'Agenten nodig in Souburg' PZC -A- If fin 25 Bruggen dicht voor zwemmers Waterschap legt geld op tafel voor N57 als gemeente dat ook doet WALCHEREN 31 34 Monument van 122 meter Vlissingse raadsleden uit Oost-Souburg over vandalisme in hun dorp Billen Hond Hellas terug bij zijn baasje Vrijdag 31 augustus 2007 f ff JAfe (flu Danny Vera houdt zijn nummers klein op derde album Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - Op de glooiing in Vlissingen is gisteren De Lang- stellingen en particulieren. En in elke meter heeft de sponsor tief van de Stichting Vlissingen Promotie, de Stichting Vlissin- ste Bank officieel in gebruik genomen. Onderaan Boulevard de een tekst laten graveren. Deze variëren van een eenvoudige gen 2010 en de ondernemersclub Voor Anker. Zij hebben de Ruyter is een 122 meter lange, roestvrijstalen bank geplaatst, naamsvermelding tot een in memoriam. Daarmee is Vlissingen bank gisteren symbolisch overgedragen aan de Vlissingse sa- Elke meter is voor duizend euro gesponsord door bedrijven, in- een bijzonder monument rijker. De Langste Bank is een initia- menleving. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Geerard Eckhardt roept om een permanente politie post, Rijnco-Jan Suurmond is bang dat de jongeren uit het dorp zelf komen en van Tobias Meijers mag de politie haar verantwoorde lijkheid niet afschuiven op de bur gers. Maar over één ding denken Vlissingse raadsleden die 'op Sou burg' wonen hetzelfde: het is goed mis in hun dorp. En daar moet snel iets aan gebeuren. Nu schrikt hij nooit zo snel ergens van, maar vandalisme in Souburg verrast CDA'er Rijnco-Jan Suur mond uit de Van Visvlietstraat, evenmin. „Ik zie ze ook wel eens om drie uur 's nachts door de Ka naalstraat scooteren. Maar waarom gedragen ze zich zo? Wat missen ze, gezag of vermaak? Of zou het drank zijn, drugs?" Suurmond kent wijkagent Kees Schuit 'wel op papier, maar niet op de fiets'. „Ik zie wel politie, maar niet meer dan voorheen. Waarom volgen ze die jongeren niet naar huis? Probeer het via hun ouders." Hij wil dat de groep in kaart wordt gebracht. „Mis schien is het ook eens tijd om de hulp van een jongerenwerker in te roepen. Maar beloof niet te veel. Dat zagen we wel met de voetbal- kooi in de Witte Wijk. Die is nooit gekomen en dat heeft het vertrouwen geschaad." Geerard Eckhardt (PSR), uit de Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Burchtstraat: „De politie heeft het over kwajongensstreken, terwijl het veel erger is. Een jaar of tien ge leden fietsten er nog agenten door het dorp. Dat beeld moet terug. Een politiepost van twee perso nen op een dorp van twaalfdui zend inwoners is toch niet zo gek? Ik zal dat voorstellen." Dat mensen niet op de jongeren af stappen, snapt Eckhardt. „Ik heb het één keer gedaan toen ze die schapen in de Karolingische Burg van de dijk joegen, maar wat je dan te horen krijgt... Ik heb geen zin om met een blauw oog thuis Jongeren geven overlast in Oost-Souburg. De politie wijst op de eigen verantwoordelijk heid van burgers. Raadsleden spe len de bal terug naar de politie. te komen. Of dat ze je huis komen verbouwen, want dat schromen ze ook niet. Van mij mogen ze die jongeren vastzetten. Lik op stuk, inderdaad, en geen Halt, want daar lachen ze om." Dat vindt Tobias Meijers ook. Een politiepost ziet de WD'er niet zit ten. „Dan moet ik daar als burger ook terechtkunnen en dan zitten die agenten op kantoor. Terwijl ik ze liever op straat zie. Zo'n politie post geeft een vals gevoel van vei ligheid." Bij hem in de Dongest- raat krijgt Meijers weinig mee van het vandalisme. „Maar ik ken de verhalen. Ik denk dat de politie best weet wie die raddraaiers zijn. Ze kan ook eens zonder pet de straat op, om ze op heterdaad te betrappen. De politie moet de bur ger bijstaan, daar is ze voor." MIDDELBURG - De eerste bijdrage in het tekort van twintig miljoen eu ro voor de N57 in Veere is binnen. Althans, het waterschap Zeeuwse Eilanden verbindt wel voorwaar den aan de 'symbolische' bijdrage van 100.000 euro. Eén daarvan is dat ook de gemeente Veere over de brug komt. Die heeft al laten weten dat geld niet te hebben en MIDDELBURG - Schepen zijn zon dag enkele uren niet welkom op het Kanaal door Walcheren tussen Middelburg en Vlissingen vanwe ge een internationaal zwemevene- ment. Het kanaal is tussen 10.15 en 13.00 en tussen 14.00 en 16.30 uur dicht tussen de Schroebrug en de Keersluisbrug. Schepen kunnen tussen 13.30 en 14.00 uur wel pas seren tussen de Keersluisbrug en de Draaibrug in Oost-Souburg. dat is nog steeds zo, zegt wethou der J. Bostelaar. „Wij kijken wel naar de mogelijkheid om grond die we hebben gratis of voor wei nig geld beschikbaar te stellen. Trouwens, het is een prachtige boodschap, maar met één ton red je het niet." Rijkswaterstaat be schouwt het signaal echter als 'een morele steun in de rug'. Tip? redactie@pzc.nl Een onzer collega's is jaloers op het journaille van De Gentenaar. Dat mocht onlangs verslag doen van een pikant evenement: het Belgisch kampioenschap Bikini Carwash, waarbij schaars gekle de dames auto's oppoetsen. „Waarom houden ze zo'n wed strijd nou niet in Zeeland?", ver zuchtte de Bevelandse verslagge ver, net terug van een saaie klus. Op dat moment plopte er een persbericht de mailbox binnen: demonstratie 'billen' in Waarde. De euforie ebde snel weg. De mo lenaar meldde dat iedereen mor gen het scherpen van de molen steen kan bekijken. 'Billen'in jar gon. En daar worden alleen nog molenfanaten opgewonden van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27