Zeeland Herstel kerk tussen wal en schip PZC 29 Geen schepen door kanaal nQzomerfestival.nl I gratis concerten festivalhart, flbdij Middelburg I deDRVKKERY Brasseriemenu Naam h <0 Z00lonc) 28qu9t/m8s®pt2007 BEVELANDEN-THOLEN Wel geld voor toren, zeker dit jaar nog niet voor kerkgebouw Nisse. 38 33 GOES - De scheepvaart kan zater dag 1 september tussen 11.00 en 16.30 uur niet door het kanaal tus sen Goes en het Goese Sas varen. Zwemvereniging De Ganze houdt die dag de jaarlijkse zwemwedstrij den in het kanaal. De Ringbrug zal daarom een extra keer opengaan om 10.30 uur voor schepen die nog in of uit de histo rische haven van Goes willen va ren. Uiteraard gaat de brug tot en met 10.00 uur zoals gebruikelijk elk uur op het hele uur open. Van af 17.00 uur 's middags zal de Ring brug weer worden geopend. Bij binnenkomst kan worden afge meerd aan de wachtsteiger voor re creatievaart bij de sluis. e vanavond vanaf 17.30 uur met groene kruidensoep, andijviestamppot en limoenbavarois 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt511 Middelburg T0118886886 www.de-drvkkery.nl Tip? redactie@pzc.nl Blij was de Goese, dat ze ge vraagd werd mee te spelen in een voorlichtingsfilm van ROVZ en Rijkswaterstaat Zeeland. Het filmpje maakt kijkers duidelijk wat je moet doen om veilig uit de berm te komen als je daarin belandt. Afgelopen weekend was de eerste uitzending, op Maxi maal TV. Vol spanning zat de he iefamilie en de visite voor de buis. Iedereen was vol lof over de film, maar de aftiteling stemde de Goese minder tevreden. „Er staat M. van der Plasse. Die 'r' hoort daar helemaal niet." Het bezoek wist haar gelukkig te troosten: „Ach, het had nog erger gekund. Ze hadden de 'r' ook ach teraan kunnen zetten!" GOES - Pendelaars die hun fiets voor het station in Goes hebben geparkeerd, moeten vanaf van daag hun karretje zoeken op een aangrenzend, tij delijk parkeerterrein. Het Stationsplein wordt ont ruimd voor een grootscheepse herinrichting. Gis teren stond er nog een woud aan fietsen. Borden maken duidelijk dat reizigers hun fiets kwijt kun nen op het tijdelijke parkeerterrein bij het TNT-gebouw. Weinigen hebben zich die aanspo ring ter harte genomen. De gemeente Goes wilde twee weken geleden het plein al ontruimen, maar kwam er op de valreep achter dat de scho len nog niet waren begonnen. Om te voorkomen dat mensen vergeefs hun fiets zouden zoeken, werd de ontruiming uitgesteld, foto Mechteld Jansen door Harmen van der Werf NISSE - Het blijft hangen en wur gen met de kerk in Nisse. Restaura- tiedeskundige E. Brans van het ar chitectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft houdt er alvast re- 1 kening mee dat er 'in elk geval dit jaar geen subsidie' voor de restau ratie van het kerkgebouw wordt toegekend. Dit brengt zowel de gemeente Bor- sele als de protestantse gemeente Nisse in een lastig parket. Borsele is eigenaresse van de kerktoren, de protestantse gemeente van het kerkgebouw. Vorig jaar stelde de Rijksdienst voor de Monumenten zorg wel subsidie beschikbaar voor een opknapbeurt van de toren en niet voor het kerkgebouw. Voor de toren en het kerkgebouw was één aanvraag ingediend. In één keer beide objecten aanpak ken is goedkoper, onder meer om dat alles gelijktijdig in de steigers kan. En er speelde nog iets anders: het was vooraf bekend dat het sub sidieverzoek voor het kerkgebouw alleen niet zou voldoen aan de gel dende eisen. De Rijksdienst had de 'truc' door en kende alleen de subsidie (800.000 euro) toe voor de kerktoren. De gemeente Borsele en de protes tantse gemeente Nisse voelen er nog altijd weinig voor om de kerk toren en het kerkgebouw apart te restaureren. Zij willen wachten op een bijdrage voor het kerkgebouw. „Dit jaar lukt het niet meer", voor Opknapbeurt van beeldbepalen de protestantse kerk in Nisse hangt op verdeling van rijkssubsi diegelden, wat volgens architect Brans één grote tombola is. ziet architect Brans op basis van de subsidie-eisen van Monumen tenzorg. „Bij de ronde voor 2009 kan Nisse er wel invallen, maar de verdeling van de restauratiegelden is één grote tombola." 'Lastig' blijft het, zeker omdat er een uiterste datum is verbonden aan de subsidie voor het werk aan de toren. „De restauratie moet eind 2008 klaar zijn", vertelt Brans, „anders dreigt de bijdrage te vervallen. We gaan dit nog pro beren te plooien met Monumen tenzorg." Veel stenen in de kerktoren van Nisse zijn 'weggeteerd' en moeten worden vervangen. Het kerkge bouw lijkt op het eerste gezicht minder aangetast. Problemen zit ten meer van binnen. Zo is een aantal dakspanten door lekkages deels weggerot. Een grote klus is de vervanging van de leien op het dak. Die zijn aan het einde van hun levensduur. Met de restaura tie van de hele kerk in Nisse is al met al 1,6 miljoen euro gemoeid, waarvan ruim een half miljoen eu ro voor het kerkgebouw. Brans: „Stel dat er geen geld voor het kerkgebouw komt, dan moet al leen de kerktoren maar in de stei gers." Hairspray: Smullen van de vitale Sixties Vlissingse heeft een kledinglijn én een safarilodge Donderdag 30 augustus 2007 Tip? redgoes@pzc.nl zo 2 sept Zefiro Torna folk/jazz ma 3 sept Dez Mono theatrale blues di 4 sept Jcf Neve Trio jazz uuo 5 sept Poetracks met o.a. éllen ten Damme en Mieke Stemerdink do 6 sept C 64 Orchestra gamemuziek elke avond na afloop DJ Reza aanvang 2 lu30 hoofdsponsor A m* info zie nazomerfestival.nl deltm of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) the multi-utility company mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u via onze website www.pzc.nl/spaaractie. it ze ook afhalen bij onze klantenbalie, abonnement spaart u sneller! -0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77