Voor de allerlaatste keer: bingo!!! Plan voor kwekerij zagers 15% korting! Borsele bekijkt of ontwikkelaar Sagro kan worden gedwongen schandvlek in Lewedorp aan te pakken Gemeente maakt eind aan wekelijkse bingo-avondjes. Inwoner Heinkenszand werkt aan bedrijf van hectare bij Roelshoek. Zomeractie: de hele maand september JandeNooijervof B PZC Donderdag 30 augustus 2007 31 I In de bovenzaal van het restaurant in het recreatiegebied Stelleplas werd gisteravond het laatste spelletje bingo gespeeld. foto Mechteld Jansen door Willem van Dam HEINKENSZAND - Bingo!!! In de bo venzaal van het restaurant in het recreatiegebied Stelleplas, even bui ten de bebouwde kom van Hein- kenszand, gaat een bescheiden ge juich op. Onder de balken van het zaaltje hebben zich zo'n vijftig bin- goërs rond de blankgelakte tafel tjes verzameld; meest vrouwen. De jongsten zijn net even in de twintig, de oudsten zijn de zestig ruimschoots gepasseerd. Sommi gen van hen komen er al jaren, 'ge woon, omdat het zo gezellig is'. Sinds gisteravond is het echter af gelopen met die wekelijkse bingo avondjes in Heinkenszand. Het mag niet meer, heeft de gemeente beslist. Op het gemeentehuis had men de Wet op de Kansspelen er nog eens goed op nageslagen en de conclusie was onverbiddelijk: de bingo-avonden op Stelleplas zijn illegaal en moeten dus verbo den worden. „Wat een onzin", snuift organisa trice Boerlage verontwaardigd. „Wat een onzin", vinden ook Lei- da Nieuwersteeg (6o), Nel de Rid der (54) en Anneke Pouwels (56). Elke woensdagavond rijden de drie vriendinnen vanuit Vlissin- gen naar Heinkenszand om er een potje bingo te spelen én om er wat gezelligheid te zoeken. Dat doen ze al een jaar of zes, „En nu pik ken ze dat van ons af Het is tien keer niks. Wat moeten we straks op onze woensdagavond gaan doen?" Leida heeft, zegt ze, nog even met de gedachte gestoeid om met een spandoek op de trap voor het gemeentehuis post te vatten. Toch maar niet gedaan. „Want ach, daar schiet je toch niks mee op." Aan de andere tafeltjes heerst even eens groot onbegrip: „We doen hier toch zeker niemand kwaad?" Het was in september 2001 toen Andrea Boerlage en haar man Cees het restaurant in de Stelleplas overnamen. De zaken marcheer den naar tevredenheid, alleen op de woensdagavonden bleef het een beetje stil. Waarom beginnen we geen bingo?, bedachten ze; dat levert vast en zeker aardig wat volk op en dat is goed voor de drank- omzet. Zo gebeurde. Het zaaltje liep elke woensdagavond aardig vol. Iedereen gelukkig: Andrea Boerlage omdat ze de omzet zag stijgen, de bingoërs omdat ze het reuze naar hun zin hadden. In maart van dit jaar ging het restau rant over in andere handen, maar wat bleef waren de wekelijkse bin go-avondjes. Tot de gemeente die onlangs verbood, 'omdat de organi satie niet aan de wettelijke eisen en verplichtingen voldoet'. Andrea Boerlage: „Ik voel me een beetje in de criminele hoek ge drukt. Als hier nou voor duizen den euro's werd vergokt, dan zou ik het begrijpen. Maar er gaat per avond niet meer dan 815 euro aan prijzengeld om, de gemiddelde in leg is op een hele avond tussen de vijftien en de twintig euro per deelnemer. Dus waar hebben we het over? Voor sommige mensen betekent de bingo hun enige uitje, en dat raken ze nu kwijt." En het verwijt dat haar bin go-avonden mogelijk gokversla ving in de hand werken? Ach, daar moet ze een beetje lachen. „Men sen die gokverslaafd zijn, komen echt niet naar zo'n eenvoudig bin go-avondje. Die gaan veel liever naar het Holland Casino." Andrea Boerlage heeft - zij het zuchtend - besloten om zich bij het gemeentelijk bingoverbod neer te leggen. Want in gedoe met justitie en politie heeft zij geen zin. Dus klonk het gisteravond voor de allerlaatste keer 'Bingo!' in het bovenzaaltje. Schrale troost voor alle bingoërs: ze vielen alle maal in de prijzen. Iedereen kreeg een doosje bonbons met daarom heen een feestelijke strik mee naar huis. Als afscheidspresentje. door Luc Oggel KRABBENDljKE - P. Harinck uit Heinkenszand ziet wel brood in het kweken van zagers. Hij wil, in samenwerking met de ZLTO, een één hectare grote zagerkwekerij op zetten bij Roelshoek, in de buurt van Krabbendijke. Harinck is naar eigen zeggen al drie jaar bezig om een wijziging van het bestemmingsplan te be werkstelligen. Dat is nodig omdat aquacultuur niet onder agrarische bestemmingen valt. Het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal wil volgens wet houder J. Sinke in principe wel meewerken aan het plan. Harinck kweekt al jarenlang hob- bymatig zagers. Hij heeft thuis in Heinkenszand vier bassins staan waarin hij de zee nabootst. „Ik vind het leuk om dingen uit te dokteren." Hij werkt nu nog als machinist bij Jac. Rijk in Heinkens zand, maar wil van zijn hobby zijn werk maken. „Na zestien jaar wil ik wat anders gaan proberen", ver klaart hij de ommezwaai. Harinck denkt een goede boter ham te kunnen verdienen, omdat 'er veel vraag is naar zagers'. Vol gens de ondernemer moet de za gerkwekerij een volwaardig bedrijf worden. Hij hoopt volgend jaar juli te kunnen draaien. door Harmen van der Werf LEWEDORP - Het desolate terrein van voormalige oliehandel Van den Dries in hartje Lewedorp is de gemeente Borsele zo'n doorn in het oog dat zij overweegt eigenaar Sagro te dwingen iets te doen met 'de schandvlek'. Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ruimtelij ke ordening) maakte dit gistera vond bekend op een informatiebij eenkomst in Lewedorp over de herinrichting van de Postweg, de oude rijksweg in het dorp. Van alles is al geprobeerd om Sa gro uit 's-Heerenhoek zover te krij gen dat het bedrijf het terrein van Van den Dries tot ontwikkeling brengt. De gemeente Borsele is er tevergeefs mee bezig geweest. „Wij waren bereid een financiële bijdra ge te geven", zei Vermue-Vermue, „maar Sagro wilde een veel groter bedrag." Zij had het later over 'en kele tonnen'. De wethouder heeft het idee dat Sagro achteraf spijt heeft van de aankoop. Woningcorporatie R8tB Wonen heeft vervolgens nog een poging gewaagd, maar die is ook op niets uitgelopen. De gemeente Borsele laat nu onderzoeken of Sagro met dwangmiddelen tot handelen kan worden bewogen. Op de informa tiebijeenkomst klonk een roep om seniorenwoningen op het terrein Van den Dries. Dit ligt aan de te herinrichten Postweg. Met de her inrichting wil Borsele niet langer wachten. Maart 2008 beginnen de werkzaamheden, eind 2008 moe ten ze afgerond zijn. op het herstofferen van Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden tel:0118-602937 www.jandenooijervof.nl Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 20% korting op rolluiken, 15% korting op terrasschermen plissédeuren en harde vloeren en 10% korting op raamhorren. i.a. Meubels! verlichting, tapijt, overgordijnen en vitrages, laminaat. 3. binnen- en buitenzonwering en bed, bad en keukentextie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79