and Een kledinglijn en een safaripark Werkstraf wegens chantage UDEURLOO Geld voor watersportvereniging 25 - 50% korting ROZEN UITVERKOOP Aanleg Burghse ringwalburg is begonnen Vlissingse importeert Afrikaans textiel uit Zambia naar Spanje. B ZEEUWSE ROZENTUIN KATS Alleen Op Zaterdag 1 september 2007 10-17 uur Kat se Groeneweg 3,4485 PH Kats www.zeeuwserozentuin.nl RB SRI RB PZC Donderdag 30 augustus 2007 33 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De kans dat Andra Hoefkens (42) uit Vlissingen voor goed terugkeert naar Zeeland is erg klein. Na tien jaar heeft ze in Madrid haar draai gevonden. Ze is importeur van handbeschilderde stoffen uit Zambia, heeft een eigen kledinglijn en is mede-eigenaar van Mukambi Safari Lodge bij het Nationaal Park in Zambia. Deze week is ze voor een paar dagen te rug bij haar ouders aan de Vlissing se boulevard. Andra is geboren in Sint Laurens en verhuisde op haar tweede jaar naar Vlissingen. Zoals zo veel leef tijdgenoten ging ze in Middelburg naar de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren en studeer de ze daarna commerciële econo mie aan de Hogeschool Zeeland. Ze vervolgde haar studie in Rotter dam en begon een adviesbureau. Een jaar of tien geleden nam haar leven een grote wending. Ze emi greerde naar Spanje, waar haar man, een Nederlander, al woonde en werkte. De Vlissingse heeft een grote voor liefde voor zuidelijk Afrika. „Zim babwe, Zambia, Zuid-Afrika, die landen trekken ons enorm. De open vlaktes, de ruimte, de geu ren, de kleuren, de dieren. De na tuur is echt fantastisch." Al een paar keer had Andra gezegd dat het geweldig zou zijn om in Afrika een tweede basis te hebben: een huis en werk. Via kennissen in Zimbabwe kwa men ze uit bij een Nederlands stel dat in Zambia een safari lodge wil de openen. „We zijn zes jaar gele den met ons vieren op reis gegaan, hebben twee weken rondgetrok ken langs locaties die te koop ston den en zo zijn we bij het Kaftie Na tional Park gekomen, op ongeveer driehonderd kilometer afstand van de hoofdstad Lusaka." De lodge ligt aan de rand van het park dat ongeveer zo groot is als Zwitserland. In het verblijf is plaats voor maximaal 35 gasten. Er worden safaritochten gehouden en rondvaarten op de Kafue rivier. Op het resort wonen en werken in middels zo'n zestig mensen. Voor hun kinderen is een paar weken geleden een nieuwe school geo pend. „De eerste drie jaren is de lodge op afstand gerund. Wij deden het vanuit Spanje en het andere stel vanuit Amstelveen. Maar dat werk te niet. Het echtpaar uit Amstel veen besloot toen alles achter zich te laten, en met hun drie dochter tjes naar Zambia te emigreren. 'Zimbabwe, Zambia, Zuid-Afrika, die landen trekken ons enorm' Hun avontuur is ook op tv ge weest, op RTL 4. Van Amstelveen naar Afrika, heette het. Zij zorgen daar sindsdien voor de dagelijkse gang van zaken. Wij zijn vooral fi nancieel betrokken en steunen hen op de achtergrond", vertelt Andra. Tijdens die eerdere rondreis be zochten de twee stellen ook een klein bedrijfje waar handbeschil derde tafelkleden, servetten, la kens en ander textiel werd ge maakt. Andra: „Ik was daarvan zo onder de indruk dat ik besloten heb dat textiel te importeren in Spanje. Daarnaast ben ik van de beschil derde sarongs en omslagdoeken kinder- en dameskleding gaan ma ken." Ook andere landen importeren die stoffen en het kleine bedrijfje is inmiddels uitgegroeid tot een fa briek met 160 medewerkers. Andra ziet zichzelf nu niet meer te rugkeren naar Zeeland. Spanje is haar nieuwe thuis geworden. Het is het land waar haar zoon Shasa zeven jaar geleden is geboren en waar hij naar school gaat en zijn vrienden heeft. „Maar mochten we toch ooit nog een keer verhui zen, dan wordt het waarschijnlijk Afrika." De website van de safari lodge: www.mukambi.nl SSRfc Am'r-v wÉmmmM Andra Hoefkens heeft haar draai gevonden in Madrid. „Mochten we nog een keer verhuizen, dan wordt het waarschijnlijk Afrika." foto Lex de Meester door Willem van Dam MIDDELBURG - Spijt ja, dat hebben ze volop. Ze hadden hun slachtof fer ook een excuusbrief gestuurd, maar die weigerde hem te accepte ren. Gisteren veroordeelde de Mid delburgse politierechter een 28-jari- ge Goesenaar en diens twee jaar jongere vriendin tot werkstraffen, omdat zij in juni van dit jaar een plaatsgenoot zouden hebben ge chanteerd. De twee hadden van hun slachtof fer een bedrag van 12.000 euro geëist. Indien hij daar niet op in ging, zou het Goese stel het gezin van het slachtoffer op de hoogte stellen van diens - vermeende - buitenechtelijke escapades. Tot een overdracht van het geld kwam het niet. Het Goese tweetal had hun stadgenoot gesommeerd het geld achter te laten in een auto. Op dat moment greep de politie in. De hoofdverdachte boog giste ren deemoedig het hoofd. Hij ver klaarde dat het nooit de bedoeling was geweest het geld te incasseren. Hij wilde het slachtoffer slechts een lesje leren, omdat hij diens ver onderstelde amoureuze uitstapjes sterk afkeurde. „Het was een uit de hand gelopen grap." De officier van justitie sprak van een 'bizarre zaak' en een 'afschuwelijke actie', die grote-impact heeft gehad op de gemoedsrust van het slachtoffer én zijn echtgenote. Of het echt de bedoeling van het tweetal was ge weest het slachtoffer geld af te per sen, werd gisteren niet duidelijk. De politierechter, die rekening hield met psychiatrische rappor ten waarin de twee worden om schreven als verminderd toereke ningsvatbaar, vonniste vrij mild. De 28- jarige Goesenaar werd ver oordeeld tot een werkstraf van 160 uur en een gevangenisstraf van 42 dagen (30 voorwaardelijk), met af trek van voorarrest. Omdat hij al 12 dagen in voorarrest heeft geze ten, hoeft hij niet opnieuw de cel in. Dat geldt ook voor zijn vrien din. Die kreeg een werkstraf van 40 uur en 17 dagen gevangenis (waarvan 14 voorwaardelijk) met aftrek. De politierechter: „Ik denk dat u er genadig vanaf komt." DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee j tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl BURGH-HAAMSTEDE - De aanleg van de historische ringwalburg in Burgh-Haamstede is begonnen. De aannemer heeft de piketpaal tjes uitgezet en de grond is geëgd. Staatsbosbeheer herstelt de oude ringwalburg voor een deel in een situatie zoals het er vroeger heeft uitgezien. De Karolingische Ring walburg in Burgh is de best be waarde ringwalburg in Zeeland. Hij stamt uit de vroege middeleeu wen, waarschijnlijk gebouwd als woonplaats en vluchtplaats tegen roofzuchtige Vikingen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Watersportvereni- |[ng Arnemuiden krijgt veertigdui- jd euro subsidie van de gemeen- ^ddelburg voor de bouw van fuw clubgebouw. Het huidi- Juw is versleten. Het nieu- ^ouw wordt niet alleen ge hoor leden, maar ook door die jachthaven Oranje- idoen. pier A. de Vries (PvdA) ^ïbsidie gerechtvaardigd te De watersportvereniging ïrtclub met een behoorlij ke verenigingscultuur. Ze geven bij voorbeeld ook zeillessen aan kin deren. Nee, het is geen jachtclub. De vereniging en de jachthaven zijn gescheiden. Het nieuwe club gebouw is bovendien ook van toe ristisch belang." Toch is de watersportvereniging niet helemaal vergelijkbaar met een voetbalvereniging. „Dat is na tuurlijk appels met peren vergelij ken, maar het is wel een sportver eniging. De veldsporten kosten de gemeente jaarlijks heel veel geld. Dit is een vereniging die zelf de broek op kan houden, maar nu even een zetje nodig heeft. Dit kost de gemeenschap eigenlijk wei nig geld." In het clubhuis komen toiletten, douches, wasmachines en wasdro gers. In de kantine komen inter net- en televisieaansluitingen om op de hoogte te blijven van het ac tuele weer. De bouw van het club huis kost in totaal 3,5 ton. De stich ting recreatievaart Nederland draagt anderhalve ton bij. De vere niging zelf betaalt 160.000 euro, onder meer door sponsoracties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81