bleek dat de sprekers vol strekt onverstaanbaar waren. Het geluid werd niet alleen heel zacht weergegeven, de stemmen werden ook vervormd. „De installatie is vanmiddag nog getest", zei woordvoerster M. Jon- gejan van de gemeente gistera vond. „In de lege raadzaal klonk het redelijk. Wel anders dan an ders, maar er werd gedacht dat het wel zou gaan." Toen bleek dat er in het gemeente huis niemand was die het pro bleem gisteravond kon verhelpen, is het licht- en geluidsbedrijf uit Middelburg ingeschakeld. En met succes. „We hebben nog nooit zo'n goed geluid gehad", zei burgemeester Van Dok-van Weele verrast door de nieuwe microfoon. 1^ Al vanaf de heropening van het stadhuis in november 2004 zijn er problemen met het geluid in de zaal. Dit ligt aan de akoestiek en niet aan de installatie. Uit ledenmagazine "Nederlandse Fietsersbond. Ouderen zijn relatief vaak betrokken bij fietsongevallen. Dat baart de Fietsers bond zorgen. Belangrijke oorzaak is het steeds drukker en hectischer wordende verkeer. Om ouderen te helpen veilig te blijven fietsen, organiseert de Fietsersbond samen met de ouderenbonden fietsvoorlichtingsbij- eenkomsten. Daar worden ouderen geïnfor meerd over de omgang met het steeds druk ker wordende verkeer en het kiezen van veilige routes en krijgen ze tips over het verbeteren van de fietsveiligheid. Ook klagen veel ouderen over het gewicht van de heden daagse stadsfiets. Een zware fiets is lastig uit een schuurtje of de fietsenstalling te rijden. Helaas schiet de fietsënhandel daarin te kort. Ary joosse van Rijwielhandel Piet Voskamp, Middelburg erkende dit probleem en heeft besloten om in eigen beheer een fiets te laten maken. Het resultaat is een fiets die 25% lichter is dan de doorsnee stadsfiets en deze fietst ook soepel Een belangrijk uitgangspunt was dat de prijs in een normale prijsklasse moest vallen en dat is gelukt constateert Ary Joosse met gepaste trots: Deze Voskamp-fiets is echt uniek in zijn soort." Wilt u meer informatie neem dan contact op met Rijwielhandel Voskamp, of ga eens langs om de lichtgewicht fiets zelf uit te proberen. Ruud van de Waart stopt na 21 jaar met zijn winkel in rookwaren. „Sigaren uit Kameroen en Brazilië, pijpen en pijptabak uit Denemarken en Engeland. Om maar wat te noemen. Je hebt hier de wereld van genieten om je heen." foto Lex de Meester www.pietvoskamp.nl MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-61 31 87

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29