Zeeland nog steeds de beste opvoeders SiZ» 1 Open dagen nieuwe sporthal Hulst boordevol sport, spel en kinderpret 15% korting! Z-Vlaanderen Leren leven met blijvende ziekte Open dag Seniorweb in Hulst Celina D'hont-Cornelis uit Aardenburg wordt in december 104 jaar. Zomeractie: de hele maand september JandeNooijervof Demonstraties nieuwe sporten bij open dagen Noordhal Den Dullaert. Z PZC Donderdag 30 augustus 2007 31 door Raymond de Frel AARDENBURC - Celina Maria D'hont-Cornelis is de nieuwe oudste inwoner van Zeeuws-Vlaan- deren. Op 24 december hoopt zij 104 te worden. Deze week overleed op 104-jarige leeftijd Cyriel de Baere uit het West-Zeeuws-Vlaamse Eede. Hij was sinds februari 2006 de oudste Zeeuws-Vlaming, nadat de 107-jari- ge Bertha Aers-Lampo uit Oost burg overleed. Ook de nieuwe oudste inwoner van de streek komt dus uit de gemeente Sluis. „En het is bij ons druk aan de top", zegt gemeentewoordvoerster M. Reinhoudt. „In januari en fe bruari hopen de volgende twee in woners ook 104 te worden." De oudste inwoner van de gemeente Terneuzen is 102 jaar, in Hulst hoopt de oudste inwoonster vol gende maand 101 te worden. Jan Vermet met gitaar, een instrument dat hij na zijn vervroegde uittreding als CGD-arts Jeugd- en Gezin veel zal gaan bespelen, foto's Camile Schelstraete TERNEUZEN - Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen begint donderdag 6 september met een cursus 'leren le ven met een chronische ziekte'. Het is een cursus voor mensen met een chronische ziekte of aan doening die willen leren hoe ze zelf hun stemming kunnen verbe teren. Een chronische ziekte heeft veel invloed op het dagelijks leven. Vaak krijgen mensen schuldgevoe lens over hun afhankelijkheid van anderen. De cursus omvat negen wekelijkse bijeenkomsten op don derdag van 10.30 tot 12.30 uur in het ziekenhuis in Terneuzen. De cursus wordt begeleid door kli nisch psycholoog Paul Mangnus en Transmuraal verpleegkundige Bram Hamelink. De kosten zijn 37,50 euro, inclusief cursusboek en een geluidscassette. Aanmelden bij Paul Mangnus 0115-688259. op het herstofferen van uw meubels. Woning-en meubelstoffeerder langstraat }9 Arnemuiden tel:0118-602937 www.iandenooijervof.nl Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 20% korting op rolluiken, 15% korting op terrasschermen plissédeuren en harde vloeren en 10% korting op raamhorren. Wij leveren o.a. Meubels, verlichting, tapijt, overgordijnen en vitrages, laminaat, vinyl, behang, binnen- en buitenzonwering en bed, bad en keukentextiel. HULST - Seniorweb houdt morgen in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst een pre sentatie van haar cursusaanbod. Seniorweb verzorgt computercur sussen aan senioren. Honderden ouderen in de gemeen te hebben de afgelopen jaren via Seniorweb computercursussen ge volgd. In de beginperiode was er veel vraag naar beginnerscursus sen. Nu is er sprake van een ver schuiving naar toepassingen zoals programma's voor fotobewerking. De bijeenkomst in De Lieve begint om 14.00 uur. door Sheila van Doorsselaer HULST - De nieuwe sporthal bij het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert is opgeleverd en dit wordt het komend weekend ge vierd. Zaterdag 1 en zondag 2 september worden open dagen gehouden zo dat iedereen de nieuwe hal kan ko men bekijken. Na de officiële ope ning zaterdagochtend, is het de beurt aan het publiek. Om 12.00 uur ontvangt Howard de knuffel leeuw de kinderen voor de ballon nenwedstrijd die een halfuurtje la ter begint. Er zijn prijzen voor die gene wiens ballon het verst komt. Xtra Loud van jeugdorkest The Young Ones zorgt voor de nodige beats tijdens de ballonnenwed strijd. Om 13.00 uur begint een de monstratie Happy Sport. Tijdens deze activiteit leren kinderen ple zier te krijgen in het spelen en be hendiger, slimmer en tactischer kunnen spelen met elkaar. De demonstratie van het unihoc- key begint om 14.30 uur. Deze bal- sport (een variatie op hockey) is Het publiek kan meedoen aan onder andere unihockey, golf, salsa en pannavoetbal. nog vrij onbekend. De clinic wordt gegeven door het Zweedse echtpaar Nilson. Een uur later start een volleybalwedstrijd tussen de dames van Morres en Assenede en die wordt om 17.00 uur gevolgd door een zaalvoetbalwedstrijd. Zondag begint de open dag om 11.00 uur met een indoor golfclinic gegeven door golfpro Graham Philp. Een uurtje later start salsa- en sportstudio Anneke Hamelink met een afwisselend programma van streetdance, hip-hop en salsa. Om 13.00 uur komen in een door lopend programma de sporten pannavoetbal en boksen en een weerbaarheidstraining aan bod. Ook wordt een basketballclinic ge geven door ex-profbasketballer Henk Pieterse. In de vernieuwde foyer begint zanger Benny de Vet om 14.00 uur met zijn optreden. Tijdens de open dagen van het pu bliek deelnemen aan alle sportde- monstraties. Daarnaast zijn er kraampjes opgesteld waarin vereni gingen die gebruik maken van Den Dullaert informatie geven over hun activiteiten. Voor de kinderen is er verder een springkussen, een kindertrein en tegen inlevering van een bon krij gen ze ijs en chips.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71