Ook Goese raad ziet wel heil in aquaduct Rolstoelsport heeft toekomst In Zeeland Goesenaren moeten ook schrijven op het digitale ontmoetingsplein 's-Gravenpolder verdient mooiere entree via Goesestraatweg Beste sporters moeten Zeeland uit om te spelen in eredivisie. Bij ontwikkeling wijk Waterstad is brug over kanaal echt flessenhals. Nieuwe voertuigen Thoolse brandweer Muziek sluit autocross 's-Heer Arendskerke af Bevelandse molens open voor publiek Babbelaars bakken tijdens braderie Siergrassenweekeinde bij Het Groene Weegje Viswedstrijd aan de Westerschelde bij Bath 30 j Donderdag 30 augustus 2007 PZC B Ronald Colpa zou in Zeeland liefst een topclub zien. foto Mechteld Jansen door Mieke van der Jagt RILLAND - Gehandicaptensport op een hoog niveau in Zeeland, dat moet toch kunnen. Ronald Colpa uit Rilland doet al jaren aan rol stoelbasketbal maar moet, om in de eredivisie te kunnen spelen, voortdurend op en neer naar Eind hoven. En hij is niet de enige. De Goesenaren Mark Aalders en Leen- dert van Gilst en Edwin Schalkx uit Oost-Souburg, spelen ook bui ten Zeeland om op niveau te blij ven. Colpa: „De club in Middelburg heeft nog een paar mensen die makkelijk meekunnen in de eredi visie, maar die het ontzien om bui ten Zeeland te gaan. Met een spe ciaal trainingsweekeinde op 22 en 23 september willen we laten zien dat topsport voor Zeeland echt niet zo'n raar streven is en dat je helemaal niet zo heel erg gehandi capt hoeft te zijn om rolstoelbas ketbal of -hockey te spelen." Het idee voor een trainingsweekeinde kwam van een topploeg uit Keu len. „Die wil graag eens in Nederland trainen en de Stichting Gehandi capten Beveland (SGB) wilde het rolstoelhockey onder de aandacht brengen. Het is een heel gedoe om het te organiseren, want je moet sponsors zoeken en een zaal. Het is De Stenge in Heinkenszand ge worden, maar daarmee is alles aan een zijden draad komen te han gen. Ze hebben daar geen baskets en een tijdelijke voorziening kost 1.700 euro. Die heb ik nog niet." Ei genlijk moet het weekeinde, behal ve spelers en positieve energie, ook geld opbrengen voor de reis kosten van de Zeeuwen die voor het Europees Kampioenschap trai nen. „Daarom heffen we een klein beetje entree." Trainingsweekeinde moet aanto nen dat topsport in Zeeland best kan en dat je niet zo heel erg ge handicapt hoeft te zijn om in een rolstoelclub mee te sporten. door Frank Balkenende GOES - De Ringbrug over het ka naal Goes-Goese Sas moet worden vervangen door een aquaduct. De meeste Goese raadsfracties voelen voor het idee dat de projectgroep Waterstad heeft geopperd. De brug vormt nu al een blokkade voor het wegverkeer, met name in de spits. Bovendien werken de ver keerslichten op beide kruispunten aan weerszijden van de brug ook niet mee aan een vlotte doorstro ming van het verkeer. In de komende vijftien jaar groeit het verkeersaanbod op Ring baan-West met 25 tot 30 procent. Niets doen betekent files van hon derden meters lang. Als de ge meente de wijk Waterstad (twee duizend woningen) ontwikkelt op het havenindustrieterrein, wordt de verkeersafwikkeling nog proble matischer. Een aquaduct kan Goes van de ver keersopstoppingen op Ring baan-West en -Oost verlossen. SINT-MAARTENSDIJK - De blusgroe- pen Tholen en Sint-Maartensdijk hebben er elk een nieuwe tank autospuit bij. Ook hebben de korp sen de beschikking over een nieu we dienstbus die gebruikt kan wor den voor opleidingen en oefenin gen. De drie voertuigen zijn gister avond officieel overgedragen aan burgemeester W. Nuis. Voor be langstellenden was er de gelegen heid de nieuwe aanwinsten te be kijken op de Markt in Smerdiek. 's-HEER ARENDSKERKE - Twee bands treden zaterdag op tijdens en na de autocross aan de Oostweg vlak bij 's-Heer Arendskerke. Rockband Fuck speelt in de laatste pauze en komt na afloop van de cross om 18.00 uur terug in het voorpro gramma van de hoofdact. Hoofd act is bluesrockband Blendid. De autocross begint om 11.00 uur. De toegang is vijf euro. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Raadsleden spraken zich gisteren in een gecombineerde commissie vergadering over het vooront werp-bestemmingsplan Waterstad eendrachtig uit voor een onder zoek naar zo'n aquaduct. Technisch is dat geen probleem, fi nancieel wel. Uit de opbrengsten van de grondverlcopen in het plan Waterstad is 3,5 miljoen euro opzij gezet om de Ringbrug (de werkelij ke kosten liggen hogeren de toe- leidende wegen iets te verhogen en fiets- en voetpaden er onder door te leiden. Deze oplossing zit nog steeds in het voorontwerp-bestemmings plan Waterstad, maar het college en, nu ook de raad, zien meer heil in een aquaduct. Het verhogen van de Ringbrug lost het filepro bleem onvoldoende op. Een aqua duct kost zo'n vijftien miljoen eu ro, zodat de gemeente 11,5 miljoen euro moet zien te vinden. De 3,5 miljoen euro uit de grondverko- Het college studeert erop, maar veel Goese fracties zien het ook wel zitten: een aquaduct dat de Ringbrug vervangt. Het kost 15 miljoen euro, maar lost files op. COLIJNSPLAAT - Alle draaiende mo lens op de Bevelanden zijn zater dag 1 september te bezichtigen. Leden van het Zeeuws Molenaars Gilde gooien tussen tien en vier uur de deur open. Bezoekers krij gen een rondleiding. Voorzitter Piet Hazelager van het gilde draait zelf op de molen in Borssele. Frank en Jolien Roos, die de mo len in Colijnsplaat restaureren, krij gen zaterdag het eerste exemplaar van de nieuwe gildefolder. KRUININGEN - In Kruiningen wordt zaterdag 8 september een grote braderie gehouden. Op diverse lo caties in het dorp is tussen 10.00 en 17.00 uur van alles te doen. In Ons Dorpshuis aan de Berghoek straat zijn diverse optredens en de monstraties, evenals in café De Ko renbeurs. Ook zijn er ruim 80 kra men en is er onder meer babbe laars bakken, alpaca's en brand weerdemonstraties. pen mag ook voor de aanleg van een aquaduct worden gebruikt. Verschillende raadsleden maken zich zorgen over de verkeersafwik keling van de voor Goese begrip pen grote wijk. Zij onderstreepten gisteren dat noodzakelijke verkeers maatregelen moeten zijn getroffen voordat de wijk echt begint vol te lopen. Overigens is dat ook het streven van het college. Bestuurslid G. Henni van de Vere niging van Bewoners van het Goe se Meer liet gisteren weten dat de Houtkade moet zijn verbeterd (in clusief aanleg van fietspaden) voor dat de eerste bouwfase in Water stad begint, dus voor 2009. De gemeenteraad neemt 20 sep tember een besluit over het 120 miljoen euro vergende plan Water stad. Fracties lijken voor, zeker om dat de financiële risico's voor Goes beperkt zijn. De gemeente zit voor een kwart in het project, waarvoor een communautaire vennoot schap wordt opgericht. Daarin werkt ze samen met de projectont wikkelaars Proper Stok, Van Garde- ren Dekker en de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwer king. KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje in Kwadendamme houdt zaterdag en zondag het jaar lijkse siergrassenweekeinde. Behal ve de vaste planten zullen in het weekeinde vele soorten winterhar de siergrassen en groenblijvende bamboe's te zien en te koop zijn. De siertuin bij het bedrijf aan de Aalweg 1, is tijdens het weekeinde voor het publiek geopend en in de hoogstamboomgaard wordt van 10 tot 17.30 uur koffie geserveerd. BATH - De Bathse buurtvereniging Onderlinge Vriendschap houdt za terdag aan de Westerschelde een viswedstrijd. Er mag worden ge vist met één hengel. Inschrijven kan vanaf 17.00 uur in café Land en Scheldezicht bij Bath. De wed strijd is van 17.30 uur tot 19.30 uur. Deelnamekosten voor leden zijn 2,50 euro en voor niet-leden 3,50 euro. De prijsuitreiking is ook in café Land- en Scheldezicht. 'S-GRAVENPOLDER - De Goesestraat- weg in 's-Gravenpolder, dé toe gangsweg tot het dorp, moet een dorpser karakter krijgen, vindt de gemeente Borsele. Wie nu 's-Gravenpolder binnen komt via de Goesestraatweg, krijgt niet het idee in een dorp te rijden. De asfaltbaan is nog net zo breed als de weg tussen Goes en 's-Gra- venpolder. De inrichting van de Goesestraatweg valt zeker uit de toon sinds de aansluitende wegen in 's-Gravenpolder, de Langeweg en de 's-Gravenstraat, zijn gerecon strueerd en versmald. Hoe de Goesestraatweg moet wor den aangepast, wil Borsele niet in haar eentje bepalen. De gemeente wil breed overleg met de dorps raad,-aanwonenden en andere be langhebbenden. Voor de herinrich ting van de Goesestraatweg is van belang of het landbouwverkeer in de toekomst over de provinciale weg langs het dorp mag. Nu moe ten trekkers met aanhangers nog door 's-Gravenpolder. door Frank Balkenende GOES - Het digitale ontmoetings plein goesweb.net bevat nog te wei nig informatie van wijk- en dorps bewoners. „Mensen moeten zelf ar tikelen voor hun wijk- of dorpspa gina gaan schrijven. Het moet en kan nog een stuk beter", zegt op bouwwerker J. Bekker van SWMO Welzijn. Positief is dat onder de moederpa gina goesweb.net, het zogeheten portaal dat sinds mei operationeel is, inmiddels bijna alle dorpen en wijken met een eigen internetpagi na hangen. Alleen Wolphaartsdijk en Kattendijke ontbreken nog. „Daar werken we aan", zegt Bek ker. De informatie op de digitale dorps pleinen is voor het overgrote deel rechtstreeks uit de PZC overgeno men. Bekker vindt dat op zich niet zo erg, als bewoners zelf ook bij dragen over hun buurt, wijk dorpen leveren. De opzet vj interactieve digipleinen is nieuws op staat van bewoa er zo ook contacten 03 maar daar ontbreekt het nd Per dorp en wijk is er eeij heerder. Bekker zal hen ;1 aansporen om de bevolkil te maken voor het eigen Verder wil hij 'thema's' i'S ren. „Integratie bijvoorbd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78