Boys tien goals gegroeid rekent niet op rol van betekenis PZC Vrijdag 31 augustus 2007 23 Thomas Croeneveld heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot de nieuwe Bruse spelmaker. Rustige jongen, niet te beroerd om meters te maken, voorbeeldig overzicht en fraaie trap. foto Dirk-Jan Gjeltema waarde teruggekeerd bij Graauw. Groede Groede plaatste zich vorig jaar voor het eerst in de clubhistorie voor de nacompetitie. „De doelstel ling is dit jaar daarom een plaats in de top vijf, met hopelijk een di recte periodetitel", aldus trainer Marty Bekooy. Hoofdplaat Hoofdplaat geldt na de tweede plaats van vorig jaar opnieuw als een belangrijke kampioenskandi daat. Vooralsnog is voor Guust van de Velde (47), de nieuwe trainer, een periodetitel het belangrijkste. „Er zijn meer kapers op de kust", zegt hij. „De concurrentie is alleen maar groter geworden." Sluis Op basis van de resultaten van de laatste jaren (met twee tiende en drie elfde plaatsen) lijkt Sluis dit seizoen niet meer dan een kandi daat voor de middenmoot. Trainer Izaak Verkeste werd opgevolgd door Jimmy Vanacker (ex-Oost burg), die de selectie versterkt zag met Patrick Vinke (Axel). Oostburg Na drie seizoenen Schoondijke te hebben getraind staat Wim Fenijn dit jaar aan het roer bij Oostburg. Zijn doelstelling is de vierde of vijf de plaats. „We zijn vier spelers kwijtgeraakt en hebben er maar twee voor terug gekregen", zegt hij. Vorig jaar eindigde Oostburg als vijfde. Philippine Philippine staat dit jaar voor het eerst onder leiding van Eric Van- hijfte. Zijn doelstelling is een plaats in het linkerrijtje. „En als Rudy Veraart: 'Ik zie zo zes ploegen die in aanmerking komen voor de titel' het kan een periodetitel", zegt hij. Nieuw zijn Pascal Wedage, Niels van Putten en Paul Begijn (allen Sluiskil). Schoondijke Na de derde plaats van vorig jaar hoopt Schoondijke dit seizoen op nieuw een rol van betekenis te spe len. „De doelstelling is minimaal een periodetitel", zegt Carlo Keij- mel, de nieuwe trainer. Van de se lectie van vorig jaar is Arjan de Fe- ijter niet meer beschikbaar. Terhole Na drie seizoenen ingedeeld te zijn geweest bij de reserve-elftal len maakt Terhole dit jaar weer deel uit van de vijfde klasse. Groot zijn de ambities van de dorpsclub niet. Het mikt op een plaats halver wege het rechterrijtje. Trainer is Marco van Vlierberghe. SDO'63 SDO'63 rekent ook dit jaar niet op een rol van betekenis. „Ik zou bijna zeggen: als we er maar in blij ven", aldus Ivo Kuipers. De ploeg verkeert volgens de oefenmeester in een overgangsfase. „Onze basis is te smal", zegt hij. „Het wachten is op een aantal B-junioren, maar die zijn momenteel nog te jong." Sluiskil Bij Sluiskil is na de degradatie van vorig seizoen alles erop gericht om het verloren gegane terrein te her overen. Arjo den Dekker (ex-Kloe- tinge) werd als trainer binnenge haald en de selectie werd versterkt met onder anderen Ibrahim Hele na (Axel), Ferdi Kabal (Zaamslag) en Hassan Kesikbas (RIA W). Elf spelers verruilden Sluiskil voor een andere club. Volharding Volharding is dit jaar opnieuw in de vijfde klasse A van het zondag voetbal ingedeeld. De ploeg uit Ovezande eindigde vorig jaar als zevende en hoopt dit seizoen aan sluiting te vinden bij de subtop. Vogelwaarde Vogelwaarde moest vorig seizoen genoegen nemen met de negende plaats in de eindrangschikking, de laagste klassering in ruim dertig jaar. Trainer Ivo Wouters is daar om uit op revanche. „We willen hoe dan ook meer punten pak ken." Onder andere Robin Oppe neer (gestopt) is niet meer beschik baar. IJzendijke IJzendijke nam afscheid van Mar- tijn Rijckaert, Veli Eryürük, Rick van de Voorde en Merijn van der Plas en verwelkomde Mike van Dierendonck, Patrick Dekker en Alexander du Fossé (allen Oost burg). De verwachtingen zijn niet al te hooggespannen. „We denken hooguit aan een periodetitel", zegt elftalleider Eddy Porreij. SCHEIDSRECHTERS ZONDACVOETBAL Groep 2: Peter van Loenen (Oost-Souburg), Pim van Nunen (Middelburg) en Marinus Nijs- sen (Oost-Souburg). Groep 3: MJ Bleumink (Goes), Arjen Bokelaar (Arnemuiden), Jacky Nijssen (Middelburg), Cis- ko Osmanovski (Breskens) en Peter Quinten (Colijnsplaat). Groep 1 fluit de hoofdklasse, eerste en twee de klasse. Groep 2 fluit de eerste en tweede klasse. Groep 3 fluit de derde en vierde klasse, reser ve hoofdklasse en dameshoofdklasse. Peter van Loenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 101