Bart(i7): 'Ze pakken alles van ons af Nadere studie naar "°ge.fe geluidsnormen vom bouw aan Glacisweg 1 Woningen nabil Sasse Poort De befaamde 'sjamps' sluit. Wie opent een nieuwe disco in Hulst? Vrouw gewond bij aanrijding in Oostburg Automobilist loopt nat pak op bij controle Bestuurster belandt op fietspad in Terneuzen Beschonken vrouw negeert rijverbod Appelplukdag bij Fruitbedrijf Van Assche Z PZC Donderdag 30 augustus 2007 33 Vroeger was het in het weekend drie dagen volle bak bij 'de sjamps'. archieffoto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer HULST - Iedereen uit Hulst en om streken die de afgelopen dertig jaar jong is geweest, heeft herinne ringen aan 'de sjamps'. Die moe ten worden gekoesterd, want het doek valt voor de laatste disco van Hulst. Misschien kreeg je er je eerste ech te zoen, daar ergens achter, in een hoekje. Ben je er ooit languit ge gaan omdat je niet wist, of in dron ken toestand vergeten was, dat er halverwege een paar trapjes naar beneden zijn. Deed, als het er stampvol was, je aansteker het niet omdat er simpelweg niet voldoen de zuurstof was voor de vlam. Stond je vol bewondering te kij ken naar al dat moois op de dans- door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil na der onderzoek laten doen naar de mogelijkheid om een deel van de tuin van de erven De Koek aan de Glacisweg te verkopen als bouw grond. Dat laat het college van burgemees ter en wethouders weten in het voorstel aan de gemeenteraad om in ieder geval de voorbereidingen te treffen voor aanpassing van het bestemmingsplan aan de nieuwe functie van het terrein. Bewoners aan de Tivoliweg en de Glacisweg wier woning in de buurt van de bouwkavels staat, zijn tegen het plan. Volgens hen pleegt de gemeente 'gelegenheids- vloer, daar beneden. Of stond je tij dens het dansen juist jezelf te be wonderen in de enorme spiegel wand. Dronk je er tonic, maar al leen omdat dat goedje zo mooi op lichtte in het blacklight. Plaatselij ke jongens die leuk een plaatje konden mixen, werden lokale be roemdheden als deejay en in 'de sjamps' achter de bar staan of de glazen ophalen werd gezien als een droomjob. Op 27 september 1979 opende ho- recaman Gerard Jonkman de Champs Disques aan het Cornelis de Vosplein in Hulst. Hoofdkleur: zwart. Lage plafonds, spiegels en nissen zorgden voor de bijzondere sfeer van zien en gezien worden. Jarenlang was 'de sjamps' bijna het hele weekend open. Het begon al op vrijdagmiddag. Als de school- zoemer had geklonken, fietste of brommerde veel scholieren naar 'de sjamps'. Daar werd de school- stedenbouw' en wil die alleen de gemeentekas spekken. Het college wil voor de twee grote bouwkavels 175 euro (exclusief btw) per vier kante meter vragen. De gemeenteraad gaf eerder groen licht voor de aankoop van de tuin en heeft in meerderheid geen moeite met de verkoop van een deel daarvan als bouwgrond. De raad is wel tegen het voornemen om het andere gedeelte van de tuin -die grenst aan de vestingwer ken- te gebruiken voor de aanleg van een nieuw parkeerterrein. Eerst moet nu echter uit akoes tisch onderzoek nog blijken of de bouw van de twee woningen wel is geoorloofd. tas op een grote hoop met andere schooltassen gegooid in de vestibu le en was het dansen, wat drinken of het muurbloempje uithangen tot het etenstijd was. En 's avonds kwamen ze weer terug. En zater dagavond ook, en zelfs zondagmid dag was het er druk. De laatste jaren was het vooral tij- Achter de bar mogen staan of glazen ophalen werd gezien als droomjob dens Hulster feestdagen of tijdens carnaval dringen om binnen te kunnen. Het was een vertrouwd beeld; Jonkman op een bierkratje bij de deur om de boel te overzien. En binnen was het soms zo warm dat het water van het plafond druppelde. De jongeren van nu zeggen 'de door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - Bewoners van wo ningen in de Poelstraat en Stations straat in Sas van Gent krijgen in de toekomst mogelijk te maken met geluidsoverlast van het ver keer van en naar het te ontwikke len industrieterrein Sasse Poort. Normaal gesproken mogen de ge vels van huizen niet belast worden met meer dan vijftig decibel. In dit geval zal de norm met enkele deci bellen worden overschreden, is de verwachting. De geluidsbelasting heeft te ma ken met de aanleg van een nieuwe verbindingsweg tussen de Stations straat en de Westkade, die de Sas se Poort moet ontsluiten. De ge luidsbelasting wordt zo laag moge lijk gehouden door gebruik te ma- sjamps' te gaan missen. Machteld, Michelle, Leontien en Celine, alle maal vijftien, en leerlingen van het Reynaertcollege in Hulst gin gen er bijna elke vrijdagavond heen. „Het is jammer, we gingen er graag een beetje dansen enzo." De 17-jarige Bart is ronduit boos. „Ze pakken alles van ons af Eerst was het de disco in Kloosterzande, toen de bioscoop, nu weer 'de sjamps'. Als dat zo doorgaat, waar moeten we dan heen? Zo veel leu ke cafés voor jongeren zijn er niet." Dat de Champs Disques wordt ver bouwd tot wellicht een loungecafé of een nette bar, zint Machteld niet zo. „Dat is veel meer voor 21-plussers", spuugt ze eruit alsof ze het over saaie oude mensen heeft. Bart heeft juist een oproepje voor die 'saaie oude mensen': „Be gin een discotheek in Hulst. Dat hebben we nódig!" ken van geluidsarm asfalt. Dit is echter niet voldoende om onder de norm te blijven. Andere of aan vullende maatregelen, zoals het toepassen van nog stiller asfalt, het plaatsen van een geluidsscherm, of het vergroten van de afstand tus sen de woningen en de weg, zijn volgens de gemeente niet moge lijk, of stuiten op stedenbouwkun dige en verkeerskundige bezwa ren. Burgemeester en wethouders van Terneuzen hebben daarom be sloten de grenswaarde voor de maximaal toelaatbare geluidsbelas ting te verhogen. Daarmee voldoet de geluidsbelasting dan weer wel aan de normen. Het is de bedoeling dat op het be drijventerrein Sasse Poort lichte vormen van bedrijvigheid komen. OOSTBURG - Een 65-jarige fietsster uit Oostburg is gistermiddag ge wond geraakt bij een ongeval op de Korte Heerenstraat in Oost burg. Rond drie uur kwamen de fietsster en een 16-jarige bromfiets- ster uit de gemeente Sluis met el kaar in aanrijding. Bij de kruising met de Catheline- weg reed het meisje op de brom fiets rechtdoor en verleende daar bij geen voorrang aan de 65-jarige fietsster. De oudere vrouw kwam ten val en raakte gewond aan haar hoofd en benen. EEDE - Een 41-jarige beschonken man uit de gemeente Sluis pro beerde gisternacht op de Nieuwe- weg in Eede op een wel heel apar te manier een politiecontrole te omzeilen. Agenten passeerden zijn auto, maar keerden om om de West-Zeeuws-Vlaming te controle ren. Toen zij achter hem reden, stopte hij, liep het land in en be landde in een meter diepe sloot. De man, nat tot zijn middel, had meer dan vier keer te veel alcohol gedronken. Hij was ook niet in het bezit van een geldig rijbewijs. TERNEUZEN - Een 53-jarige vrouw uit Gent belandde in de nacht van dinsdag op woensdag met haar au to op het fietspad in de Guido Ge- zellestraat in Terneuzen. De Bel gische, rijdend vanuit de richting van het centrum, verloor de con trole over het stuur, reed door bos schages en kwam op het fietspad tot stilstand. Agenten troffen de vrouw aan bij een nabijgelegen ver enigingsgebouw. Daar bleek uit een blaastest dat ze te veel had ge dronken. Ze kreeg een rijverbod van één uur. TERNEUZEN - Een 35-jarige vrouw uit Terneuzen is woensdagnacht aangehouden, omdat zij een eer der opgelegd rijverbod negeerde. De vrouw werd op de Axelsestraat in haar woonplaats betrapt op rij den onder invloed op een brom scooter. Zij had meer dan drieën half keer te veel alcohol gedronken en kreeg daarom een rijverbod van elf uur. Binnen die tijd zagen agenten haar weer op de scooter rijden. De vrouw kreeg een pro- ces-verbaal én bekeuringen voor het rijden zonder helm en licht. HENGSTDIJK - Fruitbedrijf Van As sche in Hengstdijk doet zaterdag 8 september mee aan de Landelijke Appelplukdag. Mensen mogen dan zelf appels en peren komen plukken. Bovendien komen ze spelenderwijs door de uitleg van Jos en Caroline van As sche meer te weten over de fruit teelt in Nederland. De appelpluk dag bij Fruitbedrijf Van Assche aan de Zuiddijk 6 in Hengstdijk is van 9.00 uur tot 15.00 uur. Meer in formatie op www.vriendenvanhet platteland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73