Zeeland Studenten stoeien met klederdracht Natuur in tijdens achtste Groene Maand Inwoner Sluiskil krijgt vijftien maanden voor gijzelen zoontje Cel en boete voor mishandeling Culturele verkenning van Zeeland voor eerstejaars HZ'ers. Dag van het platteland in Boerenbondwinkels Zeeuwse contactdag voor genealogen Boete voor dodelijk ongeval Meliskerke VAN SETPRIJS €1989.- PZC Donderdag 30 augustus 2007 3 5 door René Schrier VLISSINGEN - Als Duitsers en Chi nezen gaan stoeien met de Zeeuw se klederdracht kunnen er hele ra re dingen gebeuren. Dat was woensdagmiddag net de bedoe ling, in het Vlissingse kunstcen trum Willem 3. HZ-studenten uit beide landen zijn al enkele weken bezig met een culturele verkenning van elkaar, de Nederlandse taal en de provin cie Zeeland. In het centrum konden ze onder leiding van kunstfotograaf Remco van den Bosch aan de slag met de Zeeuwse klederdracht en typisch Zeeuwse attributen, zoals een paar- denmes of een viskorf. Drie dames uit Walcheren stelden de klederdrachten beschikbaar en het was aan de studenten daar creatief mee om te gaan. Aanvanke lijk was er nog wat schroom en kleedden ze zich precies zoals het hoort. Maar langzamerhand maak te de tupmuts plaats voor een vechtpet en kreeg het paardenmes de rol van een Japans samoerai zwaard. Van den Bosch was erg tevreden over zijn buitenlandse modellen. Sommigen hadden echt aanleg, zo bleek bij de fotosessie. Het is de be doeling dat de foto's uiteindelijk een prominente plaats in de Hoge school Zeeland krijgen. Michaël uit Eisenach, Lucas uit Xanten en Moritz uit Leverkussen spreken al een beetje Nederlands. Hun taal en Nederlands lijken wel een beetje op elkaar maar het grootste probleem is de vocabulai re onder de knie krijgen, vindt Mo ritz. Zeeland vinden ze erg mooi. Ze hebben voor een studie in Vlissin- gen gekozen omdat de locatie goed aansluit bij de opleiding wa termanagement die ze gaan vol gen. „Hier zie je alles aan den lijve waar we in de studie mee om zul len gaan", vertelt Lucas. Hij was al Vissen en schaal- en schelpdieren om op te eten zijn het leukst aan Zeeland eens eerder in Zeeland, ongeveer 15 jaar geleden op vakantie in Zou- telande. Nu bekijkt hij de provin cie met heel andere ogen. Vooral het uitzicht vanaf de Lange Jan was indrukwekkend, vertelt hij. Ook het bezoek aan Neeltje lans was de moeite waard, vinden de Duiters, omdat daar de strijd tegen het water en de maatregelen die de Nederlanders hebben geno men, goed te zien zijn. Zhang Xua is al aan zijn vierde jaar aan de HZ toe. Hij is als be langstellende met een vriend naar de culturele introductieweek geko men. Na zijn studie is hij volgend jaar weer van plan naar China te gaan. Om daar een baan te vinden, hoopt hij. Hij vindt de vissen en schaal- en schelpdieren om op te eten, het leukste aan Zeeland. En het weer, voegt hij er aan toe. De groep die aan de culturele in troductieweken meedoet bestaat uit 15 studenten. Ze hebben inmid dels aan verschillende projecten ge werkt, die vrijdag vanaf 15.00 uur gepresenteerd worden in het oude ROC-gebouw aan de Verlengde Bonedijkestraat in Vlissingen. Executieverkoop Op vrijdag 31 augustus om 11.00 uur te Bruinisse vindt een openbare verkoop plaats. Te koop wordt aangeboden: Een Tourcaravan, Tabbert Comtesse, kleur geel, compleet met inventaris, type 215562. Kenteken WV-61-NX, bouwjaar 1999. De verkoop komt voor rekening van H. van Poppel De plaats van verkoop: Bruinisse, Nieuwlandje 1. Bezichtiging een kwartier voor de verkoop. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de belastingdienst Zuid West, kantoor Goes. Voor inlichtingen tel. 06-51968578, (het kan zijn dat om een of meerdere redenen de verkoop niet doorgaat). De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. 'S-HEERENHOEK - Op zaterdag 1 sep tember wordt in de vijf vestigin gen van de Boerenbond de Dag van het Platteland gehouden. Dat gebeurt tussen negen en vier uur. Er zijn allerlei activiteiten (onder meer voor kinderen) en demon straties, ook worden oogst- en streekproducten getoond. De vesti gingen staan in 's-Heerenhoek, Oostburg, Hulst, Terneuzen en Tholen. KAPELLE - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Genealogische Ver eniging houdt op 1 september de 31e contactdag. Die vindt plaats in centrum De Vroone te Kapelle, vanaf 9.30 uur. De dag is bedoeld om gegevens aan te vullen en uit te wisselen. Er is een tentoonstel ling van oude foto's. Het genealo gisch centrum presenteert 150.000 rouwadvertenties. Ook uit Vlaan deren zijn genealogen aanwezig. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 85-jarige inwoner van Domburg conform de eis veroordeeld tot dui zend euro en een rijontzegging van een jaar. De man reed op 11 maart bij Meliskerke over de Kaas- boerweg. Hij kwam met zijn auto in de rechterberm. Bij het terugke ren raakte hij de fietsende 76-jari- ge M. van Keulen uit Biggekerke. Zij overleed ter plaatse. GOES - De hele maand september is uitgeroepen tot Groene Maand. In het Zeeuwse buitengebied wor den allerlei activiteiten gehouden, met de bedoeling mensen meer te laten zien van de Zeeuwse natuur en het landschap. Het thema van de achtste Groene Maand (die in et hele land plaats vindt) is land- at) en cultuurhistorie. aand begint zaterdag 1 sep- er met een natte laarzentocht Tholen. Op het programma erder diverse rondvaarten, s, rondleidingen en wande- Nadere bijzonderheden vinden op www.groene- 1. In de agendarubriek ZC zal dagelijks worden at er waar te doen is. MIDDELBURG - De 38-jarige man uit Suiskil, die op 7 mei zijn zoontje gijzelde, zijn stiefmoeder mishan delde en zowel zijn zoontje als het arrestatieteam met messen bedreig de is gisteren door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenis straf van 21 maanden waarvan zes voorwaardelijk. Het vonnis was overeenkomstig de eis. De man en zijn vriendin hadden de hele nacht geruzied over de op voeding van hun zoontje. Uitein delijk escaleerde dat. De man zette onder invloed van xtc-pillen en medicijnen zijn vriendin het huis uit. Vervolgens gijzelde hij zijn zoontje. Een arrestatieteam wist het zesjarige jongetje te bevrijden. Volgens de man hadden verkeerde interpretaties de zaak doen escale ren. De messen die hij naar het ar restatieteam had gegooid waren 'simpele aardappelschilmesjes'. MIDDELBURG - De rechtbank heeft gisteren een 43-jarige Terneuze- naar een celstraf van achttien maanden cel opgelegd waarvan drie voorwaardelijk. Ook moet hij 1000 euro betalen aan zijn ex uit 's-Heer Arendskerke opgelegd. De Terneuzenaar is schuldig aan mis handeling en bedreiging van drie van zijn vroegere relaties: twee vrouwen uit Terneuzen en een uit 's-Heer Arendskerke. D DIEZIJN WONEN LANGEVIELE 29 I MIDDELBURG Tel/fax 0118-615040 UmitjniiHmnui 3 ZITS MET 1.5 ZIT EN HOCKER ALS GETOOND IN STOF SOHO PRIJS EXCL. KUSSENS GERECHTSDEURWAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 24-08- 2007 blijkt, dat t.v.v. Willemina Margrieta Slabbekoorn, wonende te Goes, aan PHILIPPUS KLOOSTERMAN, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding van 22-08-2007 met aanzegging dat uiterlijk 05-12-2007 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde P. Kloosterman kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Sommige studenten van de Hogeschool Zeeland hebben aanleg om als model te poseren, merkte kunstfotograaf Remco van den Bosch, toen hij de Duitse en Chinese jongeren voor de camera kreeg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83