PZC Discotheek verdwijnt uit Hulst PZC zeeland 28Qu9t/m8sePt2o°7 nazomerfestivQl.nl Terneuzen werkt veel te traag' 29 ZEEUWS-VLAANDEREN 38 30 en 31 Champs Disques wordt verbouwd tot andere horecavoorziening. De laatste loodjes voor de opening van parkeeronthaalkamer deÜRVKKERY Brasseriemenu nr -0 I gratis concerten festivalhart, Rbdij Middelburg I Gemeente Terneuzen moet voorbeeld nemen aan Belastingdienst. Hairspray: Smullen van de vitale Sixties Donderdag 30 augustus 2007 Orde en regelmaat houden de jeugd gezond Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De binnenstad van Hulst raakt na de sluiting van de bio scoop eerder dit jaar opnieuw een uitgaansgelegenheid van naam kwijt. Discotheek Champs Dis ques aan het Cornelis de Vosplein sluit definitief de deuren. De jeugd uit Hulst en omgeving kan mor gen voor de allerlaatste keer te recht in de discotheek. Eigenaar Gerard Jonkman laat we ten dat hij onder druk van de toe genomen veiligheidseisen geen kans meer ziet tot een gezonde ex ploitatie van een discotheek in Hulst. Burgemeester Mulder ver plichtte de discotheekuitbater eind vorig jaar op straffe van sluiting portiers aan te stellen om de veilig heid in de uitgaansgelegenheid te garanderen. Jonkman laat de discotheek de ko mende maanden verbouwen. „We gaan nog wel horeca doen, maar gooien het over een andere boeg", legt hij uit. „We denken aan een loungecafé of een bar als de Jonk vrouw boven de discotheek. Mis schien gaan we iets met recepties of andere feesten doen. Eigenlijk staat het nog niet vast." De nieuwe horecagelegenheid opent om streeks 1 december de deuren. Na de sluiting van de discotheken net buiten de Graauwse Poort en aan de Paardenmarkt is Champs Disques jarenlang de enige disco theek in het Hulster uitgaansleven geweest. De sluiting van de [Wj Discotheek Champs Disques sluit na dit weekend definitief de deu ren. Daarmee zit de jeugd in de gemeente Hulst voor het eerst in bijna dertig jaar zonder disco. Champs Disques betekent dan ook een groot gemis voor de (jon gere) jeugd in de gemeente Hulst. Die kon sinds eind 2006 ook al niet meer terecht in een andere uit gaansgelegenheid met een rijke ge schiedenis; Disco (Second) Love in Kloosterzande. Merral Theaters maakte eind april dit jaar van de ene op de andere dag bekend dat bioscoopcomplex De Koning van Engeland aan de Houtemarkt de deur per direct ging sluiten. Daarmee kwam na ruim zeventig jaar een einde aan de bioscoopvoorziening in Hulst. Bioscoopeigenaar/directeur R. van Steen participeert overigens wel in het plan van de Nijmeegse project ontwikkelaar Karei Rietbergen voor een nieuw vermaakscentrum in dezelfde omgeving. Dat project omvat de bouw van onder andere appartementen, twee bioscoopza len en een theaterzaal die dienst kan doen als filmzaal. Het com plex moet er in de loop van 2009 staan. Jonkman draagt 'de sjamps', zoals de disco in de volksmond be ter bekend staat, zaterdag symbo lisch ten grave op een besloten feest met een koffietafel voor geno digden. sK Pagina 33: Ze pakken alles van ons af vanavond vanaf 17.30 uur met groene kruidensoep, andijviestamppot en limoenbavarois 15,00 of 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 511 Middelburg T 0118 886 886 www.de-drvkkery.11l NIEUWVLIET - Medewerkers van aannemingsbe drijf Leenhouts in Sluis zetten de puntjes op de i voor de parkeeronthaalkamer in Nieuwvliet. Bin nenwanden worden voorzien van trespa en vol gende week worden de toiletten en douches ge plaatst. Leenhouts hoopt de klus eind volgende week af te ronden, zodat de onthaalkamer einde lijk klaar is voor gebruik. De onthaalkamer zou ei genlijk bij de opening eind juni al klaar moeten zijn. Het slechte weer en bezwaarmakers gooiden echter roet in het eten. foto Camile Schelstraete Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. zo 2 sept Zefiro Torna folk/jazz ma 3 sept Dez Mono theatrale blues di 4 sept Jef Nevc Trio jazz uuo 5 sept Poetracks met o.o. €llen ten Domme en Mieke Stemerdink do sept C 64 Orchestra gamemuziek elke avond na afloop DJ Reza aanvang 21 u30 hoofdsponsor 1 114 info zie nazomerfestival.nl 1111\ DELTAX of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) 1111—1 the multi-utility company door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet een voorbeeld nemen aan de Belastingdienst als het om communicatie met burgers gaat. Dat stelt fractievoorzitter Peter Clij- sen van GroenLinks. In vragen aan het college van bur gemeester en wethouders haalt hij een voorbeeld aan van een familie uit Terneuzen, die begin vorig jaar haar bedenkingen uitte over een bouwvergunning voor een pand aan Dijkzicht. Op twee ontvangst bevestigingen na heeft het gezin nog altijd geen reactie gehad. GroenLinks vindt dat ontoelaat baar en vraagt het college daarom om opheldering. „De gemeente kan lessen leren uit de snelheid waarmee de Belastingdienst zich bij burgers meldt. Als jij moet beta len, wacht de Belastingdienst echt geen twee jaar om dat te melden, hoor. Wij hebben deze trage ma nier van handelen al meerdere ke ren aangekaart, maar onze ambte naren zijn kennelijk nog te veel aan procedures gebonden. Zelfs het versturen van een ontvangstbe vestiging binnen veertien dagen lukt amper", aldus Clijsen. GroenLinks vraagt zich af of er voor brieven met een juridisch ka rakter termijnen zijn vastgelegd. Clijsen: „En kan de gemeente deze dan ongestraft overschrijden?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69