Pierre Messmer overleden Mededeling van het waterschap Oud-premier speelde rol bij dekolonisering landen in Afrika. Vogelonzin Sollicitatieplicht Geen taxi's PZC Vrijdag 31 augustus 2007 1 1 PARIJS - De voormalige Frans pre mier Pierre Messmer is woensdag op 91-jarige leeftijd overleden. De Franse oud-president Jacques Chi rac heeft dat bekendgemaakt. Mess mer overleed in een ziekenhuis in Parijs. Chirac had in zijn verklaring uit sluitend lof voor Messmer. De voormalige officier van de Vrije Franse Strijdkrachten was premier van 1972 tot 1974, onder het presi dentschap van Georges Pompidou. Chirac noemde hem 'een held van strijdend Frankrijk' en een groots staatsman. De huidige Franse president, Nico las Sarkozy, zei dat Messmer een van de grootste dienaren was die Frankrijk ooit heeft gekend. Messmer sloot zich in 1940 aan bij het verzet en ontvluchtte het door de nazi's bezette Frankrijk niet lang daarna. Hij vocht vervolgens in Noord-Afrika en elders alvorens op D-Day de stranden van Nor- mandië te bestormen. Na de Tweede Wereldoorlog werk te Messmer in het door de Fran sen bezette Vietnam en speelde hij een belangrijke rol in de dekolo nisatie van verschillende Afrikaan se landen waar Frankrijk de scep ter zwaaide. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In de PZC van 29 augustus staat dat een deel van Terneuzen in rep en roer is omdat er een gevaarlijke ara is ontsnapt. Kinderen binnen, ramen en deuren gesloten hou den. Elke papegaaienkenner, als u die had geraadpleegd, had een heel ander verhaal opgehangen dan de PZC nu publiceerde. Ara's gevaarlijk? Kleine beestjes als de teek zijn veel gevaarlijker en die zijn er veel meer in de provincie. Opmerkelijk trouwens dat een ge meente een plaagdierbestrijder in de arm neemt om het dier te vangen. We gaan op de Ameri kaanse toer! Het onderschrift bij de grote kleurenfoto van de zwar te zwanen in PZC deugt ook niet. Zwarte zwanen zijn ingevoerd van uit Australië en kunnen het hele jaar door broeden, een paar met jongen in augustus is heel gewoon. En ja, ze zijn, en dat bedoel ik niet discriminerend, veel schaarser dan de autochtone knobbelzwaan en de hier overwinterende kleine- en wilde zwaan. Zo opmerkelijk is dat dus ook weer niet. Ted Sluijter, Repel 7, Burgh-Haamstede Mensen die buiten hun schuld hun baan verliezen moeten zo gauw mogelijk weer aan het werk (PZC, 29-08). Solliciteren is ver plicht. Doe je dat niet genoeg, dan kan dat gevolgen hebben voor de uitkering. Vaak moet je ander werk doen dan je gewend was. Voor onze volksvertegenwoordi gers is dat anders. Nu begrijp ik waarom zo veel jongeren politiek gaan studeren. Als er iets bespro ken wordt in de Tweede Kamer, zijn er soms maar een paar men sen aanwezig. Als ze na vier jaar af gevoerd worden, geen nood. Geen sollicitatieplicht, wel een riante uit kering. Krijgen ze een baan waarin ze minder verdienen, dan wordt het tekort aangevuld. Verweer van een politicus: We moeten op onre gelmatige tijden werken. Hij ver gat de ruim twee maanden vakan tie te noemen. Hoe is het mogelijk dat er zulke verschillen zijn tussen gewone Nederlanders en T\veede Kamerleden die daar voor ons zit ten en waarvoor wij betalen? A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg Ze willen niet dat we met alcohol op achter het stuur gaan zitten, maar wat gebeurt er hier op het ei land? Afgelopen zaterdagavond naar de havendag geweest in Zierikzee (PZC, 27-08). We wilden met 5 mensen om half 3 ('s nachts) naar huis met de taxi. Drie bedrij ven gebeld, overal de voicemail. Ho ren we later dat er GEEN taxi's meer rijden na 2 uur! We kwamen toevallig een kennis tegen met wie we mochten meerijden. Men wil dat we niet met alcohol achter het stuur klimmen, maar op deze ma nier... Leona Verlouw Tuinstraat 1, Nieuwerkerk Lozingsvergunningen bagger- en gronddepot Willem- Annapolder in Biezelinge, Autosloopbedrijf H.C. Stouten in Serooskerke en BP tank-station "Vliete" in Krabbendijke. Op 27 augustus 2007 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een lozingsvergunning op grond van de Wet veront reiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater van bagger- en gronddepot Willem-Anriapolder, gevestigd aan de Weg langs de Zeedijk in Biezelinge. Op 27 augustus 2007 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een lozingsvergunning op grond van de Wet veront reiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater van autosloopbedrijf H.C. Stouten, gevestigd aan de Oostkapelseweg 12 in Serooskerke (Walcheren). Op 27 augustus 2007 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een lozingsvergunning op grond van de Wet veront reiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater van het BP tankstation "Vliete", gevestigd aan de noordelijke rijbaan van rijksweg A58 in Krabbendijke. Wij zijn van plan de vergunningen onder het stellen van voor schriften ambtshalve te wijzigen. De besluiten liggen vanaf 3 september tot en met 15 oktober 2007 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaal- weg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; soms onEïchi in de hal van het gemeentehuis van de gemeente Kapelle, Kerkplein 1 in Kapelle, elke maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag van 9.00 tot 18.00 uur; bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis. Traverse 1 in Domburg, elke werkdag van 9.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur; bij het bureau Voorlichting van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1 in Kruiningen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op afspraak van 13.00 tot 16.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118-621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11