In tweeënhalf jaar tijd is Bruse SDO'63 'Vorig seizoen hebben we als team te weinig gescoord, dat was een beetje ons probleem.' Thomas Groeneveld Volharding is vreemde eend in de bijt in vijfde klasse A zondagvoetbal. 22 Vrijdag 31 augustus 2007 PZC SCHEIDSRECHTERS De Zeeuwse scheidsrechters hebben dit sei zoen flink ingeleverd. In groep 1 van het zater dagvoetbal is het korps twee plaatsen kwijtge raakt van de vier scheidsrechters die vorig sei zoen op dit niveau floten. Na de degradatie van Cees Toorenaar (Hein- kenszand) en Peter van Loenen (Oost-Sou burg) zijn alleen Sjaak Uitterhoeve ('s-Graven- polder) en Harold van de Ketterij (Goes) nog over. In groep 1 van het zondagvoetbal is helemaal geen Zeeuwse scheidsrechter meer aanwezig. Groep 2 in zowel het zaterdag- als zondagvoet bal zijn redelijk bezet met zes scheidsrechters (zaterdag) en drie scheidsrechters (zondag), waaronder zich enkele talenten bevinden. In Zeeuws-Vlaanderen is het helemaal slecht gesteld met de scheidsrechters in de groepen 1 tot en met 3. Cisko Osmanovski (Breskens) is de enige die op dit niveau mag fluiten. ZATERDAGVOETBAL Groep 1 Sjaak Uitterhoeve ('s-Gravenpolder) en Harold van de Ketterij (Goes). Groep 2: Gert Jan Wisse (Koudekerke), Kees van de Linde (Wemeldinge), Jos Simonse (Heinkenszand), Cees Toorenaar (Heinkens- zand), Bart Wattel (Serooskerke) en Jo-Annes de Badt (Goes). Groep 3: Erik Filius (Goes), Jan van de Velde (Vlissingen), Arthur Sardjoe (Vlissingen), Adri Schot (Poortvliet), Arjen Deurloo (Tholen), Mathijs Jobse (Oostkapelle), Jan Pleune (Burgh-Haamstede), Rien Bruinooge (Wemel dinge), Rob Venmans (Kapelle), Izaak Lamse (Heinkenszand) en Roel Kenson (Kloetinge). aar .je- .jj, rmtai k M Sjaak Uitterhoeve Bruse Boys kelderde tussen 1999 en 2004 van de eerste klasse naar de vierde klasse. Een succesvolle lichting voetballers heeft de club weer opgestuwd naar het niveau dat ze gewend zijn in Bruinisse. Februari 2005. Bruse Boys speelt tegen ZPR'84 uit Bergen op Zoom. Het is een topper in de vierde klasse, de kelder van het zaterdagvoetbal. Het wordt een draak van een duel. Marco Ketting en Peter Willemse zorgen voor een moeizame 2-0-overwinning in Bruinisse. De weg naar het kam pioenschap én een terugkeer naar de derde klasse wordt vervolgd. Ze zijn in Bruinisse niet zo snel gek te maken, weet ook voorzitter en oud-doelman Jacob Muller. „Als het goed gaat, lopen we niet met het hoofd in de wolken en als het slecht gaat, raken we niet in pa niek." Maar Bruse Boys in de vier de klasse, in de marge van het Zeeuwse voetbal, in de anonimi teit... Ze waren anders gewend. Bruse Boys speelde immers al sinds mensenheugenis met de bes ten mee. Hoek en Kloetinge kwa men vaker langs dan pakweg Stave- nisse en Mevo. En echt niet om de punten gratis op te halen. Nee, in 'Bru', wisten de tegenstanders, kreeg je geen punt cadeau. Met op gestroopte mouwen werden tril lende knieën ontvangen. Het kon stormen aan de boorden van de Grevelingen, maar binnen enkele jaren werd het er windstil. Van de eerste klasse in 1999 naar de vierde klasse in 2004. De routi niers waren afgehaakt en er ont stond een machtsvacuüm. Maar paniek stak nooit de kop op in Bruinisse. Het was alom bekend, dat de opvolging geregeld was. Terwijl het eerste elftal steeds ver der afzakte, steeg een jeugdteam naar grote hoogten. Jongens van het dorp die al vanaf de F'jes sa menspeelden. „Ze werden in bijna alle leeftijdscategorieën kam pioen", weet oud-voorzitter Henk Groeneveld. „En twee jaar geleden kwamen we voor een dilemma te staan", zegt Groenevelds opvolger Jacob Muller. „Wat moesten we met deze groep (destijds B-junio ren) doen? Als geheel naar de A's of als geheel naar de senioren? We kozen ervoor om de hele groep naar de senioren door te laten stro men. En die gok is héél goed uitge pakt. Zes spelers kwamen direct in het eerste terecht en werden als eerstejaars meteen kampioen." Augustus 2007. Bruse Boys speelt opnieuw tegen ZPR'84. In de be ker ditmaal. Het is allerminst een topper. Bruse Boys speelt inmid dels twee klassen hoger dan de be- nu." Maar hij beseft tegelijkertijd dat de toekomst van Bruse Boys er rooskleurig uitziet. „Ik zie deze jongens ook niet zo snel vertrek ken naar een andere club. Dat zit niet in hun karakter." Thomas Groeneveld heeft zich in no time ontwikkeld tot de nieuwe Bruse spelmaker. Rustige jongen, niet te beroerd om meters te ma ken, voorbeeldig overzicht en fraaie trap. „Toen we overkwamen uit de jeugd moest ik wennen aan het hogere tempo en de fysieke kracht van de tegenstanders. Door ons positiespel te verbeteren heb ben we dat opgevangen." Het enige dat nog ontbreekt in de selectie is een échte doelpunten maker. In de jeugdploeg was Ge rard Vogel de onbetwiste aanval sleider, maar hij moet nu routinier Emiel Dorst voor zich dulden. De ze ex-profis ook niet echt een doelpuntenfabriek, maar wel bal vast en in staat andere spelers in stelling te brengen. zoekers uit Bergen op Zoom. Zelfs met een trainingskampje in de be nen trakteert Bruse Boys de arme Brabanders op een pietpartij. Het wordt 12-1. En daarmee mag ZPR'84 nog van geluk spreken. In tweeënhalf jaar tijd heeft in Bruinisse een kleine paleisrevolu tie plaatsgevonden. De jeugdploeg van weleer vormt nu de ribben kast van de eerste selectie, met jeugdvrienden als Thomas Groene veld, Robin Meertens, Gerard Vo gel, Mats Willemse en Olaf Wil lemse. De dertigers Peter Willem se en Emiel Dorst fungeren als mentors voor de late tieners en vroege twintigers. Muller denkt dat Bruse Boys een moeilijk seizoen tegemoet gaat. „Het tweede seizoen in een nieu we klasse is altijd lastiger. De te genstanders kennen onze kracht „Dit seizoen moet ik meer doel punten maken", zegt Groeneveld. „Vorig seizoen hebben we als team te weinig gescoord, dat was een beetje ons probleem. Dat moet nu anders. Ik heb de opdracht meege kregen van de trainer om dichter bij de aanvallers te spelen, zodat ik vaker bij het doel van de tegenstan der kom." Tegen ZPR'84 toonde Bruse Boys dat het serieus werk maakt van de jacht op meer doelpunten. Twaalf goals. In tweeënhalf jaar tijd is Bru se Boys tien goals gegroeid. En als het dit seizoen nog niet wil luk ken met die doelpunten, geen nood. Muller: „We hebben dit sei zoen een talentvol team A-junio ren." De komende seizoenen zal Bruse Boys de vierde klasse alleen van grote afstand aanschouwen. Rudy Boogert I 5 I Ferdi Kabal behoorde een paar seizoenen geleden tot de eerste selectie van hoofdklasser Hoek. Dit seizoen speelt hij met zijn nieuwe club Sluiskil in de vijfde klasse A. foto Camile Schelstraete door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De vijfde klasse A van het zondagvoetbal bestaat dit seizoen uit dertien Zeeuws-Vlaam- se clubs, met het Ovezandse Vol harding als vreemde eend in de bijt. Algemeen worden Hoofd plaat, Groede, Sluiskil en Schoon- dijke en - in iets mindere mate - Corn Boys en IJzendijke als de be langrijkste titelkandidaten gezien. Corn Boys Corn Boys degradeerde vorig jaar uit de vierde klasse, maar rekent er op dit seizoen bovenin mee te doen. „Het probleem is alleen dat de concurrentie groot is", zegt trai ner Rudy Veraart. „Ik zie zo zes ploegen die in aanmerking komen voor de titel." Graauw Graauw-trainer Erik Mahu hoopt op basis van de resultaten van vo rig jaar dit seizoen „op een plaats bij de eerste vijf'. Marcel Verschu ren is na zijn uitstapje naar Vogel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 100